Резултати от 1 до 7 от общо 7

Помогнете с настройките на ДВД моля

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    31
    #1

    Помогнете с настройките на ДВД моля

    Хора сглобих си система за дом. кино - Елит 371Х и колони на креатив P5800.Teз колони ми ги префалиха особенно откъм баса обаче сега като техен притежател виждам че работата не е розова* особенно откъм баса ( .ДВД-то има мн настройки които незнам как да са.Много начини пробвах,но не успях* .Моля помогнете

    AUDIO SETUP PAGE
    1.ANALOG AUDIO SETUP
    -Subwoofer - On или OFF? (off ми е-като го вкл. става по-зле,но явно зависи и от другите настройки които незнам как да са)
    -D.R.C Auto,OFF или Оn?
    -Dialog - 00? потъмнен е и не ми дава да го бутам?

    2.DIGITAL AUDIO SETUP
    -Digital output - SPDIF OFF , ALL , PCM Only или Мanual?
    -CD - SPDIF OFF , ALL или PCM Only ?
    -Dolby Digital - SPDIF OFF , ALL или PCM Only ?
    -DTS - SPDIF OFF , ALL или PCM Only ?
    -MPEG - SPDIF OFF , ALL или PCM Only ?
    -PCM Channel - SPDIF L/R , SPDIF LS/RS , SPDIF C/LFE?
    -PCM Output - 48K или 96K ?

    3.DOLBY DIGITAL SETUP
    -Dual mono - STEREO , L-MONO , R-MONO или MIX-MONO?
    -DYNAMIC - OFF , 1/4 , 1/2 , 3/4 или FULL?

    4.EQUALIZER PAGE
    -Sound mode - OFF , ROCK , POP , LIVE , DANCE , TECHNO , CLASSIC или SOFT ?
    -Bass boost - On или Off?
    -Super bass - On или Off? (като е вкл. става много зле,но пак казвам,че сигурно има значение коя настройка как точно трябва да е за да работи както трябва)
    -Tremble boost - On или Off?
    (Off са ми сичкиете)

    5. 3D PROCESSING
    -Pro logic II - On , Off или Auto?
    -MODE- Music , Movie , Pro logic или Auto?
    -Panorama - On или Off?
    -Dimension 00?
    -Center Width 00?

    6.HCDC
    -Filter - Off , 1X или 2Х?
    (1Х ми е)

    (Много варианти съм пробвал,НО СТАВА ПО-ЗЛЕ* )

    Ще съм ви АДСКИ благодарен ако се отзовете и ми кажете кое как да го сложа да бъде* *
    Вече се побърквам особенно като гледам съседа със система НЕО как Kърти мифки в сравнение с мен (откъм звук)*
    Моля ви кажете ми как да го настроя

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #2

    Re: Помогнете с настройките на ДВД моля

    Този креатив P5800 има ли АНАЛОГОВИ ВХОДОВЕ-6бр."чинча" за шестте канала т.е. АС-3 Ready ли е? Едва ли има вграден декодер за DolbyDigital или пък DTS! В кой вход вкарваш сигнала от двд-то - двуканален или многоканален(ако има такъв)???

    А относно къртенето на миФки.........успокой малко топката щото не виждам как ще стане с креативче или нео дето са по 10-20вата на канал!!! Аз съм с ресивер Sony 6x150W(10%THD) и средно-големи колони, ама чак миФки не съм къртил !

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #3

    Re: Помогнете с настройките на ДВД моля

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    Този креатив P5800 има ли АНАЛОГОВИ ВХОДОВЕ-6бр."чинча" за шестте канала т.е. АС-3 Ready ли е? Едва ли има вграден декодер за DolbyDigital или пък DTS! В кой вход вкарваш сигнала от двд-то - двуканален или многоканален(ако има такъв)???

    А относно къртенето на миФки.........успокой малко топката щото не виждам как ще стане с креативче или нео дето са по 10-20вата на канал!!! Аз съм с ресивер Sony 6x150W(10%THD) и средно-големи колони, ама чак миФки не съм къртил !
    Този параметър е достатъчно показателен за качеството на системата ти А дали е 6х150W може доста да се поспори. В нормално жилище да пуснеш 900 W - трябва да не си със всичкия си.Това,което пише като мощност,трябва да се приема със много резерви - не ми се обяснява сега,защото е обсъждано не веднъж във форума.( @ JoroM )
    А иначе, мисля,че проблемът е в недостиг на мощност на самата система и оттам - доста големи изкривявания,които водят до некачествен звук.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #4

    Re: Помогнете с настройките на ДВД моля


    Явно спора с теб се премества и в друга тема, такаа! Модела на ресивера е SONY STR-DE598 CEL/CEK и по спецификация при 8ohms 20Hz-20Khz e:

    6x150W THD 10%

    6x120W THD 0,7%

    6x110W THD 0,09%

    Ти да не мислиш че го ползвам при 6x150W при THD 10%??? Причината да напиша мощността при 10% е че почти всички, да не кажа всички производители обявяват мощността RMS точно при 10%!!! А дали е лудост да озвучавам стаята с 900W не е твоя работа!!! Ти ако искаш се озвучавай с 6x10W примерно! Но това не е всичко - за усилвател за субуфърите*(щото са два) използвам едно стъпало което си направих преди 10години което е с мощност при 4ohms 2x150W при THD 0,2%!!! Субуфърите са 12инчови, шестте сателита са със 8инчови баси!!!
    Дотук има ли нещо неясно по системата ми??? А по въпроса за резервите........то важи за всички озвучителни системи!!! И усилвателите са ТРАНЗИСТОРНИ, може да си помислиш че са интегрални, знам ли?!?


  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #5

    Re: Помогнете с настройките на ДВД моля

    Този креатив P5800 има ли АНАЛОГОВИ ВХОДОВЕ-6бр."чинча" за шестте канала т.е. АС-3 Ready ли е? Едва ли има вграден декодер за DolbyDigital или пък DTS! В кой вход вкарваш сигнала от двд-то - двуканален или многоканален(ако има такъв)???
    @karakonjula, питаш,търсиш помощ а не отговаряш на въпроса!!! Как искаш да ти се помогне като не си дал инфо за креатива и КЪДЕ вкарваш сигнала от двд-то!


  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #6

    Re: Помогнете с настройките на ДВД моля

    Колони Greative работят пълноценно само на Creative звукови карти за PC-ta

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #7

    Re: Помогнете с настройките на ДВД моля

    Обратното пък не е никакъв проблем! Имам Creative SB Live 5.1(от старите) и чрез Digital Output вкарвам сигнала от PC-то в ресивера и той си го декодира ако има DD и DTS включително и DD-EX и DTS-ES! Изключително добра карта за домашни условия! Този Creative Р5800 не съм го виждал, но смятам че може да му се подобри работата ако karakonjula даде повече инфо!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля помогнете!
    От Rusi във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-14, 19:01
  2. Моля Помогнете
    От MopyH във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 24-09-09, 08:38
  3. помогнете моля
    От djsmilee.. във форум Овърклок
    Отговори: 7
    Последно: 10-08-08, 11:31
  4. помогнете моля
    От pesah във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 29-12-06, 17:39
  5. Моля помогнете!!!
    От SBK във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 18-10-04, 23:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе