Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 96

Недоразумения в ЛИДЛ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #61

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    В края на месеца има липси, някой клиент откраднал нещо, изпляскал шише на плочките, друг зарязал сладоледа на рафта с чипса...шефчето не обича такива неща...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #62

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Не вярвам в такива конспиративни теории, това не е кварталната бакалия.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #63

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    И аз не вярвам, но в магазин дето цената на стоката на рафта е сложена на ... другият рафт....

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #64

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Излишъци се създават много години преди 89-а година, не е нищо ново.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #65

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Момчета, нали не очаквате в тези магазини да работи Айнщайн на касата или зад щанда...

    Имате прекалено големи очаквания към тях - при все, че "касата им смята" какво им е дадено и какво трябва да върнат като ресто, някои са толкова зле, че и това не им помага и не могат "да сметнат" какво да върнат.В един от хиперите има 2 касиерки които умишлено избягвам -едната освен кукла за секс забавления й личи, че друго не става от нея(няколко пъти пропуска да приложи намаление и се наслушах на разправии на касата й), а другата е все едно телепортирана от 80-те години на 20 век с прическа отпред на бретон, отгоре леко щръкнала - мизерен опит за прическа нещо средно между Ким Уайлд и Саманта Фокс, но със "свински пропорции" на тялото й...Тая пък касата и пише колко да върне, тя гледа и "не вдява" и връща по-малко с 5 или 10 лева...или се пули по 3 пъти в изписаното от касата ресто и пак "греда"...

    За счупеното не се косете - поне 2-3 пъти съм виждал ЛИДЛ, как някой бута нещо, чупи го и охраната идва и му казва "няма проблем, това го пишем брак, не се безпокойте няма да го плащате".

    На мен лично ми се е случвало при взета от топлата витрина храна да изпадне от плика(макар че уж плика се затваря с лепенката за цената след като премери храната на кантара), защото го бях обърнал обратно без да се усетя и лепенката се беше разлепила.
    Една служителка видя как изпадна храната дойде, взе от мен плика и просто каза "Елате, ще ви сложим нова, това няма да го плащате".

    Та имат си политика за клиента и счупеното/бракуваното.

    Отделен въпрос е че не са много умните им служители, но не може всички да са вундеркинди и Айнщайни...

    По отношение на "разминаващите се цени" - хващал съм такива само в Кауфланд и в ПЕНИ(когато съществуваха), като в ЛИДЛ не ми се е случвало изобщо да има обявена една цена, а на каса да е друга.

    В Била ми се е случвало 1-2 пъти.

    Но ми се случва много по-често нещо друго - някой взел определен продукт, след това докато вървял в магазина видял че има същия продукт, но различна марка и е намален - веднага оставя на рафта при намалените продукти не намаленият продукт на редовна цена щото го мързи да се връща и да го остави там където му е мястото.
    След това минава някой, вижда намалените цени и грабва...оставеният от друг клиент не намален продукт, който е на редовна цена...
    И след това на каса "персоналът е виновен"...
    И 98% от "оставащите продукти на редовна цена на щандове с продукти с намалена цена" са бабички и дедки ,повечето пенсионери - изобщо не им дреме, че някой "ще изгори на каса", заради техния мързел и това което са направили...БЕЗПАРДОННИ СА...И забележка да им направиш, дебелоочието им граничи с това на говедо...

    Случвало ми се е и един и същи продукт от една марка да е едновременно намален и да е на редовна цена - но на различни щандове.Като се вгледаш виждаш, че на единият трайността му изтича след 3 дни или 1 седмица, а на другият след няколко седмици - това е и причината за разликата.

    Виждал съм как бабка вижда намаленото и оставя това кисело мляко на редовната цена между намалените...

    Манталитет е това и то на няколко комунистически поколения...

    Млади хора много рядко правят такива неща...
    Този пост е редактиран от justify; 08-08-21 в 01:05.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #66

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    При 650лв колко умни искаш да са?!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #67

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Аз нямам 4акива очаквания, ама горе над мен другите явно имат...

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #68

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    При 650лв колко умни искаш да са?!
    не знам тоя коментар в коя година трябва да го върнем ,но в моя малък провинциален град касиер в Лидъл взима 1200 лв ,и постоянно търсят хора ..

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #69

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    То пък от това цената на рафта и на касата да е една и съща по сложно няма. За Айнщайн, че и отгоре е работа.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #70

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Ама специално в ЛИДЛ не ви е виновен персонала - плащат им достатъчно и имат добри екипи - поне там където пазарувам.

    В Била и Кауфланд е друго - там имат пропуски и са ми връщали пари.


    Но и на трите места има клиенти които оставят продукти на редовна цена измежду продукти които са на други щандове и са с намалена цена...

    Не е до тях/персонала това, до нас си е...

  13. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #71

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Отделно - в много обекти си има „баркод четци” вътре - между стелажите. И може да се провери - как е въведен конкретния продукт.
    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Но и на трите места има клиенти които оставят продукти на редовна цена измежду продукти които са на други щандове и са с намалена цена...
    Затова някой магазини - единични и по-малки вериги - все още ползват единично маркиране. На всяка бройка - етикет с цена.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #72

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Хора успокойте се . Грешки винаги са се допускали, допускат се и ще се допускат. Да не би Вие да сте безгрешни? Да има и такива, които просто не стават, както Джъсти е описал(е, пак е намесил гадните комунисти , ама то това е ясно ). Избягвайте ги. Казал го е точно. Проверявайте си бележките, преди да излезете от магазина. Ако има разминаване направете рекламация. Аз вече съм за цайси, ама още не съм свикнал да си ги взимам . Ами и да искам нищо не видя . И ми е едно такова спокойно ....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #73

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Течност за чистачки,8'99лв 5л. в лидъл. Мирише на шльокавица, нищо общо с лимон. На мене ми е отврат.
    Screenshot_20211030-083520_Gallery.jpg

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #74

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    90% от течностите, дадени за -20 градуса заюръзват още на -5.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #75

    Отговор: Недоразумения в ЛИДЛ

    Няма. До сега все съм взимал до -30° ала кауфланд/лидъл/ хоум бау магазини само че не в шише като на минерална вода , а в тубичка 5л. Мирише си на лимон та се скине. 12..15лв. Тази година боклуци.

    - - - - - - - - - -

    Сега сложих във фризера една проба на -18°

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе