Резултати от 1 до 14 от общо 14

philips bdp3100

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    10
    #1

    philips bdp3100

    Проблеми с кирилицата на MKV файлове

  2.  
     
  3. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #2

    Re:philips bdp3100

    Цитат Първоначално публикувано от sonyfen
    Проблеми с кирилицата на MKV файлове
    Хм, хубава тема... Та какво за проблемите?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    10
    #3

    Re:philips bdp3100

    Ами проблема е в това че на DivX субтитрите излизат идеално обаче като пусна MKV субтитрите ги дава като маймунки.Изобщо нямам опция да избирам кирилица.

  5. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #4

    Re:philips bdp3100

    Кой това "ги дава" така? Микровълновата печка, ютията, компютърът, телевизорът...? А напъни се малко...
    Ако е компютър, кажи поне кой е плеъра...

  6. SAGE
    Guest
    #5

    Re:philips bdp3100

    Цитат Първоначално публикувано от Karata
    Кой това "ги дава" така? Микровълновата печка, ютията, компютърът, телевизорът...? А напъни се малко...
    Ако е компютър, кажи поне кой е плеъра...
    В заглавието на темата пише: "philips bdp3100"

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    10
    #6

    Re:philips bdp3100

    Става дума за Blu-ray player на фирмата PHILIPS модел 3100/12 с най-новата версия на софтуера.
    От подръжката на Филипс ми препоръчаха "компетентния" отговор да проверя дали името на видео файла и на субтитрите са еднакви...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7

    Re:philips bdp3100

    Вече има тема за това в другият подфорум
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg453923

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    10
    #8

    Re:philips bdp3100

    Ами там няма нищо за субтитрите

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    10
    #9

    Re:philips bdp3100

    Няма ли някой който да се е сблъсквал с този проблем или пък да има някакво решение?

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    2
    #10

    Re:philips bdp3100

    Аз имам същия проблем, само че с philips BDP 5100/12.

    DivX чете всякакъв, а когато пусна филма, в опциите има subtitles character set, с който си оправяш енкодинга.

    За съжаление обаче, когато пусна нещо в MKV формат, тези опции ги няма. Сменях енкодинга на субтитрите 100 пъти: ANSI, UTF-8, Unicode, бла бла....все маймуни (в различен енкодинг) В последния firmware само добавят Net TV. (от 19.01.2011г.)

    Изчерпах се откъм опции... ако някой има идеи - да свирка

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #11

    Re:philips bdp3100

    Ако има кодова таблица за суб. ,трябва да е на 1251 /това отговаря на кирилица/-поне при ЛГ е така.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    2
    #12

    Re:philips bdp3100

    Както казах (а предполагам и sonyfen ще потвърди) - има, но само за DivX филмите.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #13

    Re:philips bdp3100

    Цитат Първоначално публикувано от dancho413
    Аз имам същия проблем, само че с philips BDP 5100/12.

    DivX чете всякакъв, а когато пусна филма, в опциите има subtitles character set, с който си оправяш енкодинга.

    За съжаление обаче, когато пусна нещо в MKV формат, тези опции ги няма. Сменях енкодинга на субтитрите 100 пъти: ANSI, UTF-8, Unicode, бла бла....все маймуни (в различен енкодинг) В последния firmware само добавят Net TV. (от 19.01.2011г.)

    Изчерпах се откъм опции... ако някой има идеи - да свирка
    Ами и аз три дни се точих да купя блу-рей Филипс 3100, но като го пробвахме с MKV филм през флашка се оказа, че вади маймунки. По принцип момчето в Техномаркет не можа да смени езика на субтитрите, защото му искаше някакъв код. Български в менюто на фигурираше. Имаше опция "others", но го домързя да намери кода, за да видим какви езици има. В други магазин на Техномаркет в Стара Загора успяха да сменят езика на субтитрите на руски, но на MKV-файлове продължи да вади субтитрите на маймунки. На следващия ден един май по-компетентен продавач директно ми каза, че блуреите на Филипс не поддържат кирилски субтитри при MKV-файлове. Спомена за някакъв клиент, който носил плеера в магазина им, после в серзива и май му инсталирали някакви кодеци, но било голяма играчка и с неясен резултат. Препоръчаха ми едно LG BD550, което беше в промоция и четеше всичко. Въздъхнах и взех него. Предпочитах Филипса, защото и телевизора ми е от тази марка и щях да си спестя едно дистанционно. Но прецених, че е по-важно плеера да върти всичко и той наистина го прави. Ще отбележа, че субтитрите на LG BD550 при възпроизвеждане на дивхикс и MKV-файлове са по-дребни от нормалното, но не чак толкова, че да притесняват. С хубав четивен шрифт са. Странно впечатление ми направи картината при възпроизвеждане на дивхикс - ври един блед ореол от бели точки около субтитрите и дори около началните надписи на филма. Като вдигнах резолюцията на плеера на макс сякаш малко се пооправи, но не съвсем. Дано съм бил полезен.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    12
    #14

    Re:philips bdp3100

    Имам Филипс БДП3100/12. При мен проблемът беше същият. Решението е с ъпдейт на фърмуеъра. Изтеглих ъпдейтът, качих го на флашка и флашнах устройството с него.
    Версията с която работи сега е 1.42. Изтеглих я от сайта на Филипс.
    Старата (с която купих устройството от Метро) мисля, че беше 1.28.

    Ето и линк за новият фърмуеър:
    http://download.p4c.philips.com/file...12_fus_eng.zip

    Съвети: Името на субтитрите трябва да е същото като това на видео файла. От бутона долу в ляво се включват субтитрите. После с натискане на бутонът "Options" (горе в дясно) се визуализира на екрана меню. Избираме петата позиция "Character Set" (след ъпдейта на фърмуеъра тя е активна и при HD файлове като MKV и т.н.), потвърждаваме. След това избираме "Cyrilic" и потвърждаваме.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonik TX-L42ET5E vs. Philips PHILIPS 40PFL5507K
    От sasa във форум Philips телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 21-09-12, 18:42
  2. PHILIPS 32PFL4606H или PHILIPS 32PFL5606H?
    От taralion във форум Philips телевизори
    Отговори: 38
    Последно: 25-05-12, 11:27
  3. Избор на LCD - PHILIPS 37PFL4606H или PHILIPS 37PFL5405H
    От dodido във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 08:22
  4. Philips 40PFL5605H или Philips 40PFL5625H
    От mrezata във форум Philips телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 24-02-11, 09:56
  5. системи за домашно кино-PHILIPS HTS-6100/12,PHILIPS HTS-8100/8140
    От maddog9 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-09, 12:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе