Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

HDTV плеъри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #1

    HDTV плеъри

    Започвам тази тема с конкретен въпрос за едно устройство, но ако някой има достъп до какъвто и да е плеър, нека да пише.

    Някой да е имал случайно достъп до D-Link DSM 520? Интересуват ме обичайните неща - субтитри, формати и т.н.т.
    Цената навън е между 220-260$, която сравнена със 800 левовия Kiss DP-600 тук е повече от добра, вярно е че този плеър е без DVD трей - дефакто възпроизвежда всичко от РС-то, но пък аз си имам LG9900 за останалите формати.




    Гугъл намери само една българска филма, но на сайта й пише че е с доставка, довечера мисля да пообиколя сайтовете на повечето известни ми компютърни фирми.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #2

    Re: HDTV плеъри

    Аз имам http://www.hauppauge.com/pages/produ..._mediamvp.html ~200 лв. и съм мноооооого доволен.


  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #3

    Re: HDTV плеъри

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Аз имам http://www.hauppauge.com/pages/produ..._mediamvp.html ~200 лв. и съм мноооооого доволен.

    Човека пита за HDTV устройство, а този хаупагуе не съм убеден че може да го прави

    Но ми е интересно - би ли ми казал как се справя - ако не се лъжа за плейване на ДивХ медия имаше много много високи системни изисквания, което ме навява на мисълта, че всъщност компа преработва ДИВХ в релано време към МПЕГ2 ...

    Иначе - да попитам покрай, горното устройство - има ли в българия да се продават и други жични/безжични устройства за връзка между компютър и останалата аудио/видео техника ... филипс мисля че предлагат подобни джаджи но цената е твърде висока ...

  5. sev
    sev е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    31
    #4

    Re: HDTV плеъри

    доколкото разбрах, това е само за безжична връзка между плеъра и телевизора
    не е отделен HD плеър
    или ако е плеър, не плейва HD формат а има HDMI изход съвместим с тъкав ТВ

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #5

    Re: HDTV плеъри

    Преди няколко месеца си купих устройство за безжична връзка TCM между РС / DVD / Video и телевизор - цената беше 50лв.

    Но този D-Link, за който питам, е съвсем различно нещо, в случая той плейва HDTV-то, като просто използва РС-то като харддиск.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #6

    Re: HDTV плеъри

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    Преди няколко месеца си купих устройство за безжична връзка TCM между РС / DVD / Video и телевизор - цената беше 50лв.
    ...
    Малко е
    ама откъде го взе и как да го позная?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    Re: HDTV плеъри

    От бургаски магазин, за съжаление, намира се срещу кино "Тракия", но мисля че устройството трябва да го има и на други места, защото гаранцията е към някаква пловдивска фирма - явно тя е вносителя.


    http://cgi.ebay.at/Funkuebertragungs...QQcmdZViewItem

    Моето е същото, само дето антенката му е кръгла - в едната посока ти пуска стерео аудио и видео сигнал, а в обратната посока препредава какъвто и да е сигнал от каквото и да е инфрачервено дистанционно, което съответно се излъчва през специален датчик - демек, да не бягаш бързо от едната стая в другата ако искаш да удариш пауза на ДВД-то, или ако имаш дистанционно за РС-то.

    Цялата работа с тези устройства e предполагам, че са залежали някъде из Германията, защото примерно моето и още едно-две, които взех за познати, си бачкат перфекно, но... забележете, производителя е объркал надписите на адаптерите - демек адаптера, на който пише че е за приемника се включва дефакто в предавателя и обратно. То те и не могат да се включат наобратно заради буксите, обаче тъпите шваби сигурно са се мъчили да ги включат според надписите, и като видят че не става сигурно са ги връщали в магазините без даже да се светнат че просто надписите са разменени....*

    Между другото, оня ден имаше същия проблем при един приятел с един Асус - главочите бяха разменили надписа на джъмпера за FSB-то и един Дурон тръгваше на 166 шина, вместо на 100, и се чудихме защо дъното постоянно пищи на процесор... голям напън яде горкото Дуронче, докато се светнем че надписа е сгрешен.*

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #8

    Re: HDTV плеъри

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    От бургаски магазин, за съжаление, намира се срещу кино "Тракия", но мисля че устройството трябва да го има и на други места, защото гаранцията е към някаква пловдивска фирма - явно тя е вносителя.
    ...
    Мерси, дано още го има!
    Съотвествието 79€=50лв. ми харесва

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #9

    Re: HDTV плеъри

    Цитат Първоначално публикувано от painmaster
    Човека пита за HDTV устройство, а този хаупагуе* не съм убеден че може да го прави

    Но ми е интересно - би ли ми казал как се справя - ако не се лъжа за плейване на ДивХ медия имаше много много високи системни изисквания, което ме навява на мисълта, че всъщност компа преработва ДИВХ в релано време към МПЕГ2 ...

    Иначе - да попитам покрай, горното устройство - има ли в българия да се продават и други жични/безжични устройства за връзка между компютър и останалата аудио/видео техника ... филипс мисля че предлагат подобни джаджи но цената е твърде висока ...
    MVP има хардуерен MPEG 1/2 декодер. Сърварния софтуер реенкодва DIVX/MPEG4 към MPEG2. Субтитри и VOB файлове не се поддържат ( мнооого жалко )

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #10

    Re: HDTV плеъри

    Явно не сте ме разбрали, става дума за възпроизвеждане на DivX/XViD с резолюция 720p (1280x720) и 1080i (1900x1080), както и за WMV9. Такъв плеър е примерно Kiss DP-600, който тук се предлага за около 800лв и е пълноценен DVD/Divx плеър, но за съжаление цената е височка, докато D-Link навън се предлага за около 240$.
    В света има още няколко модела, но няма нужда да ги споменавам, при положение че едва ли ще се появят тук.

  13. BoT
    BoT е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    5
    #11

    Re: HDTV плеъри

    Добре заварили на всички във форума,доста често взех да се зачитам тук и реших,че все още не е късно да се изложа както си трябва.
    Та гледам че Тошиба също са изтипосали на сайта си едно HDDVD,нещо обаче цената му е височка,особено ако се сравни с екстрите на KISS-a.Особено тва с безжичната мрежа ме разби.Само незнам дали ще може да носи HD медия по нея.
    http://www.tacp.toshiba.com/hddvd/

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #12

    Re: HDTV плеъри

    Бях се зачел преди време за модела на КИСС 1500, който също има жична /безжична мрежа ... това което прочетох тогава е че на ЮТП кабел се справя добре но безжичната свързаност на плейъра е под всякаква критика ... така че умната при модел 600 може и да е оправено, но цената е доста солена за подобни експерименти...

  16. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #13

    Re: HDTV плеъри

    Eddie,
    този видео сендер на TCM ми хареса. Намирам го на 60 лв.
    Можеш ли да потвърдиш, че ще работи в различни стаи / т.е. не се изисква пряка видимост/. Как става техниката с дистанционното / например къде трябва да се намира излъчвателя - слагаш го пред ДВД-то или отразява сигнала от стените/.
    Горе-долу какво трябва да има в комплекта. Да не би половината кабели или нещо важно да го няма,че малко приличат на магазините за по левче.
    Тенкс.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #14

    Re: HDTV плеъри

    Това е комплекта:

    http://store2.data.bg/webvideo/TCM.JPG


    Аз съм го пробвал в две съседни стаи - през тухлена стена, разстоянието е около 12-13 метра, качеството беше нормално. Относно инфрареда - дефакто са няколко датчика със самозалепящи се лепенки отдолу, предполагам че е за удобство - по-голям ъгъл на излъчване. Имам някакъв смътен спомен че май хващаше и от отражение в стената, но не съм напълно сигурен.

  18. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #15

    Re: HDTV плеъри

    Eddiе,
    tenks отново. Вече го купих. Единият комплект който ми предложиха му нямаше жиците за инфрареда така, че беше полезно за мен това което показа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blu-Ray плеъри поддържащи FLAC или WAV??
    От pstoev във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-14, 12:37
  2. Продавам mp3 плеъри.
    От saio във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 11-01-12, 01:50
  3. DVD плеъри NEO?
    От conrad във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 28-04-08, 10:52
  4. Blu-ray плеъри под $ 500 в Amazon.com :-)
    От IvO™ във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 10-04-07, 00:10
  5. Тест диск за двд плеъри
    От lazarus18 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 12-12-06, 18:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе