Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

LG DVX-162 проблеми с AVI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    15
    #1

    LG DVX-162 проблеми с AVI

    Понеже не съм много вещ в DVD искам ако може да ми дадете една лека консултация.Мои роднини подариха на дъщеря ми LG модел DVX 162.Фабрични DVD чете без проблеми.Записвани DVD на компютър също чете но понякога ги накъсва като на стоп кадър.Същото е положението и с различни други във формат AVI.На някои е по-силно изразено на някои по-слабо.На тези които накъсва повече дори става на квадратчета и звука също се прецаква.Понякога не може да се доизгледа филма. Посъветвайте ме дали е софтуерно или хардуерно и най-вече дали да досаждам на колегите от гаранционния сервиз или да опитам да го сменя в магазина макар че може би няма да искат.Закупено е от Техномаркет преди нова година и е с 24 месеца гаранция.Ако може да ми дадете линк да си дръпна готов тес с различни формати който да запиша на CD и да го пъхна в това дърво за да видя какво чете гладко и какво накъсва.Благодаря ви предварително за съветите и отделеното време.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #2

    Re: LG DVX-162 проблеми с AVI


  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #3

    Re: LG DVX-162 проблеми с AVI


  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4

    Re: LG DVX-162 проблеми с AVI

    Това, което са ти дали като линк е тест как се справя с различните DivX формати и субтитри. Това, че накъсва на двд филми най-вероятно е защото са записвани на по-висока скорост. Или може самите дискове да са надраскани.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    15
    #5

    Re: LG DVX-162 проблеми с AVI

    Лошото е че установих че макар и рядко и то буквално за 1 секунда снощи накъса и на едно фабрично DVD взето от видеотеката. По принцип за записваните DVD не знам как са писани но AVI съм ги писал на няколко вида подложки и то на възможно най-ниската скорост.Изтеглих тестовото CD и като остане време ще видя какво има в него.До колкото разбирам трябва последователно да си пускам файловете вътре в папките и да гледам резултата.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #6

    Re: LG DVX-162 проблеми с AVI

    то това фабричното от видеотеката може да е здраво надраскано и затова да са ти проблемите

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    15
    #7

    Re: LG DVX-162 проблеми с AVI

    С тестовото CD установих че не прочита файлове
    VID- 1D
    VID-1E
    VID-2C
    VID-2D
    Накъсва на
    VID-2B когато е на HIGH BITRATE 3000 и 6000 kb/s
    VID-3G
    Може ли някой който е ползвал тези тестове да ми обясни резултата и от там се поражда въпроса като изтегля от някъде един файл с разширение примерно AVI как да разбера даречем че е от тези видове с които не се справя въпросния плеар.Извинете за може би смешните въпроси но с тази материя не съм се зблъсквал
    Директорията "CONTAINERS" за какво е ??? Там всичките минават гладко

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #8

    Re: LG DVX-162 проблеми с AVI

    Изтегли си
    GSpot - той ще ти каже всичко за *.avi файловете

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #9

    Re: LG DVX-162 проблеми с AVI

    Имай предвид, че много рядко има avi-та с толкова висок битрейт и в описанието на торента обикновено си пише какъв е.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #10

    Re: LG DVX-162 проблеми с AVI

    VID- 1D
    VID-1E
    VID-2C
    VID-2D
    Това е нормално - твоя плеър е с максимум резолюция 720:576

    VID-2B
    Споко на 3000kbps ще хванеш 30-35 минути на 1 CD - надали ще се натъкнеш на такова разхищение

    VID-3G - поне на 1 не плейва ли нормално?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    15
    #11

    Re: LG DVX-162 проблеми с AVI

    Да на VID-3G в началото тоест на 1 работи нормално.По този тест май ще излезе че му няма нищо Май ще пробвам повечко дискове от различни познати пък ще видим.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #12

    Re: LG DVX-162 проблеми с AVI

    Здравей sacho
    при тест от мене на DVX162 при 59 от 62 филма нямах никакви проблеми, нито насичане, нито нищо, около 70 процента от тези филми бяха на 2 диска, при двд и тн, няма насичане и прочие, може би проблема е в твоята бройка, най добре ако си го взел скоро го смени или го занеси в сервиза, не е нормално да засича така нито на DivX(е има и изключения) нито на ДВД дискове!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    15
    #13

    Re: LG DVX-162 проблеми с AVI

    Значи взех от един приятел 5 филма записани на една DVD подложка и всички вървят нормално.Може би има нещо критично и когато качеството е на ръба то може би тогава се явява проблема.Забелязах и друг проблем.В даден момент картината леко изостава от звука.Когато натисна STOP и след това PLAY всичко си идва на място. Какво ви говори това ???

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    15
    #14

    Re: LG DVX-162 проблеми с AVI

    Тук намирам същия проблем но няма решение ???

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,30175.0.html

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    15
    #15

    Re: LG DVX-162 проблеми с AVI

    Още един бъг. Ако субтитрите са по -дълги не знам точно от колко символа се бъгва и картината и забива на този кадър .Помага само щепсела Това чудо ще излезе много бъгава история След редакция на субтитрите от този кадър преминава успешно напред

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблеми с Serious Sam
    От ves_es във форум ИГРИ
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-08, 19:49
  2. проблеми с dvd-rw....LG
    От vsm във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-07-06, 16:39
  3. AM2 проблеми ?
    От DragooNART във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 04-07-06, 09:36
  4. проблеми с HDD
    От LZ4 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 02-01-04, 23:27
  5. w2k проблеми
    От devil във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 07-08-03, 18:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе