Резултати от 1 до 8 от общо 8

MiniDV към DVD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1

    MiniDV към DVD

    Здравейте,
    Не съм убеден, че точно това е раздела но...
    Значи, една съседка има камера, която записва в MiniDV и иска да си купи компютър за да си записва на дискове /DVD/ заснетото?!?
    Не съм много запознат - ето тук 2 теми, от които не ми се изясни съвсем логиката:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,19918.0.html
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,9273.0.html

    Та въпроса е
    1. Какво PC да си купи
    2. Ще може ли и как да го прави сравнително лесно това упражнение?

    ...камерата е някакво Панасониче от Техномаркета...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #2

    Re: MiniDV към DVD

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    Та въпроса е
    1. Какво PC да си купи
    2. Ще може ли и как да го прави сравнително лесно това упражнение?
    ...камерата е някакво Панасониче от Техномаркета...
    Писито трябва да може да кара win XP, хард поне 40 и задължително трябва да си сложи firewire платка която се вързва към камерата с кабел. При панасониците връзката на усб порта /с кабела който е към камерата/ не позволява записа на двд
    Лесно е може да ползва даже муви макера на уиндолса. Проблема е че свалянето става бавно - почти 1:1 с оргинала. Зависи и от машината

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #3

    Re: MiniDV към DVD

    1.Голям HDD минимум 40GB
    2.Мощен CPU над 2,5GHz
    3.Порт 1394
    4.Софтуер Pinnacle 9 или 10

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #4

    Re: MiniDV към DVD

    10x
    Дали, обаче ще те затрудни да кажеш малко по-точно какво мислиш...
    В смисъм - какво ПЦ да си купи и как да го върже с камерата - не съм правил такива неща - firewire камерата ли си има?

    а видеокарта и/или тунер с вход трябват ли? или по файър-а?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #5

    Re: MiniDV към DVD

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    ...
    В смисъм - какво ПЦ да си купи и как да го върже с камерата - не съм правил такива неща - firewire камерата ли си има?
    ...
    Всички цифрови камери (MiniDV) имат IEEE 1394 изход. Включително всики Panasonic. Някои имат и USB, но повечето не могат да записват в DVD през този порт.
    Ако сваляш клипчето в MiniDV формат ти трябва малко под 20 GB на час видео. След това го обработваш (евентуално корекции, ефекти, звук, менюта и т.н.) и го записваш в някакъв формат (DVD примерно). Това ще рече, че ти е необходимо мин. 30 GB* само за видеообработката. Смислено е да е на отделен логически диск, който да се ползва само за това. Трябва да е дефрагментиран - видеопотока при кепчър е доста сериозен. Може да сваляш и директно в друг формат за да не ти е необходимо толкова дисково пространство (пак DVD за пример), но винаги губиш някакво качество в този случай и ако се налага допълнителна обработка после е по-трудно.
    Друго важно нещо е RAM. Както е казал Мечо Пух - колкото повече, толкова повече. 512 MB май е минимума за нормална работа.
    Процесор - всеки над 2 GHz ще свърши работа. Ако ще се ползва само за това. Иначе - пак Мечо Пух.
    За домашен потребител Ulead VideoStudio или Pinnacle, които са ти препоръчали по-горе са с достатъчно добри възможности и интуитивен интерфейс програми за кепчър и видеообработка.

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    ...
    а видеокарта и/или тунер с вход трябват ли? или по файър-а?
    Всичко по FireWare. Друго не ти трябва. Програмата си разпознава и камерата и всичко става много лесно.
    Кепчъра е в реално време, т.е. час видео се сваля за час.
    Успех!

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #6

    Re: MiniDV към DVD

    Благодаря на всички!!!
    Мисля, че разбрах препоръките!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #7

    Re: MiniDV към DVD

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    Благодаря на всички!!!
    Мисля, че разбрах препоръките!
    Само да вметна Атлон 1300, хард 40, рам 256, фире-вире и Панасоник 19Е и работата става. Пробвал съм

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: MiniDV към DVD

    Аз мога да предложа едно доста по-елегантно решение - предназначено за хора които не им се занимава с компютри.....Спестява много нерви, но струва повечко пари.....Вчера като се разхождах из Технополиса случайно забелязах едно устройство (не знам как точно да го нарека освен "работна станция") - нещо като 6 в 1 (по-точно 3 в 1). А имено:това нещо има хард диск 250GB, DVD записвачка и гнездо за MiniDV касетки + ТВ тунер + аналогови аудио и видео входове и изходи + вход за цифрова камера. Има и цифров изход. Възможни са всички възможни комбинации на прехвърляне (затова казах 6 в 1).
    MiniDV -> DVD ; DVD -> MiniDV ; MiniDV -> HDD ; HDD -> MiniDV ; HDD -> DVD ; DVD -> HDD
    На бърз поглед видях, че има възможност за настройка и оптимизиране на бит рейта при прехвърляне. Може да записва от тунера дирекно на харда, и въобще всичко което се "смъкне" на HDD в последствие може да се обреботва (редактира) и след това заоисва на носител по избор.
    Та мисълта ми беше, че за човек който никога не е сядал пред компютър и не се занимавал с обработка на видео, това е много по-лесен вариянт. Единствения недостатък , както казах е цената - около 2500лв. Марката мисля, че беше JVC.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Евтина MiniDV камера
    От Smiling във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 9
    Последно: 08-04-10, 23:46
  2. JVC GR-D815 Digitaler Camcorder MiniDV
    От eror във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 12-09-08, 19:24
  3. Програма за кодиране в DivX от MiniDV камера?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 30-01-06, 22:08
  4. А сега за избора на miniDV видеокамера
    От universum във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 17-05-05, 14:19
  5. Проблем с miniDV camera
    От Barbarian X във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 29-03-05, 22:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе