Резултати от 1 до 15 от общо 15

Избор на DVD плеър Elite

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    6
    #1

    Избор на DVD плеър Elite

    Спрял съм се на един от трите модела на Elite: PV-400USB, PV-4000 USB или DV-1000 HD. Четох във форума, че има доста добър фърмуер за 400USB, със хубав шрифт. От друга страна 4000 USB си има настройки от менюто за големина и цвят на субтитрите. На последно място видях, че DV-1000 HD е с USB 2.0, a ne s 1.1 както са 400 и 4000, но незнам дали могат да се променят настройките на субтитрите. Моля, ако някой има компетентно мнение или пряко впечатление кой от трите е най-добър, да помогне.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #2

    Re: Избор на DVD плеър Elite

    До колкото знам, PV-400USB вече не се продава. Да не би да имаш предвид PV-400USB NEW? Защото ако е така, то за него далеч няма толкова много фърмуер, да не кажа хич. Двата плеъра са доста различни.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    6
    #3

    Re: Избор на DVD плеър Elite

    Не, нямам предвид NEW, имах такъв и с радост се оттървах от него. Точно 400USB намерих в един магазин за 75лв., но се чудя дал и 4000 е удачен избор. СЪщо така както се колебая и за DV-1000 HD,понеже има USB 2.0, но ако няма фърмуер за него хубав за субтитрите ще взема 400USB или 4000, само да разбера кой е по добрият от тях

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Re: Избор на DVD плеър Elite

    4000USB, това е модел, въобще не си взимай 400 NEW, имат голяма разлика и във формуерите и най-вече в чипа и във възможностите. 4000USB е същото ДВД като като 5М, само че е по малко като дизайн и е с USB Вход.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    20
    #5

    Re: Избор на DVD плеър Elite

    4000USB на всичко отгоре има ъпскалер до 1080i и се оказа че и той работи.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    102
    #6

    Re: Избор на DVD плеър Elite

    Имам проблем с модела 4000,много е шумен много мисли не чете всички дискове общо взето съм в безизходица кажете откъде да взема ъпдеити,гледах в онази поща но нищо не видях за този модел.Благодаря предварително

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #7

    Re: Избор на DVD плеър Elite

    p.petkov, какво разбираш под "мисли много", какво не чете. Пробвай същите филми които не ти ги чете да ги пуснеш през флашката да видиш тогава за какво става въпрос. Ако и тогава не ти ги чете, пробелма е във филмите, ако ти ги чете, проблема е в дисковете. Накрая е в ДВД плеъра, защото от както го продавам само 2-3 бройки са ми върнали и то от първата доставка.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    102
    #8

    Re: Избор на DVD плеър Elite

    Ами вчера си го взех от сервиза сменили му оптиката сега е нещо друго,вече съм доволен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    35
    #9

    Re: Избор на DVD плеър Elite

    Здравейте,наскоро си купих плейър Elite pv4000USB и разбира се сега имам въпроси Става дума за USB входа-с каква версия USB мога да го ползвам и как да разбера моя компютър коя от тях поддържа?И не на последно място какво е това ъпскелър до 1080i?Освен това,бихте ли ми казали с какво качество е изходният аудио сигнал?И последно за да спра да ви тормозя Как е по добре да го свържа с телевизора:през RGB изхода или стандартното аналогово свързване с оригиналните кабели от комплекта който ми дадоха в магазина!Благодаря Ви за вниманието!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #10

    Re: Избор на DVD плеър Elite

    Компютърът не можеш да го вържеш към ДВД-то. Той е само за вход от USB флашки, четци за карти и външни хардове. Не съм гледал но май се и 2.0 досега както му вкарам всичко си разпознава. Без проблем си видя 250Гб Хард на FAT32 и филмите вътре. 1080i е ако имаш LCD/PLASMA ТВ да си го вържеш по комкпонентият изход, този който е Y, Pb, Pr - червено, зелено и синьо. За Аудиото не знам с какво качество е, аз съм го вързал на работ към един усилувател на СОНИ, а към него едни колони на JAMO за 500 кинта. И много добре се чува, като имам резерви към звука на музика на джамото на високите честоти. Ти какъв ТВ имаш, защото ако си е кинескоп, по скарт-скарт взимаш си пълно RGB кабел и си ти. Кабелит от комплекта са пълни лайна и не стават ио за да се обесиш на тях. Китайски боклуци за по 20 стинки.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    35
    #11

    Re: Избор на DVD плеър Elite

    Благодаря за отговорите!Значи ако използвам USB 1.1 няма да има проблем,например 2 GB флашка?И още нещо да попитам,защо понякога когато фонът на филма или субтитрите е светъл се чува някакъв паразитен шум от колоните на телевизора, да не би да не съм направил нещо по настройките на плеъра или проблема е в телевизора?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #12

    Re: Избор на DVD плеър Elite

    Проблема ти е в КАБЕЛА или вътре нещо в ДВД-то, не може от една софтуерна промяна да ти се получи шум, но ако ползваш кабела от комплекта определно го смени с друг, че тоя са 20ст. боклуци и не стават за нищо.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    35
    #13

    Re: Избор на DVD плеър Elite

    Забелязах в настройките има три варианта 1(RGB),(Off),3(варианта с композитния изход),значи когато съм го настроил плейъра на RGB се гледа доста по мътно и някак си размазано,а когато е OFF картината е доста по добра и шума е доста по слаб!За да уточня използвам скарт кабел.Мислите ли,че има някаква логика,след като производителят е упътил да се настрои точно така?Или е въпрос на индивидуален вкус?Все пак не съм пуснал сигнал през чинчовете, и би трябвало като дам настройката за видео сигнала на OFF да няма такъв въобще?Моля за вашето компетентно мнение

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    69
    #14

    Re: Избор на DVD плеър Elite

    [quote=studio54 ]
    Забелязах в настройките има три варианта 1(RGB),(Off),3(варианта с композитния изход),значи когато съм го настроил плейъра на RGB се гледа доста по мътно и някак си размазано,а когато е OFF картината е доста по добра и шума е доста по слаб!За да уточня използвам скарт кабел.Мислите ли,че има някаква логика,след като производителят е упътил да се настрои точно така?Или е въпрос на индивидуален вкус?Все пак не съм пуснал сигнал през чинчовете, и би трябвало като дам настройката за видео сигнала на OFF да няма такъв въобще?Моля за вашето компетентно мнение
    [/quotе]

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    69
    #15

    Re: Избор на DVD плеър Elite

    [quote=jenib ]
    Цитат Първоначално публикувано от studio54
    Забелязах в настройките има три варианта 1(RGB),(Off),3(варианта с композитния изход),значи когато съм го настроил плейъра на RGB се гледа доста по мътно и някак си размазано,а когато е OFF картината е доста по добра и шума е доста по слаб!За да уточня използвам скарт кабел.Мислите ли,че има някаква логика,след като производителят е упътил да се настрои точно така?Или е въпрос на индивидуален вкус?Все пак не съм пуснал сигнал през чинчовете, и би трябвало като дам настройката за видео сигнала на OFF да няма такъв въобще?Моля за вашето компетентно мнение
    [/quotе]
    А телевизора ти има ли RGB? Това, че има scart не озвачава, че има RGB вход.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Mр3 плеър
    От nemo_10 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 65
    Последно: 12-04-21, 07:51
  2. Избор на 3D мултимедиен плеър
    От zakata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 16
    Последно: 28-11-12, 14:21
  3. ИЗбор на DVD плеър с USB вход!
    От g_velev във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 25-10-12, 12:46
  4. Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB
    От kadroso във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 123
    Последно: 21-03-10, 10:05
  5. Elite DVD/DivX плеър PV-370X
    От yavor3344 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-09, 22:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе