Резултати от 1 до 15 от общо 15

Има ли смисъл от антивирусна за Android?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Има ли смисъл от антивирусна за Android?

    Та това е въпроса - Има ли смисъл от антивирусна за Android?
    Версията ми на Android e 4.1.2.

    Ако ще слагам, за сега съм се спрял на AntiVirus Security - FREE. Някой има ли впечатления от нея или някой друга?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Има ли смисъл от антивирусна за Android?

    Няма смисъл.

  4. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #3

    Отговор: Има ли смисъл от антивирусна за Android?

    Защо?

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Има ли смисъл от антивирусна за Android?

    Защото това не ти е стационарният компютър. Ако не дърпаш наивно кракнати приложения на рутнат телефон и да си мислиш, че си хванал господ за шлифера ... няма от какво да се страхуваш.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Отговор: Има ли смисъл от антивирусна за Android?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Защото това не ти е стационарният компютър. Ако не дърпаш наивно кракнати приложения на рутнат телефон и да си мислиш, че си хванал господ за шлифера ... няма от какво да се страхуваш.
    Touché !!!

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    80
    #6

    Отговор: Има ли смисъл от антивирусна за Android?

    И аз мисля че няма смисъл от антивирусна програма на телефона но може да пробваш AVG

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Отговор: Има ли смисъл от антивирусна за Android?

    Разбира се че има. Аз лично съм засичал зловредни скриптове от приложения свалено от google play.
    А е нормално, вече има няколко милона проложения кои ще следи всичко?
    В последно време, тъи като мобилното банкиране навлиза масово, андроида става все по апетитен..,

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: Има ли смисъл от антивирусна за Android?

    Не смятам за нормално в магазина да е пълно с приложения които не се следят. Това е показателно как любимеца мисли за потребителите си. При мен и двете банки с които работя при активни операции пращат sms с код. Тоест "доброжелател" нищо не може да направи.

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #9

    Отговор: Има ли смисъл от антивирусна за Android?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Не смятам за нормално в магазина да е пълно с приложения които не се следят. Това е показателно как любимеца мисли за потребителите си. При мен и двете банки с които работя при активни операции пращат sms с код. Тоест "доброжелател" нищо не може да направи.
    А при мен се праща sms и код за потвърждение само когато правя преводи но не и когато се плаща paypal или други такива към чужди онлайн магазини - тогава само ме информира един sms, че вече е излязла от сметката ми определена сума над обявената минимална която съм обявил да се случва това предупреждение със sms!

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Има ли смисъл от антивирусна за Android?

    Да, с paypal за съжаление е така. Един кейлогър и "доброжелатела" се сдобива с потребителско име и парола.

  13. Junior Member Аватара на person
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    50
    #11

    Отговор: Има ли смисъл от антивирусна за Android?

    Няма никакъв смисъл, а от рекламите не може да се оттървеш.....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #12

    Отговор: Има ли смисъл от антивирусна за Android?

    Имам един китайски смартфон LeEco Le 2 Андроид 6, беше с повреда в дисплея и го ползвам само като таблет у дома с интернет по WIFI от домашния рутер или с WIFI мрежата от близкото кафене, няма поставена СИМ карта. От една-две седмици взе да ми излиза една страница, а вече почти постоянно и често - на всеки 3-4 минути след като я затворя и във всякакви приложения и браузъра ми. Не ми прилича на вирус, за регистрация в някаква мрежа излиза надпис, менютата в телефона са на руски, защото няма български в ROM версията му - ето скрийншот:

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    77
    #13

    Отговор: Има ли смисъл от антивирусна за Android?

    изчисти му кеша и го рестартирай.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #14

    Отговор: Има ли смисъл от антивирусна за Android?

    Този телефон се оказа с хардуерен проблем по фабричния дисплей - без да се докосва цялата крайно лява част на тъчдисплея по вертикала реагираше самоволно все едно някой я докосва - затова с години не се ползваше, но преди 3-4 месеца му купих нов дисплей, смених стария и проблемът се оправи. Преди това опитах разни неща софтуерно да оправя тъчдисплея - някакво приложение против самоволни докосвания и накрая няколко ROM версии преинсталирах взети от PDA - проблемът с дисплея не се оправи и така разбрах, че е хардуерен, но пък в нито една от новите 5-6 ROM версии нямаше меню на български език и накрая оставих 6.0.030S - уж най новата официална, но не тази оригинално китайска, а преработена, очистена и уж подобрена и я ползвах на руски език( и в нея няма БГ).
    И сега по конкретно - това май не е вирус, а без да разбирам от такива неща, си мисля, че тази последна официална версия на Leeco e се е съхранявала на тази страница и Leeco са плащали абонамент за това и сега вече като Leeco не съществува и не плаща, всеки който си инсталира този ROM и преработени от него - ще му излиза такова съобщение

    Така че вече търся друг ROM за този телефон(leeco letv le x526 3gb ram 64gb) - ако някой знае някакъв да работи и да има по възможност БГ език, може и да не Андроид 6, а някаква по-нова версия неофициална от някой умелец
    Този пост е редактиран от morandis; 14-11-22 в 09:43.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #15

    Отговор: Има ли смисъл от антивирусна за Android?

    Инсталирах му неофициална ROM версия - LineageOS 18.1, Андроид 11, с БГ превод и вече имам "нов" телефон

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 03-02-11, 11:11
  2. Антивирусна програма
    От brumba във форум Общ - софтуер
    Отговори: 38
    Последно: 26-05-10, 01:28
  3. Антивирусна
    От brols във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-09, 01:46
  4. Коя антивирусна е най-добра
    От glarus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 38
    Последно: 11-03-04, 22:40
  5. Антивирусна - КОЯ?
    От Raziel във форум Общ - софтуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-07-03, 01:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе