Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 105
Like Tree1Одобрявам

Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #1

    Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    LG

    http://www.lg.com/bg/televizor-audio...ideo/index.jsp
    http://www.lg.com/de/tv-heimkino-blu...p?countryCd=de

    Как да разчитаме модела-пример LG HR550S
    LG - производител
    HR - Blue Disc Home Recorder/записващ
    BX - Blue Disc плейър
    BD - Blue Disc плейър
    BDS - Blue Disc плейър с вграден DVB-S2 тунер с CI+ слот
    5 - серия/клас
    50 - подсерия/определя екстри
    S - вграден DVB-S2 тунер с CI+ слот


    Фърмуер
    http://drivers.softpedia.com/get/FIRMWARE/LG/

    За тези които вече имат такива марка LG и субтитрите излизат на маймунки да сменят кодовата таблица. Това става като се задържи бутона за субтитрите натиснат за около 3 секунди. Отваря се едно меню за избор на езикови таблици. С навигационните бутони избирате таблицата 1251 (това е българската кодова таблица). По подразбиране е избрана 1252 - западноевропейска.
    Предполагам по подобен начин могат да се сменят и на други марки субтитрите. На последните модели вече дори се четат и файлови имена на кирилица.
    За безпроблемно отваряне на субтитрите трябва името на видеото (филма) да е абсолютно еднакво с името на субтитрите (без разширението разбира се).


    http://bluray-players.net/


    Firmware updte for BD561/ BD572/ BD590
    http://www.lg.com/us/support/product...roduct-profile

    Там трябва да се свалят два zip-файла:
    LG_BD_5100B30.ROM-00.zip
    LG_BD_5100B30.ROM-01.zip
    След разопаковането на флашка и заменете в името 5100 на 5200. фирмуера ще работи съвершено идентично с нашите, даже превода се запазва.

    Ревюта:

    Review of LG BD550
    http://www.buyblurayplayers.com/unbi...-lg-bd550-7536

    Хакване на регионалния код в модели
    http://www.videohelp.com/dvdhacks/


    Покупка
    Когато решите да си купувате нов плейър задължително вземете със себе си поне един диск за проба. В диска да има филм по възможност нов и с български субтитри задължително! Помолете продавача/консултанта/ за демонстрация (той просто е длъжен да го направи) и евентуална настройка на българските субтитри. Обърнете внимание и как ще се покажат - големина, фон, цвят и други такива подробности и ако ви хареса тогава го купувайте!

    Калибрация
    http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=948496

    Регионални кодове

    Американските киностудия, които изработват най-големия дял от световните филмови продукции, при проектирането на стандарта DVD, настояваха във всяко DVD при запис да бъде включен код, препятстващ възпроизвеждането на филм, записан например, за Регион 1 (включващ Канада, САЩ и др.) да не може да бъде възпроизвеждан в друга държава, влизаща в друг регион.

    Стандартно DVD, купено в Европа възпроизвежда дискове от Регион 2. Ако искате DVD ви да чете и дискове от Регион 1, то може да бъде модифицирано от специалист, а в някои магазини моделите се продават направо с това подобрение. Тъй като повечето филми са произведени за употреба в Регион 1 е добре да направите това подобрение на вашето DVD, преди да го занесете у дома.

    1. Зона 1: САЩ, Канада, Пуерто Рико, Бермудите, Вирджински острови и други острови в Тихия океан
    2. Зона 2: Япония, Европа (вкл. Полша, България и други Балкански държави), Южна Африка, Турция, Близкия Изток, Египет и Иран
    3. Зона 3: Югоизточна Азия (Индонезия, Южна Корея, Хонг Конг и Макао)
    4. Зона 4: Австралия, Нова Зеландия, Тихоокеанските острови, част от Централна Америка, Южна Америка, Мексико, Карибския басейн
    5. Зона 5: ***** и държавите от бившия СССР, Индия, по-голяма част от Африка, Северна Корея, Монголия, Непал, Пакистан, Бангладеш
    6. Зона 6: Китай и Тибет

    Съществуват няколко типа DVD дискове:

    * DVD-ROM: може само да се чете
    * DVD-R: може еднократно да се записва върху него
    * DVD-RW: презаписващ
    * DVD+R: може еднократно да се записва върху него
    * DVD+RW: презаписващ
    * DVD-R DL: Двуслоен с възможност за еднократно записване
    * DVD+R DL: Двуслоен с възможност за еднократно записване
    * DVD-RW DL: Двуслоен, презаписващ
    * DVD+RW DL: Двуслоен, презаписващ

    Първоначално DVD форматите се изчерпваха само с три, предназначени за прочитане на информацията от тях:

    * DVD-ROM: използва матричен носител, върху който могат да бъдат записани данни, както и мултимедийни такива, които могат да бъдат възпроизведени и прочетени.
    * DVD-VIDEO: този формат предполага запис на видеоинформация, която след това може да бъде възпроизведена от домашна DVD-система или от компютърен DVD-ROM.
    * DVD-AUDIO: предназначен да съхранява многоканално аудио с най-високо качество.

    Впоследствие се появиха допълнителни спецификации, позволяващи да се записва на носители, които ги поддържат. По този начин се обособиха 3 отделни групи разработчици, поддържащи трите основни (засега) формати за презаписваеми DVD:

    * DVD-RW
    * DVD+RW
    * DVD-RAM

    Форматите DVD+RW, DVD-RAM и DVD-RW, макар и да имат общи черти, имат повече разлики. Единствено най-късно появилият се DVD+RW е проектиран за съвместимост с наличните DVD-ROM и стационарни DVD-Video плейъри на физическо и логическо ниво.


    Регионални кодове - A B C


    Продаваните в България модели имат следните регионални кодове
    Регионален код на DVD 2
    Регионален код на BD-ROM B
    Всички DVD и BD плеъри поддържат и двата формата субтитри - sub по кадри, а srt - по време
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-08-14 в 20:27.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    35
    #2

    Re:Blu-Ray Disc LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Заглавията на темите за Blu-Ray плейърите не трябва ли да са "Blu-Ray Player .....", а не "Blu-Ray Disc ....."?

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #3

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря за забележката kolinov.В бързината всичко става-оправено е.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #4

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    35
    #5

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Някой знае ли BD-плейърите и по-специално LG BD390 плейват blu-ray от харддиск и как става това?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    38
    #6

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    някой дали има впечатление от модела на lg bd 370

  8.  
     
  9. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #7

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте.
    Тези дни си купих LG-BD560 заради това че може да чете MKV, с един приятел ходихме заедно и той взе два диска единият със вградени а другият с отделни субтитри и двата диска тръгнаха.В къщи записах два филма и не тръгват, в момента тегля още два и те сигурно няма да тръгнат.Искам мнение от някой който има такъв модел да сподели това голям боклук ли е или просто е боклук.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #8

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    имам го същия - плеара е добър за парите си в случаи че държиш на добрата картина и звук
    добър но своенравен(във магазина си поиграх със филипса и самсунга от същия клас по зле са ) - на мкв фаловете махаш със mkvtoolnix хедър компресията и мкв тата летят

    ако плеара изпише че нещо фаила може да не се възпроизведе правилно или забие , случва се - мкв фаила се преобръща във m2ts със tsmuxer например - това не е процес на прекодиране и отнема от 2 - 13 мин в зависимост от файла

    плеара чете всичко , картината е чудесна но малко капризен е , но му се свиква - най големия проблем му е малките субтитри във srt -а и друго - обикновените хвид файлове със малка резолюция и вградени във тях xsub субтитри при гледане насичат дразнещо - но при гледането на 720 и 1080 мкв и м2ts файлове няма проблем

    ако имаш блу рей записвачка (около 230 лв) и наличен bd-re dl диск (около 36 лв)- със помоща на multiavchd от всеки мкв фаил си правиш собствен avchd disk като това програмче писано от българин е и поддържа нещо което е особено важно за комфортното гледане - настроика на субтитрите каквито ти харесват , със програмчето се работи лесно въпреки че изглежда сложно на пръв поглед

    иначе 1080р филмите дето са по 20тина гиги ги гледам за сега от външен юсб хард - никакви ядове няма , само субтитрите във срт формат на 32инчовия тв изглеждат малки - на 42 инча незная

    сериалите дето са 720р - три серии ги събирам , обработвам със multiavchd програмчето - отнема 5 мин и три цъкания със мишката , записвам на обикновен презаписваем двд диск със желаните от мен шрифт , размер и позиция на субтитрите на екрана и нали записвам със нерото, докато се запича диска отварям бирата и сядам да гледам

    560тката бие мултимедиия плеар хюндаи по качество на звука ако имаш някъв ресивър и колони по сериозни - или на мен така ми изглежда поиграх си във вкъщи с един хюндаи преди да дефектира и върна в магазина

    предимства и недостатъци
    - със multiavchd можеш да си направиш каквито искаш субтитрите по шрифт , цвят , размер и позиция на екрана , недостатък - занимаваш се с дискове
    - мултимедиините плеари уж въртят всичко но прочети по темите и там нещата не са розови , там колегите въртят фърмуери и берат ядове , плеарите ту не могат да намерят мрежа , те сече образа ту прегрява плеара , ту вентилатора му стърже -

    аз ще си зимам блу рей записвачка пролета и така решавам проблема или може би попкорн а210 - колебая се

    560тицата много медено ъпскеилва двд филми ако си го вкл със хдми в тв, пък и обикновени хвид файлове ма тиа малки субтитри със тънък кант развалят кефа , а ако и си прекалено напред със анг език и не ползваш субтитри изобщо нищо не ти трябва повече

    питаи и ще ти дообеснявам ако искаш каквото знам




  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #9

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здрасти Chaser!
    Първо искам да ти благодаря за отговора и за успокоението че не съм се набутал .Да ти кажа честно не съм кой знае какъв киноман но от около 4г. имам LSD-SONY 32"и реших че му е време вече и аз да се кефя на хубава картина /разчитах на телевизиите да си оправят нещата ама явно няма да е скоро/.Истина е че определено не разбирам от тези неща /до сега съм се занимавал само с DVD и DivX а там нещата са явно по лесни/ и смятам че темата която подхванахме ще е полезна и на други невежи като мен.За да съм искрен от това което си написал в общи линии разбрах че не е трудно да си реша проблема ама май до там , за това аз ще казвам това което не ми е ясно и ще питам и ще се радвам ако ти имаш нервите и времето да обясниш на мен и другите които сме от групата на незнаещите.А само да спомена че английския ми е малко по-близък и разбираем от китайския за мое съжаление.
    1.
    на мкв фаловете махаш със mkvtoolnix хедър компресията и мкв тата летят
    Тук-хедър компресията нищо не ми говори и как точно мога да я махна.Ако става въпрос за тази програма http://softvisia.com/download.php?view.1543, аз с нея разделям MKV за да ги събера на дискове но до там ми стигат знанията.Ще се радвам с няколко думи да обясниш как точно да махна тази хедър компресия.
    2.
    ако плеара изпише че нещо фаила може да не се възпроизведе правилно или забие , случва се - мкв фаила се преобръща във m2ts със tsmuxer например - това не е процес на прекодиране и отнема от 2 - 13 мин в зависимост от файла
    Ами и тук същата работа, дори не съм и я ползвал тази програма, ако можеш малко повече да обясниш ще бъде прекрасно.

    Ами дано наистина имаш време и нерви да помагаш, със сигурност ще има и други които ще има какво да научат.А по-нататък може да обсъдим и субтитрите че наистина идват малко малки но едно по едно нещата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    38
    #10

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl
    Здравейте.
    Тези дни си купих LG-BD560 заради това че може да чете MKV, с един приятел ходихме заедно и той взе два диска единият със вградени а другият с отделни субтитри и двата диска тръгнаха.В къщи записах два филма и не тръгват, в момента тегля още два и те сигурно няма да тръгнат.Искам мнение от някой който има такъв модел да сподели това голям боклук ли е или просто е боклук.
    добре де защо не го питаш той как ги записва и да ти обясни

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #11

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    [img width=624 height=600]http://media.snimka.bg/7723/021701964-big.jpg[/img]


    [img width=800 height=471]http://media.snimka.bg/7723/021702124-big.jpg[/img]


    готовия мкв фаил го копираш на флашка заедно със субтитрите във срт - ако имената са еднакви на двата фаила - например test1.mkv и test1.srt - букветата ще тръгнат автоматично

    пиеш една бирица за здравето на батя ти Chaser

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #12

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    ако мкв фаила неще да върви или забива го обработваш да стане м2ts така

    м2ts фаила заедно със субтитрите върви идеално

    [img width=594 height=600]http://media.snimka.bg/7723/021702144-big.jpg[/img]

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #13

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здрасти.
    Два дена правя опити и все нищо не става, така и не подкарвам MKV-тата.В един момент ми попадна един филм с големина за един диск но толкова голям че дори не можах да запиша субтитрите заедно с него.Е записах само филма и оооо чудо тръгна, после разделих филма с MKVtoolnix и пак старата песен , и така поне два пъти да съм сигурен че някъде не бъркам но ефекта е същия.И така цял филм се отваря и работи а разделен неще, чакам днес да ми докарат външният хард за да мога да пробвам и по големите филми дали и при тях проблема ще е същият.И от тук идва въпроса защо когато разделяш с MKVtoolnix не се получават нещата или просто иска някакви допълнителни настройки.И още нещо ми прави впечатление, когато записвам DVD мога да запълня целият диск без проблем/4,7GB/ а когато записвам MKV от 4,1 или 4,2GB на горе вече ми дава грешка и не става, аз ли бъркам някъде или наистина е така.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #14

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    абсолютно безмислено да делиш мкв-тата , нещо при деленето се омазва - за големите си вземи външен харддиск

    двд-тата ловят около 4,2

  18. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #15

    Re:Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здрасти Chaser.
    Ще обясниш ли с няколко приказки как да си направя субтитрите по големи че нещо не ми е ясно.Когато купвахме плеера го пробваха на 42" и там бяха нормални но на 32" наистина искат малко да се уголемят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Panasonic / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 17-09-22, 22:36
  2. Blu-Ray Player Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 24
    Последно: 16-04-19, 20:54
  3. Blu-Ray Player Samsung / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 19
    Последно: 26-03-15, 23:10
  4. Blu-Ray Player Sony / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 07-01-15, 08:01
  5. Blu-Ray Player Philips / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 6
    Последно: 14-09-12, 19:01

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе