Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 69

Новата схема на измама на Глобул !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    53
    #1

    Новата схема на измама на Глобул !

    Ще бъда кратък .
    Преплащам винаги и за благодарност получавам това :
    На план "Смарт" съм , с 10 номера в група и 500мин. фрий . С номера с когото най-много говоря смениха една цифричка и познайте - 3 месеца / 1-ия беше по Коледа и си казах "какво - може пък , по това време повечко говори човек"/ ме таскуват все едно говоря с който и да е номер . Сещате се че с въпросния номер говоря много . Най-смешното в случая е че и на колежката чийто номер промениха са спретнали същия сценарий . Та така двамцата си им напълнихме гушмаците с над 5-600лв. Отговориха ми че с цел "подобряване" на системите за обслужване на клиенти е възможно да са станали грешки които ще бъдат поправени в следващата фактура .. Да , ама ние платихме вече по 2 ... И за "погрешно" въведения номер не носели отговорност ..... Аз съм на 40г. , не съм безгрешен .. ама като въвеждаш номера после ти го диктуват цифра по цифра .. Е , малоумен не съм , или може би ДА , след като съм се съгласил да стана абонат на Глобул .
    Докато пусках 3-тата жалба стана опашка / от хора чакащи да сторят същото/ имаше един човек с СПРЯН телефон .. и докато са му забранени изходящите навъртял едни 65лв. ?!?!?!?
    Моля предупредете всички ваши познати абонати на този оператор , и за всяка нередност НЕ си трайте а пускайте жалби и пишете където можете .
    Успех

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    53
    #2

    Re: Новата схема на измама на Глобул !

    Лесно е - вместо 0896 65 .. .. като проверя номерата в групата излиза 0896 62 .. ..
    Една цифричка е . Ходи доказвай че не ТИ си го въвел така .... Жалби пуснах - 4 ....
    За МенТел няма да говоря , както се досещаш бил съм абонат на всички без Вивател .
    Ползвам мобилни телефони от 1995г. Сърбал съм им попарата .
    Поствам и отговора им на една от жалбите ми , пусната по нета ... Познайте , ама само от първия път кога ще ми върнат надвзетото - моля :

    Уважаеми Г-н ...............



    Благодарим Ви, че се обърнахте към нас за съдействие.

    В отговор на Вашето запитване Ви информираме, че поради технически подобрения на системата ни за обслужване на клиенти е възможно някои от разговорите към номерата от групата Ви за приятели да са таксувани в текущата Ви сметка, но при изготвяне на фактурата ще се извършва претарифиране и те ще се отчетат коректно.

    Моля да имате предвид, че корекцията се отнася за номерата, които са въведени в група „За приятели”. В случай, че номерът е погрешно въведен, таксуваните разговори не подлежат на коригиране.



    Оставаме на Ваше разположение в случай, че се нуждаете от допълнителна информация.





    С уважение,

    Йоана Гроздева
    Отдел "Грижа за клиента"
    "Космо България Мобайл" ЕАД /GloBul/
    http://www.globul.bg/

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Новата схема на измама на Глобул !

    Абсолютно същата история се случи с фирмената ни група. Всички имат по 300 безплатни минути, а после по 1 ст./мин. в групата. Т.е. говори се яко. И изведнъж, някъде есента на миналата година някои хора цъфнаха със супер яки сметки. Просто 5-6 номера е спряло да ги възприема като част от групата и всички говорили с тях си платиха по 49 ст./мин. Имаше караници и жалби и накрая склониха да ни върнат парите с 2-3 месеца закъснение. Май ги върнаха

    PS. Писмото на "грижата за клиента" е супер - поради подобрения на системата за обслужване, тоя месец всички са преебани

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: Новата схема на измама на Глобул !

    Кофти!
    Проверих си моите номера на двете карти. Номерата са наред, поне бот[кат]-а така ми ги продиктува.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Re: Новата схема на измама на Глобул !

    Ха, че как ще докаже, че не е виновен той за грешката?
    То е ясно, че не е, но как би могъл да докаже, че не е въвел грешен номер.
    Почти невъзможно според мен.

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: Новата схема на измама на Глобул !

    Въвеждането на номерата става от самия клиент, ръчно от него и автоматично от системата.
    Без документи.

    123 > 4 мисля, и след това не помня за дефиниране на група коя цифра беше.
    Та като нищо от Глобул ще му кажат "Ами очевидно това сте въвели, щом системата го отчита така".
    Това имам предвид, върви доказвай, че си въвел правилния номер. Тук става дума за една цифра само и то намираща се непосредствено над вярната.

    Със сигурност може да се установи, не вярвам да няма някакви логове, но по ще им е лесно да се оправдаят с грешка на клиента, особено, ако не е нещо корпоративно и свързано със сериозни суми.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #7

    Re: Новата схема на измама на Глобул !

    Съветвам те да се обърнеш и към Комисията за защита на потребителите - може и те да могат да ти помогнат.

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Re: Новата схема на измама на Глобул !

    Лошото е, че май нищо не са си признали Глобул.

    Моля да имате предвид, че корекцията се отнася за номерата, които са въведени в група „За приятели”. В случай, че номерът е погрешно въведен, таксуваните разговори не подлежат на коригиране.
    Казвам това, защото съм свидетел на коректно отношение към мой приятел, но там ситуацията беше като от първия абзац на мейла отговор на жалбата.
    Единия ден 5 лева сметка, другия 12, третия 32, четвъртия 6 и така нататък. Това, чрез "SMS" проверка на сметката. Оператора ни уведоми, че поради оптимизиране на билинг системата е възможно да има текущи грешки, но във фактурата всичко ще е наред. Точно така и се случи, фактурата беше точна в края на периода, независимо от "текущите" справки.
    "Приятели"-те си бяха тарифирани с нулево плащане за съответния брой минути.

    Дано се справи без Комисията, може би трябва да отиде още веднъж до регионалния офис.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #9

    Re: Новата схема на измама на Глобул !

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Въвеждането на номерата става от самия клиент, ръчно от него и автоматично от системата.
    Без документи.

    123 > 4 мисля, и след това не помня за дефиниране на група коя цифра беше.
    Та като нищо от Глобул ще му кажат "Ами очевидно това сте въвели, щом системата го отчита така".
    Това имам предвид, върви доказвай, че си въвел правилния номер. Тук става дума за една цифра само и то намираща се непосредствено над вярната.

    За всеки номер, въведен в група, Глобул изпращат SMS с потвърждение. Ако се проверят входящите съобщения(не знам колко време се пазят), има начин да се види дали номера е въведен коректно, или грешно.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #10

    Re: Новата схема на измама на Глобул !

    И мен ме прецакаха 82 сметка без ДДС ,при 500 безплатни минути много яко ми се вижда?

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #11

    Re: Новата схема на измама на Глобул !

    Нали се сещате , че с тия нема оправия? И 5 оператора да са пак ще се "разберат" и пак всички ще имат по 3 милиона клиенти при общо 7 население , явно има и извън България голям интерес към мрежите ни.
    Що се отнася за Глобул - бях им клиент и ми беше трудно да си платя сметката - ако щете вярвайте - 3 пъти по различно време в три различни места се опитвам и ми отговаряха "ми системата ни не работи нещо , изчакайте да тръгне". Последната ми сметка беше 12 лв. и ме заплашиха със съд ако не съм си я бил блатил. Е платих я , но те загубиха клиент.
    Иначе колко лесно би било да ги задължат да имат само 4 плана на редовен абонамент и 2 на предплатен , та то човек не може вече да разбере кое колко е и какво е от офертите им дето на рекламите отдолу важните неща минават ситни и с 160 км/ч , даже Глобул измислиха "бизнес флекси" - планове по ваша мярка - мижи да те лажем.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #12

    Re: Новата схема на измама на Глобул !


    Цитат от страницата на Globul
    ----------------------------------
    Месечен абонамент 15 лв.
    Цените са с ДДС.

    -----------------------------------
    http://www.globul.bg/bg/postpaid.07.html?posm=7


    Интересно защо ли в месечната фактура тези 15 лв. отново се облагат с ДДС?!

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #13

    Re: Новата схема на измама на Глобул !

    Би било редно да се напишат една до друга цените със и без ДДС, както например е на рекламните брошури на Метро, макар и цените с ДДС да са с по-дребен шрифт.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    16
    #14

    Re: Новата схема на измама на Глобул !

    Глобул ги отсвирих преди 4 години, а им бях един от първите клиенти след като отимаха покритие в Сливен. Преди въпросните 4 години ми откраднаха якето с документите и телефона на Глобулска сметка. Отидох и поисках да блокирам картата - да ама ми трябвала лична карта, да ама тя открадната - съжаляваме, елате като си я извадите. Да ама от полицията казват да изчакаш известно време преди да пуснеш документи за преиздаване - да не би да я подхвърлели картата от някъде. И така се оказах с изговорени 75лв, които така и не платих. Пращаха ми няколко пъти хабери че ще ме съдят, накрая се отказаха. Сега съм на ВайВай Тел.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    1
    #15

    Re: Новата схема на измама на Глобул !

    Цитат Първоначално публикувано от valdesbg
    Ще бъда кратък .
    Преплащам винаги и за благодарност получавам това :
    На план "Смарт" съм , с 10 номера в група и 500мин. фрий . С номера с когото най-много говоря смениха една цифричка и познайте - 3 месеца / 1-ия беше по Коледа и си казах "какво - може пък , по това време повечко говори човек"/ ме таскуват все едно говоря с който и да е номер . Сещате се че с въпросния номер говоря много . Най-смешното в случая е че и на колежката чийто номер промениха са спретнали същия сценарий . Та така двамцата си им напълнихме гушмаците с над 5-600лв. Отговориха ми че с цел "подобряване" на системите за обслужване на клиенти е възможно да са станали грешки които ще бъдат поправени в следващата фактура .. Да , ама ние платихме вече по 2 ... И за "погрешно" въведения номер не носели отговорност ..... Аз съм на 40г. , не съм безгрешен .. ама като въвеждаш номера после ти го диктуват цифра по цифра .. Е , малоумен не съм , или може би ДА , след като съм се съгласил да стана абонат на Глобул .
    Докато пусках 3-тата жалба стана опашка / от хора чакащи да сторят същото/ имаше един човек с СПРЯН телефон .. и докато са му забранени изходящите навъртял едни 65лв. ?!?!?!?
    Моля предупредете всички ваши познати абонати на този оператор , и за всяка нередност НЕ си трайте а пускайте жалби и пишете където можете .
    Успех
    Разбирам те .!АЗ съм от измамените от ГЛОБУЛЦИТЕ плащам си най-редовно каквото съм изговорил ,ама днес ми идва едно писмо да платя 30лв. за такса през 2006 година.След като се обаждам на номера им за връзка ми казват"ама вие не сте си прекратил договора с ГЛОБУЛ и тои си върви ,и му текат такси" питам се как да платя като тая карта е закрита и близо три годни не съм я ползвал,и как ми вървят такси като не е активна самата карта........................искам да се оплача и аз ,че макар че съм модератор на 2-3 форума ,и мисля ,че разбирам БЯХ ИЗМАМЕН

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 17
    Последно: 30-01-15, 23:54
  2. Темпекс Fuji Electric измама!!!
    От stinglover77 във форум Черен списък
    Отговори: 47
    Последно: 09-05-12, 16:46
  3. Измама или не?
    От badboy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 03-03-07, 21:06
  4. Потенциална измама
    От MitkoS във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 03-03-06, 01:00
  5. Ако не е измама ще е Новина
    От chavv във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 30-12-01, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе