Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Съвет за избор на DVD плейър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #1

    Съвет за избор на DVD плейър

    Към края на месеца ми предстои да закупя DVD плейър, но за съжаление чувам противоречиви мнения. Бихте ли ме посъветвали какъв плейър (ако може марка и модел) би бил подходящ за изискванията ми.

    А те са най-общо следните:
    1. Добър и семпъл дизайн - не ми харесват разните му мигащи, светещи с ярко сини светодиоди или мигащи техники. Имах един NEO PDX77 в службата и е отвратителен - свети като в дискотека.
    2. Плейване на DVD-R/+R дискове. Това се налага поради факта, че се занимавам любителски с дигитална видеообработка и повечето ми филмчета съм ги качвал от компютъра на такива носители. Въпросното NEO, споменато по-горе) започва добре да ги чете, но прехвърли ли половината диск, спира и запецва.
    3. Плейване на DivX със субтитри на български. Ясно защо. От значение е, че телевизорът ми е 21 инча и буквите да могат да се четат нормално или да има настройка за големината им. Имах един Pioneer DV-393-K, но при него срещнах огромни проблеми със субтитрите и го шътнах...

    Бях в Техномаркет и си харесах едно SONY DVP-NS37/S, но консултанта ме насочи към PANASONIC DVD-S49E-K DIVX и PANASONIC DVD-S295E-K DIVX, като на въпросите ми "защо" и "каква е разликата" отговори уклончиво.

    Надявам се на аргументирани мнения и предложения .

    PS Имам и вариант - комбинация от VCR и DVD с Nicam/A2 tuner - LG VC-8606V, но дали да вярвам на рекламите?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #2

    Re: Съвет за избор на DVD плейър


  4. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #3

    Re: Съвет за избор на DVD плейър

    LG 9900 -Това е ИСТИНСКИЯТ плеър!

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #4

    Re: Съвет за избор на DVD плейър

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7
    LG 9900 -Това е ИСТИНСКИЯТ плеър!
    Кое му е истинското? Или само защото сте му отделили специална тема? С какво е по-добър от изброените от мен и с какво ги превъзхожда? нека да си говорим с факти, а не със субективни мнения. Смятах, че ще получа аргументиран отговор и заради това попитах тук за избора си...

    LG е по-добро като механика от SONY или от Panasonic? Или може би защото се произвежда в Европа? Или заради кое?
    А и в момента нито една марка не е това, което е била.

  6. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #5

    Re: Съвет за избор на DVD плейър

    Аз лично ти препоръчвам да си земеш ELITE PV-400USBL от 10 месеца го имам над 600 филма съм прекарал през него само един два не са тръгнали а за всичко което си споменал че ще го ползваш ще ти свърши работа повече за самия плеър можеш да научиш от тук http://forum.setcom.bg/index.php/topic,24043.0.html Аз освен този плеър имам и Панасоник видео с двд в едно но мога да ти кажа че сичко му е наред ако смяташ да гледаш двд-та и видео касети от там на татък почват проблемите с фолматите с различните медии биле те + или - такаче сам си реши но според мен по добър плеър в България от посочения горе за мен няма. А и да не забравяме че има USB порт.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    31
    #6

    Re: Съвет за избор на DVD плейър

    Цитат Първоначално публикувано от ARTU
    Кое му е истинското? Или само защото сте му отделили специална тема? С какво е по-добър от изброените от мен и с какво ги превъзхожда? нека да си говорим с факти, а не със субективни мнения. Смятах, че ще получа аргументиран отговор и заради това попитах тук за избора си...

    LG е по-добро като механика от SONY или от Panasonic? Или може би защото се произвежда в Европа? Или заради кое?
    А и в момента нито една марка не е това, което е била.
    Ами прочети темата и тогава ще разбереш кое му е добро и кое не
    в крайна сметка избора е твой, и после ще се сърдиш на себе си не на някой друг. ЛГ-то за парите си е супер.
    Четене му е майката.

    Поздрави.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #7

    Re: Съвет за избор на DVD плейър

    ARTU, чакай да те светна относно СОНИ. Така това са НАЙ-КАЛПАВИТЕ ДВД плеъри които има на БГ пазара!!! Казвам го с чиста съвест. Слагаш им леко надраскан ДВД диск оригинален, "аде да го духаш" ти казва "искам си ненадраскан диск, инак не мога да ги чета"!!! Мдам новите модели са малко по-добре, но пък от към субтитри тея на твоят PIONEEER ще ти се видят като щата АЛЯСКА . Аз още миналата година на тея от сони им казах че им са малки ........ субтитрите и ми бе отговорено, че щом могат да се оправят с по-големи, ще стане. Вече почти година ни вопъл, ни стон по тази тематаика. АМИ ДА ГО ДУХАТ МАЗНИТЕ ГАДНИ ПЕДЕРАСИ с цена на ДВД над 150 лева.
    Относно ПАНАСОНИК не съм продавал от може би 1,5 година и нямам поглед върху тях.
    Относно твоето запитване: Всички ДВД плеъри вече поддържат и + и - стандартите, даже някои и DVD RAM. Относно ДВД Видео трябва да търсиш ДВД плеър с МЕДИАТЕК чип, понеже единствено само той не прави проблеми с домашно правените ДВД филми или с ДВД видео без защита(твоето НЕО май беше със ЗОРАН чип и затова си имал този проблем). Както ти предложиха хората двата вариянта са много удачни и на много добра цена. И LG 9700/9900 и ELITE 400 USB ще ти свършат страхотна работа. Доказани "кучета" при четенето на всякакви дискове. Е че се появяват дефекти е неминуемо, но при продажби от типа на хиляди в месеца за един модел в БГ все ще има някоя и друга бройка да ходи на ремонт. Както правилно ти отговориха хората също така има доста теми засягащи ДВД плеърите с DivX и всичко относно тях и тяхното обслужване и проблеми срещани във всекидневното им използване. Форума е за помощ, но и за да намериш информация за вече обсъждани неща, така че трябва да се чете, а не да се очаква всичко на готово!!! Аде лек ден и приятно пазарене.
    P.S. Относно ДВД + ВИДЕО, само едно ще кажа - когато ти се скапе едното от двете, оставаш и без ДВЕТЕ!!! Е за тва мразя рааботи от типа 2 в едно или 3 в едно. Инак си бачкат лошо няма.

  10. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #8

    Re: Съвет за избор на DVD плейър

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    P.S. Относно ДВД + ВИДЕО, само едно ще кажа - когато ти се скапе едното от двете, оставаш и без ДВЕТЕ!!! Е за тва мразя рааботи от типа 2 в едно или 3 в едно. Инак си бачкат лошо няма.
    Е за това не мога да се съглася не знам как е при другите марки но моя Панасоник единствения косур му е че не чете + и - минус медии иначе с CD-R и CD-RW няма проблем. Взет е 2002 ноември месец и до сега надраскан диск не е отказало да прочете или пък някакъв друг проблем да е имали. А това дали оставаш без цялото устроиство когато се скапи едното сега може и да е така но специално моя модел NV-VHD1EE са си две отделни устройства в един корпус сяко си има дисплеи и бутон за пускане и оделни изходи от зат (в момента тези модели са с един общ дисплей и един бутон за пускане и общи изходи) така че не би трябвало да ги слагаш под общт знаменател всички.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #9

    Re: Съвет за избор на DVD плейър

    Много благодаря!
    Преди да си задам въпроса изчетох всичко, което сте изписали

  12. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #10

    Re: Съвет за избор на DVD плейър

    Извинявай ARTU, но не си посочил ценови диапазон за избора на плеъра, така че хората ти говорят за цени до 150 лв кое е наи-доброто на база собствени тестове и не само. Както е казано "идеален плеър няма". Все пак всичко си има цена, но има и доста заблуди от рекламите за различните марки и модели. Ако искаш погледни тук :

    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=5995

    и си помисли пак. Успех !

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #11

    Re: Съвет за избор на DVD плейър

    Пропускът е мой - до към 200 лева.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #12

    Re: Съвет за избор на DVD плейър

    TODD, пич явно не си ми разбрал мисълта. Аз говоря по принцип. НО все пак ако едно от двете устройства сдаде багажа, НАЛИ Са в ЕДНА КУТИЯ, и двете ОТИВАТ на РЕМОНТ ве пич. Не носиш полочин кутия на сервиза ами цяла.

  16. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #13

    Re: Съвет за избор на DVD плейър

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    TODD, пич явно не си ми разбрал мисълта. Аз говоря по принцип. НО все пак ако едно от двете устройства сдаде багажа, НАЛИ Са в ЕДНА КУТИЯ, и двете ОТИВАТ на РЕМОНТ ве пич. Не носиш полочин кутия на сервиза ами цяла.
    Ами ако го беше написал по ясно ве пич можеше и да те разбера никаде не споменаваш за сервиз. Явно като се развали ДВД-то няма да мога да си пускам видео касети или пък обратното. Ако не знаеш между двата формата има разлика.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #14

    Re: Съвет за избор на DVD плейър

    Явно ми е убягнала разликата между VHS и DVD. Но стига сме флудили с глупостите си, темата беше задруго.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    119
    #15

    Re: Съвет за избор на DVD плейър

    В новото МЕТРО има някакъв DVD DIVX PLAYER PHILIPS DV-5960 HDMI

    Като гледам и цената е нормална. Струва ли си?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за мултимедиен плейър+клавиатура+мишка?
    От r4ptor във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 15-01-12, 15:47
  2. Съвет за избор на DVD плейър за гледане на .avi.
    От felipe във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 8
    Последно: 02-06-10, 21:15
  3. Избор на DVD плейър до 80 лв
    От JastAsk във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 09-01-07, 16:29
  4. АВТО CD/MP3 ПЛЕЙЪР-искам съвет
    От mbmd във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 18
    Последно: 30-05-06, 07:52
  5. Дайте съвет - Кой е най-добрият модел DivX/DVD плейър ЕЛИТ?
    От stefancho във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 25-10-05, 15:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе