Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Да си почешем езиците пак. За DVD :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    36
    #1

    Да си почешем езиците пак. За DVD :)

    Първо : изчетох всичките 14 страници с теми де що имаше за ДВД-та.
    /да не почваме настойнически да си даваме акъли от рода на: разрови, прочети, има писано./
    Да има писано, кое от 2005 година кое малко по-младо....
    Времената се менят, моделите също, излизат нови, хората прдобиват нови впечатления.
    Ето за какво е цялата работа - имах ДВД НЕО, вече нямам. Успях да се оттърва от него. Както и да е, това е друга тема.
    Та сега искам нещо човешко, да си нямам грижи. Таванът да е 200 лв. Ако чете Неро Диджитал - още по-добре . И аз както други колеги ще призова - който ще каже нещо смислено - добре дошъл, останалите - не ми се говорят празни приказки , заболяват ме показалците на ръцете.
    Имам впечатления единствено от TOSHIBA SD-350 DIVX HDMI на един мой приятел, държи се адски добре, чете и неровския стандарт макар да не е упоменат. Слушам добри думи и за LG някои модели. Нещо по-ново и по-добро има ли, па дори и да не е по-ново, няма значение.
    Предварително благодаря!
    П.П. А за благодарност на отзовалите се , ще ги заведа на панаира да им покажа как се пие боза.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    4
    #2

    Re: Да си почешем езиците пак. За DVD :)

    Преди месец и нещо също си купувах ДВД устройство, така че се наложи да се поровя из мрежата и да направя някакво проучване.
    Бях се спрял на Pioneer DV-380(DV-2850) и Panasonic S295E
    (това беше моят избор - едва ли тези два ДВД-та са най-прекрасните на света ).
    И за двата има доста добри отзиви(добър звук и образ и т.н.) в тестовете и ревютата.
    И двата, уж, четат всичко и firmware им се подменя. Panasonic-ът наистина имаше някои предимства най-вече като файл навигатор, слагане на отметки, чете HighMAT и DVD-RAM. Но за мен файл навигатора и отметките(въобще мр3 и DivX нещата) не бяха главни, защото мога да ползвам компютъра за тази цел(връзвам го към телевизора и ресивъра). Отделно в неофициалният firmware на Pioneer, навигатора е подобрен.
    HighMAT и DVD-RAM също не вълнуват.
    Иначе характеристиките и на двата са близки.
    Като ги сравнявах в магазина не открих някаква разлика в качеството на звука и образа - разликата между различните ДВД-та, явно, е малка и трудно може да се открие от непрофесионалист, какъвто съм .
    Като разпитвах продавачите в магазините, докато се оглеждах за ДВД, ми препоръчваха по-скоро Panasonic-а - така и не ми даваха точно обяснение защо(ама то едва ли ще има някой да може да ти даде точно обяснение защо точно да вземеш дадено ДВД - въобще е трудна работа и винаги избора си е твой ), но казваха, да речем, че имал повече функции, имал по не капризна механика и т.н.
    Иначе подчертаваха, че разликата не е кой знае каква и че двата ще ми вършат работа.

    Взех си Pioneer-ът, защото като дизайн по ми харесва, а и ресивърът ми е Pioneer и мога да ползвам дистанционното му да управлявам ДВД-то.

    Ето ти неофициалните страници на двата ДВД-та, в който можеш да видиш характеристиките им, тестове и ревюта, firmware и т.н.:
    http://www.pioneerfaq.info/english/d...&question=Chip
    http://www.dcevolution.net/panasonic/

    Иначе, според мен, е хубаво като избираш ДВД да погледнеш в ръководството му(в нета ги има) - от там можеш да видиш какви са реалните технически характеристики, а и да видиш как се пускат и разглеждат мр3, DivX и т.н., какви опции има(или няма ) като слагане на отметки, случайно просвирване и т.н.
    Въобще, дали ще си доволен от управлението му след като го купиш .
    Погледни и в http://www.videohelp.com/dvdplayers какво чете, имали проблеми, отзиви и т.н.

    Кажи, ако искаш повече инфо - като се рових из нета бях събрал ръководствата и сравнителна таблица с характеристиките на потенциалните ДВД-та.



  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #3

    Re: Да си почешем езиците пак. За DVD :)

    dyulgeroff, наскоро ми дойде един познат с една камара дискове записани с NERO DIGITAL, искаше нов ДВД плеър поради това, че неговият стар ЕЛИТ вече не ги чете. Едновременно тествах два ДВД плеъра LG 162 и ELITE 400 USB. И двата си работеха перфектно, като аз лично си отдавам предимство на ЛГ, нищо че Елит-а е с повечко възможности. Не че е лош модел, но все пак, най-малкото е черен ;-), а и субтитрите му са бели и на светъл фон са лайна. при все разликата от 17 лева между двете. Моят познат си взе ЕЛит-а, нямаше повече пари. Но и при двата има възможност за update ба firmware-а. Доколкото знам и двата са с MTK чипове. Другият вариант е PHILIPS 5960 с HDMI, но той си е чисто и просто ДВД плеър с цифров изход. Лично него не съм го тествал за NERO DIGITAL.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    7
    #4

    Re: Да си почешем езиците пак. За DVD :)

    Да напиша и аз и да кажа своето мнение,пък и да си задам въпросите за да е обогатено "чесането".....
    И аз реших да си купувам ДВД с Divx и изчетох каквото пише във форума,но наистина dyulgeroff е прав,
    че се пускат нови модели.Наистина тук има много за LG DVX9700/9900,но модела е стар и в магазинте не
    се намира лесно.
    Появиха се LG DVX162,172 които са с Chipset Zoran Vaddis 8(882)- справка http://forum.doom9.org/showthread.php?threadid=91616
    LG 190UH,който е със Zoran Vaddis 8(888) .От друга страна е ясно,че субтитрите се подобряват с ъпдейт,но
    това води до загуба на гаранцията,която при някои модели е 24 месеца.Все пак всичко се върти около моделите
    на LG,Philips,Panasonic и Pioneer.Не включвам Елит и Нео,защото в тях има много голям процент "късмет при покупката".
    Та за да помогна в темата,ще кажа мнението си на основа събрана информация: изборът ще е най-добър при моделите;
    на LG DVX9700/9900 (ако бъдат намерени),DVX-162,DVX-172,DNX-190U-казват,че новите версии на Zoran Vaddis 8
    са отстранили доста недостатъци при Divx плейването.??!!
    на Philips DVP3010,3040,5140
    на Panasonic S42,S49 и по-новия модел S325
    на Pioneer DV380,DV-383,DV-575,DVD-585
    Не казвам,че няма по-добри от горните,но те са в "По-висок ценови обхват,демек над 200 лв"
    Тук много инфо ми даде и поста на me4tatel,със сайтовете за Pioneer и Panasonic

    Май дълго стана това писане,а?Надявам се да съм помогнал с написаното,а и се надявам тук да се
    оформи мнението,кой модел DVD/Divx е с най-добри показатели като цяло,за картина,звук и субтитри,преди
    да се ъпдейтва с неофициален Firmware.И кой след това става още по-добър



  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #5

    Re: Да си почешем езиците пак. За DVD :)

    gringo, на работа имам Панасоник S325 и мога да кажа, че не съм очарован от него. Първо и най-важното много малки субтитри; второ, но също толкова важно проблеми с кодеците - Имам на диска Принцеса Мононоке и още 2 анимации, но на Пронцесата прави големи мазала и тем подобни артефакти и какво ли не, а нито едно друго ДВД плеърче не ми е правило такива проблеми. Не съм чел за това с кой чип е ЛГ 162, но поне от това което съм видял ДВД плеър с ЗОРАН или ESS имат ГОЛЕМИ проблеми с ДВД видео дискове или с ДВД филми но направени от двуслойни на еднослойни и без Макровижън. Досега такъв проблем съм нямал с нито едно ЛГ. По същата причинам нямам проблеми с ЕЛИТ 400, но с 374 го имам, но не помня с кой чип беше 374. Но все пак прегледах сайта и може да е така, ако е с този Зоран 8 вече може да са си оправили бакиите.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    7
    #6

    Re: Да си почешем езиците пак. За DVD :)

    Hi,LUDIA!Вярвам ти безрезервно и съм ти благодарен,че споделяш своя опит!Аз нямам DVD и това ще ми е първото
    такова,което ще купя.От друга страна,нямам опит и в ъпдейтването,затова като начало ще се задоволя с
    това,което ми предлага официалния firmware.Споделих,какво съм прочел и какво мнение съм си съставил
    от почетеното.Но теорията си е едно,а практиката-съвсем друго.
    Затова,още веднъж казвам,че твоя практически опит и тоя на другите момчета от форума е неоценим,за такива
    като мен,които са на "Вие" с тая техника.Проблема е ясен на всички-с ограничените средства и умения,да се
    купи DVD,което да задоволява с качествата си.
    На базата на твоите постове,веднага бих си купил LG DVX9700/9900,но в Технополис и в Техномаркет-цариградско шосе,ми казаха,
    че са стари модели и ги няма....трябва да се избере,нещо от наличните в момента.
    Те за това се включих и аз в "зачесаната" от dyulgeroff тема,щото мисля,че доста потенциални купувачи,
    ще получат от колегите с опит,ценни съвети за продаващата се в момента техника.Благодаря предварително

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    36
    #7

    Re: Да си почешем езиците пак. За DVD :)

    Много съм ви благодарен момчета, /и момичета, ако има такива. / за отделеното време и търкане по клавиатурата!
    Утре ще купувам. Много зависи какво ще намеря, току що гледам някои модели ги има само в един магазин и то на другия край на татковината ни... Вземам един куп дискове на които им знам проблемите, дето излизаха на НЕО-то и .... каквото сабя покаже, пък после ще споделя впечатления.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #8

    Re: Да си почешем езиците пак. За DVD :)

    Важното е да си помагаме в избора !
    Аз лично съм доволен от новите модели на LG 162 и 172 ! И субтитрите са им достатъчно големи
    Съгласен съм с LUDIA за панасоника, четат доста по малко файлове от други модели, все пак ако си забелязал новия панасоник S325 е с друг софтуер, друго меню и субтитрите са му по големи от предишните модели на панасоник
    За избор на двд се прави следното според мене, взимате достатъчно дискове, такива които биха направили проблем и тествате на воля, е не се знае дали колегите в магазините ще ви изтърпят, аз лично нямам проблеми с това

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    36
    #9

    Re: Да си почешем езиците пак. За DVD :)

    Ами взех си Тошиба SD-360 S-TE. Сега съм в процес на 72 часови проби. Впечатления на по-късен етап.
    На тези дали им се сменя фърмуера?

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    7
    #10

    Re: Да си почешем езиците пак. За DVD :)

    Честито покупка dyulgeroff!Със здраве да го ползваш!
    А как са му субтитрите?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    58
    #11

    Re: Да си почешем езиците пак. За DVD :)

    мнения за DVD Сони някои може ли да напише как се справят

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    36
    #12

    Re: Да си почешем езиците пак. За DVD :)

    Цитат Първоначално публикувано от gringo
    Честито покупка dyulgeroff!Със здраве да го ползваш!
    А как са му субтитрите?
    Благодаря!
    Точно това е което ме дразни.... По-малки са от очакваното от мен. Ще му напрая един тест с DivX test CD и ще го постна. Ще напиша и малко коментари.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    3
    #13

    Re: Да си почешем езиците пак. За DVD :)

    вчера си купихLG DVX 172 и да ви кажа какво се случи. Диск записан от компютър в ДВД формат не тръгва от този плеър. При пускане в други плеъри , които четат само ДВД формат същите дискове тръгват. Какъв е проблема? Ще ви бъда благодарен за отговори.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    7
    #14

    Re: Да си почешем езиците пак. За DVD :)

    Честито и на теб за DVX-172!гледах го и аз в неделя в Техномаркета,пуснаха го за проба,но нещо не ми
    харесва черната лента зад субтитрите,през целия екран.Хубави субтитри,ама и една дума да има,
    лентата е през целия екран.Мисля,че когато буквите имат само кант,е по-добре!Това май го
    имат Елит и Самсунг?
    dyulgeroff,приятелю на Тошибата как са,пусти му субтитри?!И какво стана с теста?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    36
    #15

    Re: Да си почешем езиците пак. За DVD :)

    Теста го пратих на http://www.divxtest.com/преди три дни обаче не са го постнали все още....
    Титрите са малко по-дребни от очакваното и леко удебелени. Един познат днес ги гледа, каза че били като на неговото LG 9900. Иначе мачка като валяк, не се спира пред нищо. Чипа му е Zoran Vaddis 888, ВЕРВАЙТЕ МИ!
    [img width=800 height=359]http://petronius.hit.bg/Tosh-1.jpg[/img] [img width=800 height=504]http://petronius.hit.bg/Tosh-2.jpg[/img]
    Обстойно след някой друг ден, не ми остава време да покълва клавиатурата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе