Резултати от 1 до 4 от общо 4

YAMAHA DVD-S550 Мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    14
    #1

    YAMAHA DVD-S550 Мнения

    Здравейте, бихте ли ми отговорили ако имате някакви мнения относно този модел(YAMAHA DVD-S550) .
    Как се справа със субтитрите и дали вече има някакъв резултат за тях.
    Дали ако се купи и "флашне" сте тръгнат ли?




    Благодаря ви

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #2

    Re: YAMAHA DVD-S550 Мнения

    Този модел е точно копие на Philips SA-720 с малка разлика в поддръжка на специалните аудиоформати - SACD и DVD-Audio. Кирилица мисля че още няма - навремето писах на съпорта на К&К да използват германския фирмуер и да сменят банките с кирилизирания фонт вътре с МТК туулсите, защото бях мераклия въпреки надутата цена спрямо Филипса и не защото е чудо на инженерната мисъл, ами рисивъра ми е от същата марка и исках да ги уеднаквя заради дизайна и осветлението на панелите - не си направиха труда да отговорят каквото и да било... добре че не се набутах, а междувременно се надявам да им мухлясат всичките бройки по техномаркетите, та да се научат господата-велики-и-важни-търговци да обръщат внимание на нас, дребните клиенти. Дори ако не се лъжа в техномаркетите още стоят с най-първия фирмуер, който въобще не поддържа външни субтитри*

    Има и нещо друго - Philips SA-720 с последния официален фирмуер не чете DL DVD+R дискове (за сметка на това ги чете с неофициалния на mozarella99 от форума на MTZ* :Super: ), предполагам че същата работа е и с Ямахата - още повече те изкараха "нов" модел S-557, в който май единствената разлика е поддръжката на DL дискове - защо да пишат нов фирмуер за стария, като могат да пуснат "нов" модел на пазара и отново да съберат парите на балъците*

    Ако чак толкова държиш на Ямахата - ще ти дам линкове, където някои са успявали да прехвърлят фирмуера от Philips-a на Ямахата, можеш да се пробваш, но са възможни странични ефекти, както и проблеми.

    Лично мое мнение - не се набутвай с това скъпо дърво.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    14
    #3

    Re: YAMAHA DVD-S550 Мнения

    Мерси много аз искам ямахата поради тяоята при4ина.
    Мнго съм ти Благодарен за отговора.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #4

    Re: YAMAHA DVD-S550 Мнения

    http://baffab.free.fr/lecteurdvd/Fir...D-S550_en.html

    http://www.itepe.net/firmware.php

    Добавена е поддръжка на 4 реда субтитри, до колкото разбирам полски от втория линк - добавена е подръжка на пакетбитстрийм и Dual layer DVD+R, вкарана е екстрата от Пайнъра - прескачане на досадните надписи в началото на ДВД-та - "Това ДВД е само за домашно ползване и ала-бала", просто се натиска още веднъж бутона "Play" и надписа се прескача, както и разни други екстри - няма смисъл да ги изброявам, разгледай внимателно.

    Трябва ти фирмуер с поддръжка на CP1251 - това е нашата кодова таблица, за съжаление в първия линк има фирмуер само с 1250 и 1252, така че ако ще ползваш него,трябва да си го модифицираш.
    http://baffab.free.fr/lecteurdvd/MTK_en.html - тук има описание на процесите, но ако не знаеш какво правиш - по-добре не се захващай.

    Във втория линк има с 1251,* там описанията с екстрите са на полски, но по-голямата част се разбира. За съжаление още нямат изкаран CP1251 за последната 1.0 версия, но предполагам че скоро ще пуснат, защото за по-старите има.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 935
    Последно: 12-07-23, 12:01
  2. Subwoofer Yamaha NS-SW300 - търся мнения!
    От competition във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 31-03-14, 22:08
  3. Sony Dav-s550 Home Theater System
    От ludia75 във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-14, 18:21
  4. AV ресивър YAMAHA HTR-2866 - мнения!
    От competition във форум Аудиотехника
    Отговори: 8
    Последно: 04-12-13, 15:46
  5. Мнения за Yamaha! Заслужава ли си тази промоция
    От martin_dim във форум Аудиотехника
    Отговори: 15
    Последно: 09-03-09, 10:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе