Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Въпрос за Philips BDP-7500B2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #1

    Въпрос за Philips BDP-7500B2

    Здравейте,

    От известно време се ослушвам за плеър, който освен да има аналогови изходи за звук, за да не си купувам отделно ресивър, както и да възпроизвежда филми от външният ми хард. И да е на сносна цена, разбира се.

    Накрая се спрях на този модел Philips BDP-7500B2 http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/d...&scy=gb&slg=en
    Понеже го открих на изгодна цена, но го нямаха в наличност, го капарирах, с уговорката, че ще го тествам и ако не вървят филми и субтитри от преносимият ми диск няма да го купя. Докато чакам да ми се обадят, взех че му изчетох по-подробно описанието и установих, че не се поддържа NTFS система. А дисковете могат да са до 500 GB! Това може ли да е вярно? Останах много учуден, че все още се разработват такива системи. Предполагам, че не е печатна грешка, но използването на друга файлова система би ограничило значително функционалността на устройството. Интересно е, че не е упоменато изрично FAT или FAT32, а доколкото ми е известно, освен тях има и други видове, но никога не ми се е налагало да ги използвам.

    До сега не бях открил никаква допълнителна информация по форумите за този модел и ще съм благодарен някой да сподели мнение, ако вече си е купил такъв или подобен плеър.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Въпрос за Philips BDP-7500B2

    Добре дошъл в форума !

    Ти за какво го купуваш -, да гледаш филми на блурей дискове или " пиратки " от тракерите ? За второто си има друг вид плеър !!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #3

    Re:Въпрос за Philips BDP-7500B2

    Искам да е Blu Ray плеър, за да гледам DVD-тата, които имам, а и в бъдеще BD. Не искам да е само медиен плеър - тази функция, с известни ограничение, я изпълнява в момента телевизора ми. Затова и в този раздел ми е въпроса.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Въпрос за Philips BDP-7500B2

    Това с бъдещето на блурея ама хич не е ясно , но ти си решаваш и като го купиш този Филипс , да не съжаляваш после !
    И онова за ресивъра няма да стане както си го мислиш !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #5

    Re:Въпрос за Philips BDP-7500B2

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Това с бъдещето на блурея ама хич не е ясно , но ти си решаваш и като го купиш този Филипс , да не съжаляваш после !
    За бъдещето не знам, затова имам въпроси за настоящето. Иначе, дисковете имат малко повече екстри, отколкото могат нормално да се намерят по тракерите. Не че ще се зарина с дискове, просто предпочитам да си взема Blu Rey плеър - поне в момента имам такова желание.

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    И онова за ресивъра няма да стане както си го мислиш !
    Нещо не се разбрахме ли какво? Ресивър не искам да си купувам. Предпочитам вместо евтин плеър и ресивър да си купя само плеър, който има аналогов 7.1 изход.

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Re:Въпрос за Philips BDP-7500B2

    И аз имах такова желание и си купих и след месец го продадох ! Не ме разбирай грешно , само споделям личния си опит !
    Като нямаш ресивър , макар и по-стар модел , как ще ги ползваш тези 7.1 аналогови изходи ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #7

    Re:Въпрос за Philips BDP-7500B2

    Както до сега ползвах 5.1 изходите на DVD-то - с колонки 5.1 (които си имат някакъв усилвател). Сега няма нужда да правим сравнение за различните формати звук и плюсовете на един ресивър. Просто не държа толкова много на качеството на звука, но предпочитам да е обемен.

    Малко на чат го обърнахме...

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:Въпрос за Philips BDP-7500B2

    Това с такива колонки и блурей плеър звучи много несериозно ! Искаш супер качествена картина , а посредствен звук - това не го разбирам , но явно всичко опира до пари , мноооого пари ! А за звука не си прав , най-малкото защото няма с какво да го сравниш !

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #9

    Re:Въпрос за Philips BDP-7500B2

    Така де, все за пари става въпрос, та търся някаква златна среда. Първо, не искам да съм крачка назад със звука - до сега DVD-то си караше на 5.1. Ако взема един плеър за 200 лв и слушам само стереото на телевизора ще е доста неприятно, освен това, в момента телевизора ми след като му отключих някакви функции в системното меню плейва доста файлове, като такива до 720p в повечето случаи. За сериали е идеален, но за филми - не!

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Re:Въпрос за Philips BDP-7500B2

    И какви са тези 5.1 колони/ марка , модел / , би ли споделил ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #11

    Re:Въпрос за Philips BDP-7500B2

    Нищо разбиващо. Марката е LUXEON, модел - не ми се размества за да видя. Колонки 5+1 за сто и няколко лева, които си имат някакъв усилвател и отделно се регулира баса.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #12

    Re:Въпрос за Philips BDP-7500B2

    Колони за компютър , ясно !
    Аз ги разбирам нещата съвсем по друг начин , а и явно няма как да те убедя , но щом ти харесва звука им - ползвай си ги ! И аз имам едни такива , вързани към дом. комп , но само толкова - думкат си , но за дом. кино си имам отделна система с ресивър , нищо скъпо , но предназначено за тази цел !

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #13

    Re:Въпрос за Philips BDP-7500B2

    Не знам, как ги определи като компютърни?...
    Все пак, каква е алтернативата с ресивър? Колко ще струва обикновен плеър + ресивър + колони (които не са компютърни) + кабели? Под обикновен имам в предвид без аналоговите изходи!

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #14

    Re:Въпрос за Philips BDP-7500B2

    Такова им е масовото предназначение , не че не стават и за друго !
    Алтернативата с ресивър може да бъде доста разтеглива и пари струваща , но при късмет може и да се получи за под 1000 лв/ говоря за нови / ! Знам , че не са малко пари , криза е все пак , но това са фактите - все пак говорим за нещо що годе прилично и точно за тази цел !

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #15

    Re:Въпрос за Philips BDP-7500B2

    Значи пак зациклихме и се върнахме в началото. Аз искам да мина от DVD на Blu Ray, като си запазя 5.1 звука. Най-оптималния вариант за това е самият плеър да има 5.1 аналогов изход (в повечето случаи се правят да са 7.1). Т.е. с вграден ресивър, който ако се купува отделно би стувал доста по-скъпо.
    Алтернативите за домашно кино също излизат по-скъпи. Освен това колонки си имам, които, смея да споря, са точно с такова предназначение, ако се съди по окабеляването им (за да ги ползвам за компютър ще трябва да слагам преходници).

    Мисля, че с това се изчерпват страничните въпроси и очаквам, някой да се включи по основните, които съм задал в началото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за LED TV Philips 42"
    От evgenigs във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 07-07-14, 22:22
  2. Въпрос за Philips 42PFL7606H
    От arsenala във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 24-12-11, 19:49
  3. Philips 40Pfl5605H - настройки въпрос
    От get във форум Philips телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 04-10-10, 16:11
  4. Въпрос за CRT Philips
    От daktylos във форум Philips телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-09, 21:00
  5. Въпрос за LCD Philips
    От alex99 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-08, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе