Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree5Одобрявам
  • 1 Post By regned
  • 1 Post By regned
  • 1 Post By regned
  • 1 Post By svetlio1
  • 1 Post By regned

AV ресивър YAMAHA HTR-2866 - мнения!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #1

    AV ресивър YAMAHA HTR-2866 - мнения!

    Здравейте!
    Техномаркет правят промо на ресивъра + тонколони.
    Някой може ли да даде мнение дали си струва този ресивър или е най-нисък клас за модела!

    Благодаря Ви предварително!
    Ето и линка.
    https://www.technomarket.bg/products...htr-2866-black

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #2

    Отговор: AV ресивър YAMAHA HTR-2866 - мнения!

    Ами най-ниския модел си е... иначе дали ще ти върши работа, зависи от изискванията ти. Може и да те удовлетвори и да не ти трябва повече. Мисля, че би могъл да накараш служителите в техномаркет да ти пуснат поне фронт говорителите с ресийвъра, та да си прецениш сам. Според мен е по-добрия вариант от блу-рей домашно кино, така че защо не!
    competition одобрява това.

  4. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #3

    Отговор: AV ресивър YAMAHA HTR-2866 - мнения!

    Да!Решено е вече!Утре отивам да го огледам и да го прибирам към нас
    Мой приятел, който е доста на "ти" ми каза абсолютно същото да го пробвам само с двете тонколони.И също така сподели, че и марката не е никак за подценяване(само тонколоните спомена, че куцали малко, но пак не били за изхвърляне).Ще ми е нужен и бас обаче(минимум 12"), а в сайта на маркета има само 10".Някакви препоръки?!
    И някой ще ми обясни ли и какво може да се прави с него.В смисъл, примерно да минава и видео сигнал през него с цел по-добре изваден звук(може и да не обяснявам точно, за което моля да ме извините, но не разбирам от музика).Значи ще се ползва системката за слушане на музика от лаптопа и за гледане на филми и клипове през Tv-то и лаптоп-а също.Предимно за музика го взимам, но реших да е 5.1 заради и филмите

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #4

    Отговор: AV ресивър YAMAHA HTR-2866 - мнения!

    Принципно като удобство мрежовите функции на следващия модел на ямаха - rx-v475 не са излишни, но това пак сам трябва да си го прецениш дали ти е необходимо. Иначе поне според мен друго което да ти липсва особено няма. По принцип за музика е по-добре стерео усилвател само с две тонколони.
    Колкото до суб-а, за това ниво на колони, почти всичко ще върши работа.
    competition одобрява това.

  6. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #5

    Отговор: AV ресивър YAMAHA HTR-2866 - мнения!

    Отново много благодарности!
    До колкото се рових в чичко гугъл разбрах от руски сайт, че HTR е 2013 година модел, а RX модела, той коя година е и по-висок клас ли от HTR?
    Гледам в маркета има и HTR 3065 и се колебая дали да е 2866 или да е друг.Извинявай, ако те отегчавам с въпросите, но се колебая след отговора ти, дали да не взема нещо с една идея по-добро!

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #6

    Отговор: AV ресивър YAMAHA HTR-2866 - мнения!

    HTR серията са масовки на Yamaha и са само най-ниските два модела, които са аналогични като визия и параметри на първите два модела - RX-V373(375) и RX-V473(475). Доколкото съм ровил в нета моделите са идентични, но това е маркетингова измишльотина на Yamaha. При RX моделите 375, 475 и т.н. са новите модели (2013), докато 373, 473 и т.н. са модели от миналата година (2012). Нямат някакви съществени разлики на пръв поглед, но като се взема нещо, поне според мен е по-добре да е новия модел - макар да има и случаите когато в новия модел на даден артикул да са оакани нещата ... Но това е друга тема
    competition одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #7

    Отговор: AV ресивър YAMAHA HTR-2866 - мнения!

    Дори и на пръв поглед се набива "спестения" USB порт в HTR серията (има го в HTR-3065) - https://www.technomarket.bg/products...maha-rx-v373bl / https://www.technomarket.bg/products...-rx-v375-black
    И аз си мисля , че поне 475 е добре да вземеш , но все пак всеки си преценява сам , то и аз почнах от 473 и накрая взех 673 .
    competition одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #8

    Отговор: AV ресивър YAMAHA HTR-2866 - мнения!

    хА, интересно, не бях забелязал липсващия USB порт - това си е голям минус предвид, че няма и мрежа ... то си е доста скопен ресийвър.
    competition одобрява това.

  11. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #9

    Отговор: AV ресивър YAMAHA HTR-2866 - мнения!

    Абе то и аз си го мисля това с rx-475 и май, май ще е той само че с тонколоните от на ХТР промоцията, че онези са 91 и 90 дб

    - - - - - - - - - -

    Така да се похваля, взех RX-V475 с фронталните колони NS-555, център NS-444 и съраунди NS-333 https://www.technomarket.bg/products...aha-rx-v475-bl
    Звукът си го бива доста, само дето ми липсва и едно субче(фен съм на тихия, но плътен бас) и се замислям за сега какво да взема.Давайте идеи, но не ми препоръчвайте твърде силни субове, а нещо, което да компенсира фронтовете.Много благодаря на пичовете regned и svetlio1 за бързата и навременна намеса в избора ми.Тази HTR-2866 с този избора тонколони, който е в промото криви звука и изобщо не ми допадна като ми я пуснаха.Но като подкара NS-555 с RX-V475 на една и съща песен и звукът беше с много големи разлики.За сега съм му вързал звука от телевизора да минава през оптика(взет назаем от саундбара ) и да влиза в ресивъра.Другото, което искам да разбера е как се програмира дистанционното, че нещо не успявам да го настроя с на ТВ-то!
    Мерси още веднъж за помощта!!!
    Този пост е редактиран от competition; 04-12-13 в 23:24.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с видео през Yamaha HTR-2866
    От Bordiur във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 24-04-14, 08:48
  2. Ресивър Yamaha RX-V361 и слушалки beats by Dr. Dre
    От Martin Stanishev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 04-03-13, 22:36
  3. ресивър yamaha RX-V765 + колони JBL es
    От iliqborisov във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 30-11-10, 00:05
  4. Отговори: 7
    Последно: 21-01-10, 12:33
  5. Помощ за ресивър YAMAHA RX-V659T
    От 7396 във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 12-07-09, 23:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе