Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

HD DVD подържащи БГ субтитри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    88
    #1

    HD DVD подържащи БГ субтитри

    Здравейте, трябва да сменяме ДВД-то и се спряхме на новите HD двд-та с DivX ,но магазинерите не можаха да ни кажат кои подържат бг субтитри. Знам ,че марковите не подържат, но ако някой е тествал или знае да пише.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Re:HD DVD подържащи БГ субтитри

    Съмнявам се, че наистина имаш предвид HD-DVD. Това е технология конурент на Blu-ray, която се съмнявам да се продава у нас. Да не говорим, че от близо година се спря производството им.
    Ако имаш предвид обикновено ДВД с HDMI изход, които скалират образа за HD, то може да разгледаш темата:

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,37727.0.html
    там са коментиран един доста подходящ модел.

  4. rdk
    rdk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    131
    #3

    Re:HD DVD подържащи БГ субтитри

    Виж дали устройства от рода на WD TV и Popcornhour не са по-близо до нуждите ти. Цената на WD TV е супер за възможностите му.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    88
    #4

    Re:HD DVD подържащи БГ субтитри

    HD защото работи на 1080p което е резолюцията на FULL HD TV ,но това би трябвало да е сигнала който пуска и не е bluray ами само HD

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Re:HD DVD подържащи БГ субтитри

    HD двд-та с DivX
    - тази част ми харесва много, как мислиш нещо което е сгънато от хубаво качество да стане после подобно. Много добре за ТВ-то че поддърва HD, ама нали и това тябва да му подадеш. Няма как DivX да изглежда красиво на такава резолюция при положение, че са го направили нешо от рода на 720х576 според мен онази играчка на WD, си е най-приемливото решение, но има нужда и от външни носители, я преносим твърд диск, я флаш памет и т.н. Може би и всяко DVD with USB port ще ти върши перфектна работа, само го тествай дали разпознава нормално 4,8ГБ карти, за удобство не за друго.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #6

    Re:HD DVD подържащи БГ субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от GOGETIT
    HD защото работи на 1080p което е резолюцията на FULL HD TV ,но това би трябвало да е сигнала който пуска и не е bluray ами само HD
    Човек - най вероятно става дума за ъпскалващо DVD! Няма смисъл да си подменяш старото DVD ако е така! Вземи си един плеър като WD TV или Popcornhour и не се занимавай с глупости.
    Другия вариант е да си оставиш старото DVD и де не се харчиш безсмислено.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    71
    #7

    Re:HD DVD подържащи БГ субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от GOGETIT
    HD защото работи на 1080p което е резолюцията на FULL HD TV ,но това би трябвало да е сигнала който пуска и не е bluray ами само HD
    Моето ДВД - Philips DVP5980_12 има изход точно с 1080p, но това не означава, че е HD DVD, просто ъпскалва до 1080p, ако беше написал моделите нямаше да гадаеме, за какво става дума...

    Popcornhour е добро решение на този етап, забравяш за флешки, ДВД-та, СД-та...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #8

    Re:HD DVD подържащи БГ субтитри

    Обяснете му на човешки език, че понятието HD DVD означава специално оптично устройство, което може да възпроизвежда от специални носители с формат HDDVD. Този формат вече е спрян от производство. Негов аналог е така да се каже БлуРей оптично устройство, което пък възпроизвежда от БлуРей носители. Както вече сте обяснили, това, което той гледа е най-вероятно обикновено ДВД устройство с с възможност за подаване на HD сигнал, което няма особено да промени качеството, тъй като качеството на изходящия видеоматериал е доста по-ниско. За възпроизвеждане на видеоматериал (набавян на 99.9% от интернет и доста обемист) с оригинално HD качество е необходим компютър (втория ред от подписа ми) или подобно на него компактно и по-опростено устройство (също си е компютър) от рода на WDTV или Popcorn.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    88
    #9

    Re:HD DVD подържащи БГ субтитри

    Хора знам ,че divx няма как да е HD не ме интересува това интересуваме HD dvd с divx дали подържа бг субове

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Re:HD DVD подържащи БГ субтитри

    Явно или не разбираш какво е HD-DVD или ние не обясняваме както трябва.
    Директно отговора на въпроса ти е - не, няма HD-DVD с поддръжка на Divx с български субтитри!

    Понеже обаче смятам, че ти питаш за DVD с HDMI изход, което да поддържа Divx и БГ субтитри, то тогава да, има такива модели и то много.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #11

    Re:HD DVD подържащи БГ субтитри

    Има го в Метро с 500Гб или с 1Тб диск, не подкарва само mkv файл иначе всичко останало си върви и с БГ субтитри

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #12

    Re:HD DVD подържащи БГ субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от jullk
    Има го в Метро с 500Гб или с 1Тб диск, не подкарва само mkv файл иначе всичко останало си върви и с БГ субтитри
    Точно пък тези от Метро са пълни дървета. Какво значи не подкарва "само mkv"? Ами то това е най-важното. Всъщност те не подкарват и много други неща. Това са си най-обикновеи външни дискове с елементарни видео функции.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #13

    Re:HD DVD подържащи БГ субтитри

    Трябва да дадеш точен модел на въпросното ДВД плеарче с възможност за подаване на ХД сигнал, за да ти бъде отговорено дали поддържа бг суб. Така общо казано отговорът е - повечето поддържат, но може да има и изключения. На 90% съм сигурен, че моделите предлагани в България имат поддръжка на Бг субтитри.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #14

    Re:HD DVD подържащи БГ субтитри

    Вярно че тези в Метро са пълни дървета, ама човека се интересува от ДВД което да пусне през HDMI кабела

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    88
    #15

    Re:HD DVD подържащи БГ субтитри

    Интересувам се дали новите ДВД-та които са с HDMI връзка към телевизора и имат DIVX дали могат да възпроизвеждат БГ субове. Не ме интересува кое било HD знам, че не е защото по принцип са по-скъпи. Вчера като питах човек от техномаркет ми каза "да разбира се, че подържа" ама пък по горе някой беше написал нещо ,че не подържат сега незнам на кого да вярвам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Субтитри
    От tannoy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-05-06, 18:27
  2. БГ субтитри за ДВД
    От ypetrov във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 22-05-05, 12:06
  3. BBC - Субтитри
    От X във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 08-09-04, 01:16
  4. субтитри
    От ivolom във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 03-04-03, 12:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе