Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree6Одобрявам
  • 1 Post By Kasap
  • 1 Post By hristoslav2
  • 2 Post By hristoslav2
  • 2 Post By tolostoi

Техномакс - Варна - Нова съдомиялна с транспортен дефект всъщност се оказа ползвана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #1

    Техномакс - Варна - Нова съдомиялна с транспортен дефект всъщност се оказа ползвана

    Здравейте,

    Искам да споделя разочарованието си и да помогна на други да не изпадат в същата ситуация като мен.
    Вчера (5.07.2017) поръчах съдомиялна Privileg PDSI Edition 50 от сайта "Техномакс" на фирмата "ГДС Груп" ООД – Варна. Както можете да видите от линка (освен ако не бъде променен по-късно), в описанието пише:
    Чисто нова!!!
    С транспортен дефект!!!
    Вчера във Вайбър представител на фирмата на име Емил и телефонен номер 0899 243018 ми изпрати снимки на съдомиялната. На тях всичко изглеждаше както трябва. В разговор по телефона ми каза, че има "транспортен дефект", одраскване по предния панел, който ще се скрие от плоскостта, която ще се постави при вграждане. Неколкократно повтори, че е "нова" и че само са я тествали.

    Днес (6.07.2017) получих съдомиялната с куриер "Тип Топ". Не бяха сложили опция "преглед и тест", макар по телефона гореспоменатият господин да каза, че ще бъде включена.

    Платих я – 460 лв. + 5 лв. за наложения платеж. Качихме я в апартамента и започнахме да я оглеждаме. Всички ние четиримата, които я оглеждахме, веднага се съгласихме, че това няма как да е "нова машина с транспортен дефект", защото имаше всякакви признаци на използване. Вижте прикачените снимки.

    Както във вътрешността на съдомиялната, така и отвън има доста следи от ползване, вкл. и котлен камък. Освен това от вътрешността се усещаше доста силен лош мирис, който се образува само след ползване и в никакъв случай само след един (или даже два) теста. В контейнера на дъното на съдомиялната, до който се достига след развинтването на капачка, имаше мръсотия. Металната глава на едната гъвкава тръба беше доста поожулена, което е невъзможно при "нова" машина. Другият маркуч беше прогорял. В машината все още имаше вода, а в резервоарчето – препарат. Снимките говорят сами за себе си – намалил съм им размера, за да мога да ги прикача тук, но при желание от страна на някого, мога да покажа и оригиналния размер, макар да мисля, че и така ясно се виждат следите от ползване.

    След час и нещо разговори по телефона с куриера и със споменатия господин от фирмата продавач – който през цялото време продължаваше да твърди, че машината е нова – се разбрахме да я върна. Казаха, че аз трябва да заплатя куриерските разходи за връщане, които възлязоха на 26,70 лв. Куриерът ми каза, че във вторник (11.07.2017) трябва да си получа обратно парите.

    Естествено, не съм доволен, че трябва да заплатя тази сума от 26,70 лв. защото нямам никаква вина за това, че продавачът ме е излъгал за състоянието на стоката. Сигурно един по-внимателен купувач би се усетил овреме, че щом ти пращат стоката без опция "преглед и тест", нещо намирисва в цялата работа – но аз съм твърде доверчив. Надявам се да не бъда размотаван със сумата, която трябва да ми бъде възстановена.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cheeseus; 06-07-17 в 15:48.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #2

    Отговор: Техномакс - Варна - Нова съдомиялна с транспортен дефект всъщност се оказа ползвана

    Мдаа..може да сезираш КЗП. Такива покупки, трябва да отидеш и да ги видиш на място в магазина.
    Тези като име малко пунтират наименованието на една друга верига, предлагаща техника с транспортни дефекти, от която съм купувал.
    https://www.technohit.bg/

    модела го има при втората употреба
    https://www.texnomax.com/bg-product-details-253.html

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: Техномакс - Варна - Нова съдомиялна с транспортен дефект всъщност се оказа ползвана

    Ми тества ли са я хората. Питал ли ги е някой, колко време са я тествали...
    cheeseus одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #4

    Отговор: Техномакс - Варна - Нова съдомиялна с транспортен дефект всъщност се оказа ползвана

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Мдаа..може да сезираш КЗП. Такива покупки, трябва да отидеш и да ги видиш на място в магазина.
    Тези като име малко пунтират наименованието на една друга верига, предлагаща техника с транспортни дефекти, от която съм купувал.
    https://www.technohit.bg/
    Явно е така – че трябва да се види на място – защото в България търговците (и не само) масово не са дорасли да изпълняват обещаното/рекламираното от тях. А за да сезирам КЗП, трябва да изхабя повече енергия и време, отколкото разполагам. Надявам се хора, решили да купуват от "Техномакс", пък и от други места, първо да поровят в мрежата и да попаднат на тази публикация тук, за да си имат едно на ум.

    А иначе май магазините от този тип с "Техно-" в името са няколко. Тези са "Техномакс", другите – "Технохит", а при нас, в Търново, има едни "Техносвят", които пак са варненска фирма.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    модела го има при втората употреба
    https://www.texnomax.com/bg-product-details-253.html
    Да, има го, но всъщност описанието е 1:1, даже със същия текст: Чисто нова!!! С транспортен дефект!!!

    Между другото, днес си получих обратно платената за съдомиялната сума. Сигурно трябва да се радвам, че моето предоверяване и лъжата на продавача ми струваха само 26,70 лв. (плюс таксита, време и нерви).

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #5

    Отговор: Техномакс - Варна - Нова съдомиялна с транспортен дефект всъщност се оказа ползвана

    Цитат от сайта с модела
    Чисто нова!!!
    С транспортен дефект!!!
    Произведена в Германия!!!
    Енергиен клас A ++
    Втора употреба ,гаранция 12м
    kokovox одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #6

    Отговор: Техномакс - Варна - Нова съдомиялна с транспортен дефект всъщност се оказа ползвана

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Цитат от сайта с модела
    Даже не съм забелязал какво пише по-долу...което въобще не си противоречи с горното
    Но сега обърнах внимание, че цената на втората употреба е 300 лв. А те се опитаха да ми пробутат втората употреба на цената на "новата с транспортен дефект".

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #7

    Отговор: Техномакс - Варна - Нова съдомиялна с транспортен дефект всъщност се оказа ползвана

    Cheeseus те не са ви върнали парите ви, заради чара ви, а защото закона ги задължава. Всички продукти закупени по Интернет могат да бъдат върнати срещу пълно връщане на парите до 2 седмици след датата на закопуване. Единствено трябва да платите обратния куриер. Ако го нямаше този закон в ЕС щяхте да имате къде къде повече ядове.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #8

    Отговор: Техномакс - Варна - Нова съдомиялна с транспортен дефект всъщност се оказа ползвана

    може да ги съдиш само заради тази грешка на сайта. Явно наистина са се пробвали, да ти пробутат втората употреба за нова....или имат само една бройка, която предлагат едновременно като нова и втора употреба - с две оферти на сайта. Който се върже-върже..Поне да бяха отделили 30 минути да сменят маркуча, накрайника, да я източат, почистят и полират някои елементи, че да има добър външен вид.

    https://www.texnomax.com/bg-product-details-84.html
    Чисто нова!!!
    С транспортен дефект!!!
    Произведена в Германия!!!
    Енергиен клас A ++
    Гаранция 24м.
    https://www.texnomax.com/bg-product-details-253.html
    Чисто нова!!!
    С транспортен дефект!!!
    Произведена в Германия!!!
    Енергиен клас A ++
    Втора употреба ,гаранция 12м
    Поддържащият сайта, явно работи на принципа - copy-paste.....и ако случайно се усети, да коригира нещо...

    Когато купувате техника с дефекти или втора употреба, задължително посетете магазина и я огледайте на място.
    cheeseus и kokovox харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #9

    Отговор: Техномакс - Варна - Нова съдомиялна с транспортен дефект всъщност се оказа ползвана

    Магазините от този тип, по спомен продават уреди демонтирани и иззети от съдии изпълнители и подобни. Заради това е доста трудно да се намери хладилник в добро състояние, понеже е голям и тежък и без фабричната опаковка е много труден за изнасяне и транспорт без щети. Преди време като обзавеждах, ходих в няколко такива вериги (Варна) и не си харесах нищо, нищо не приличаше на транспортен дефект на нова стока, разликата в цената с нов уред не беше велика и ... сетих се, че нов бардак със стари .урви не става. Понапънах се и взех нови уреди.
    espace и emil vasilev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 48
    Последно: 21-12-15, 10:25
  2. Отговори: 22
    Последно: 26-11-11, 16:27
  3. Продавам чисто нова съдомиялна MIDEA
    От progresive във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 09-06-11, 23:01
  4. The Day After се оказа пророчески филм ...
    От dedis във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 07-09-05, 11:20
  5. 7 seconds away...(всъщност са 3)
    От DPetrov във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 27
    Последно: 27-02-02, 15:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе