Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Ревю на DivX PHILIPS DVP3010

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #1

    Ревю на DivX PHILIPS DVP3010

    Нов поне за мен. Та въпроса ми е дали някой е чувал това нещо да е с по нов чипсет от DVP 630.там вече ми казаха, че е ESS Vibrato II. Споделете опит. Иначе отивам и го купувам в името на опита. :knuppel2: Симпатично напревен евтин плеър. Друго, което ми направи впечатление e , че въпреки, че не упоменато, плеъра DVP630 подава без проблем DTS сигнал към ресивър. А това не е упоменато върху корпуса му. Това ме кара да мисля, че DVP3010 също няма да има проблем. А всички други марки тръбят че имат DTS декодиране.Все с големи букви пишат по корпусите. Странно? И все пак вашите мнения са добре дошли. Самият DVP3010 е определено спартански обурудван откъм изходи. Само стерео аудио out,1 coaxial out digital, video -out 1 чинч, 1 бр. S-video. Това е ! Няма друго! Малък и сбит дисплей.Но какво се крие под капака ? В сайта на Philips имаше упътвания на английски , немски, полски и руски !? Странно . Води се базов плеър с Video DAC: 108MHz/12bit и progresive scan. Много странен плеър. Дали това просто не DVP 630 Lite ? Дали е наследил проблемите със субтитрите от предшествениците си ?Как се държи със DivX филмите?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #2

    Re: Нов DivX PHILIPS DVP3010

    Вече го купих! Очаквайте скоро ревю!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #3

    Re: Нов DivX PHILIPS DVP3010

    Хайде пиши как е със субтитрите, щото и на мен ми трябва нещо да купа дето да ги чете.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #4

    Re: Нов DivX PHILIPS DVP3010

    Вече го и отворих ама върху процесора имаше охладител. Някой да има представа с какво процесорче е ?

  6. rdk
    rdk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    131
    #5

    Re: Нов DivX PHILIPS DVP3010

    Според това което прочетох тук
    http://www.videohelp.com/dvdplayers....y=Name&hits=25
    е MediaTek MT1389?? предполагам МТ1389FE.
    Поздрави!

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #6

    Re: Нов DivX PHILIPS DVP3010

    Брьво за скороста на действие. Благодаря ти за инфото. ЩЕ те упомена в ревюто! :Super:

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    50
    #7

    Re: Нов DivX PHILIPS DVP3010

    Здравей

    Бих искал да запитам ако си го тествал ДВД - то дали чете XVID,защото повечето маркови плеъри четат официалната версия на кодеците а именно само DIVX. А този модел е нов и не ми е попадал.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #8

    Re: Нов DivX PHILIPS DVP3010

    Днес е вечерта на проби а до края на седмицата ще е готово бета ревюто ми . Очаквайте адреса скоро.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #9

    Re: Нов DivX PHILIPS DVP3010

    Цитат Първоначално публикувано от naskonr
    * * * * Здравей

    * * * * * * Бих искал да запитам ако си го тествал ДВД - то дали чете XVID,защото повечето маркови плеъри четат официалната версия на кодеците а именно само DIVX. А този модел е нов и не ми е попадал.
    Tova 4ete - ama ne znam dali go vnasya nyakoi :

    Sungale DXP-8015

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #10

    Re: Нов DivX PHILIPS DVP3010

    Това е нещо като западен Елит. Поне като изработка.Никой със сигурност не го внася. Относно Филипса би трябвало да чете Xvid ама нека да пробвам.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #11

    Re: Нов DivX PHILIPS DVP3010

    Понеже вече пиша статията ми е нужна информация около проблемите и чиповете на предишните плъри на Philips. Най вече по отношение на субтитрите. Какви са ограниченията и разширенията им. Предварително ви благодаря за съдействието. :Super:

    Вече почти съм завършил ревюто.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #12

    Re: Ревю на DivX PHILIPS DVP3010

    Ревюто ми е готово и се намира тук: http://www.entbg.com/hadrwrreviews/P...ps3010Divx.htm
    съжалявам за качеството на снимките ама така се получи.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    26
    #13

    Re: Ревю на DivX PHILIPS DVP3010

    Цитат Първоначално публикувано от Panzer
    Ревюто ми е готово и се намира тук:* http://www.entbg.com/hadrwrreviews/P...3010Divx.htm*
    съжалявам за качеството на снимките ама така се получи.
    Кефиш ме* много ценна информация от първа ръка и добре представена.
    Ако може да споменеш - защо от MX3800D (което предполагам е Home Theater) мина на вариант евтин плейър свързан към ресивър/декодер???* * * *(предполагам по-високо качество на звука, и по-висока цена?)
    Аз съм на тема избиране на Home Theater и съжалявам че не си направил подобно ревю на PHILIPS LX-3900SA примерно.* Както явно си все пак пристрастен към Philips и не можеш да кажеш нищо за сравнение примерно с PANASONIC SC-HT535 DIVX на което съм се навил за сега.

    Поздрави за добре свършената работа*

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #14

    Re: Ревю на DivX PHILIPS DVP3010

    Относно MX3800D .
    Ами не си беше зле системката с изключение на два дразнещи ме софт. бъга (RDS ne beshe osobenno kachestven и ) и заради това че нямаше цифров вход за да може да декодира чрез DD и DTS декодера си от други устройства (нямаше вградена подръжка и на какъв да е ДивХ а за целта ми беше нужен външен източник, писна ми да включвам кабели от PC-то). За това пък колонките му бяха висококачествени. Активния бас беше много добър. Реално комплекта колони остана да ми служи заедно с новата Yamaha и се "сработват" без проблем. КОлкото до усилвателя на MX3800D беше с достатъчна мощ.

    Относно PHILIPS LX-3900SA

    Ами виждал съм системата. НАистина това би трябвало да е наследника на моя "стар" трактор. Но тук виждам вече и цифров вход. Не знам дали го използва пълноцено - декодира ли в DD и DTS чрез него. За звук ще те излъжа. ако му е активен баса - добре, ако не - чуй го преди да го вземеш. Колонките май са двулентови- още по-добре. Дистанционите на Филипс лично за мен са били здрави и качествени и добро допълнение към комплекта. ВИж оптиката е друг въпрос. В различните модели различна оптика - от добра до глезена. В МХ3800D беше добра - Sanyo. Почти всичко четеше. За декодер чипа не мога да ти кажа нищо. До сега съм работил с МТК (МедиаТек) и зависи коя фирма как си пише софтуера за да се използват пълните му възможности. Всички бяха малко недоволни от възможностите на ЕSS Vibrato 2, от предишни DivX плеъри на Philips . Аз лично не съм го пробвал.И не мога да се искажа. Ако това ти харесва като модел първо го чуй и пробвай възможностите му. Ако някой продавач ти каже , какво толкова да му пробваш му тегли една и смени магазина.

    Относно PANASONIC SC-HT535 DIVX

    Добре изглежда! Обещава мощ. Дай боже и качестовото да е същото като вида. Най-вероятно разполага със необходимя набор входове и ако е в продажба с тези стойки ще е добре. Но пак ти казвам. Чуй го на място и след това купувай. Друго нещо е да провериш каква е техническата подръжка и откъм софтуер за дадения модел (нови кодеци или просто bug fixes). Успех !

    Относно слуха и големината на колоните. Колко съм ги чувал. Ами мога да кажа че истината е на тебе да ти хареса! Всеки човек има индивидуално възприятие. Единствено надявам се да различиш ако колонките кънтят. Друг много важен момент е уредбата да има освен запаметени еквалайзери и контрол отделно на бас и високи. Това е. :knuppel2:


  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    26
    #15

    Re: Ревю на DivX PHILIPS DVP3010

    Цитат Първоначално публикувано от Panzer
    ........................
    :dock:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DVD плеър Philips DVP3010
    От nautica_ във форум Приключили продажби
    Отговори: 10
    Последно: 26-02-12, 09:20
  2. DVD/DivX Player Philips DVP5980 HDMI USB
    От shreker във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 17
    Последно: 08-03-09, 22:57
  3. DVD DivX Philips, LG или Samsung?
    От sev във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 12
    Последно: 27-12-05, 10:18
  4. Philips DVD737 & DivX
    От mitakinen във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 13
    Последно: 27-12-03, 02:36
  5. Philips DVD737 и DivX филми - HELP!!!
    От mitakinen във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-03, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе