Резултати от 1 до 11 от общо 11

DVD Плейър Pioneer DV-696AV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    21
    #1

    DVD Плейър Pioneer DV-696AV

    Здравейте,
    след доста лутане се спрях най сетне на плеър отговарящ на критериите ми (да чете всичко което му подхвърля, divx etc., и да има HDMI изход) - Pioneer DV-696AV -К.

    http://www.pioneer.eu/eur/products/4...V-K/index.html

    Проблема е, че където звънях (electron.bg; avitel) нямат този плеър в наличност, пък и нямало да го получават понеже бил спрян от произвдоство модел. От Avitel отговориха, че следващия модел такъв плеър би трябвало да пристигне в края на месец април... или края на месец май! Пълно безхаберие, при положение, че отговориха утвърдително че са представител на Pioneer за България! Доста несериозно звучи...да чакам до края на май..евентуално?! В electron.bg пък имат само сребърен DV-696AV, което мен не ме устройва, трябва ми черен. Утре ми оставя да се свържа с пловдивската Global Electronics, с което възможностите ми се изчерпват. Моля ако някой има инфо от къде се продава Pioneer DV-696AV-К да пише! Благодаря!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    21
    #2

    Re: DVD Плейър Pioneer DV-696AV

    Ако не успея да намеря Pioneer DV-696AV -К,
    другите 2 DVD-та с HDMI интерфейс м/у които се колебая са:

    Philips DVP 5960 DVD player - 189лв
    http://www.store-bg.net/product_info...oducts_id/1101
    или
    Yamaha DVD-S661 -около 320лв.
    http://www.yamaha-audiovideo-france....=4&idprod=1384

    Моля ако някой има наблюдение за тези плеъри да пише! Благодаря!

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3

    Re: DVD Плейър Pioneer DV-696AV

    Сигурен ли си, че Ямахата поддържа български субтитри?
    Иначе по параметри изглеждат еднакви, а Ямахата е 320 лв....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    21
    #4

    Re: DVD Плейър Pioneer DV-696AV

    Не съм сигурен 100% сигурен но мисля, че Yamahа подържа БГ субтитри, трябва да проверя..., за съжаление в сайта на техномаркет няма такава информация. Както и да е, това ще го проуча, важното е че, успях да си намеря Pioneer-a, утре би трябвало да го доставят с куриер от Пловдив. Ако някой се интересува ще пиша впечатления за работата му.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #5

    Re: DVD Плейър Pioneer DV-696AV

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Сигурен ли си, че Ямахата поддържа български субтитри?
    Иначе по параметри изглеждат еднакви, а Ямахата е 320 лв....
    Не само "изглеждат", защото плеърите на Yamaha са всъщност производство на Philips - т.е. един и същи модел се продава като Yamaha и като Philips

    Само че със фирмуера нещата са по-кофти при тях, нещо не ги е еня много за потребителите, за разлика от Филипс, при новите модели не знам как е, ама за старите така и не направиха нищо. Имаше варианти за прехвърляне на фирмуер от Филипс на Ямаха, само че излезе любимият ми LG DVX9900 и спрях да се интересувам от тях...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,250
    #6

    Re: DVD Плейър Pioneer DV-696AV

    Eddie,
    Yamaha и Philips са клонинги - кой на кого може да се спори. Но Yamaha има доста различен заден панел и коренно различни аудио характеристики. Плюс това чете divX от USB, докато Philips - не. някъде бях обяснил по-подробно, но не помня в коя тема и на кой форум.
    Идва новия модел Pioneer DV-600AV и по-малките 300 и 400. Първия ще има USB, сменен е малко дизайна на дистанционното и малките модели са много зле като параметри!!! Това успях да разбера от японския сайт. Какво могат - като излезе на пазара в Европа ще разберем.
    Според мен LG 190H е идеален за плеер от под 200 лв.!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    21
    #7

    Re: DVD Плейър Pioneer DV-696AV

    Благодаря на всички за отговорите! Взех си вече Pioneer DV-696AV, изключително съм доволен от него. Свързах го с HDMI към телевизора и повечето DivX филмо които тествах излизат страхотно (не говоря само за ДВД-риповете). Малко е по-шумен отколкото очаквах, но предполагам това зависи и от медиата, друг минус е че субтитрите са му доста малки спрямо предишния ми плеър (Vestel) но бързо се свиква с големината им.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    35
    #8

    Re: DVD Плейър Pioneer DV-696AV

    RogueBee - честито! Със здраве да го ползваш, ядове да нямаш
    Аз съм собственик на Pioneer DV-696AV от около 5 месеца и съм супер доволен. За субтитрите не се притеснявай. Този плейър е с чип на Mediatek а именно Mediatek MT1389 EXE (DivX Ultra Certified), което означава, че има моднат firmware за него.

    Погледни тук:
    http://www.pioneerfaq.info/english/d...tion=Firmwares

    Има доста информация за модела.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    21
    #9

    Re: DVD Плейър Pioneer DV-696AV

    Baj Vylcho,
    благодаря за линка
    Полезно!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    14
    #10

    Re: DVD Плейър Pioneer DV-696AV

    RogueBee, честито за новия плеър! Аз също се ориентирам към покупка на Pioneer. Искам да попитам дали след използването на моднатия firmware субтитрите станах по-големи?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    35
    #11

    Re: DVD Плейър Pioneer DV-696AV

    Да. Станаха при мен. Имай предвид, че аз ползвам моднат firmware по-предишна версия, но предполагам, че и в тази ще е така.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray плейър LG BX-580?
    От Todor110611 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-13, 23:15
  2. Нов плейър
    От nino 65 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-10, 20:25
  3. Отговори: 0
    Последно: 24-01-10, 14:20
  4. Отговори: 0
    Последно: 19-01-10, 13:46
  5. MP3 плейър за кола
    От stoianp във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 08-06-03, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе