Резултати от 1 до 10 от общо 10

DV вход

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #1

    DV вход

    Здравейте,
    Имам следния въпрос. Имам DVD записвачка JVC с DV вход. Интересува ме мога ли да го използвам за да подам по качествен сигнал от телевизора? Интересува ме да правя записи на записвачката с по добро качество от това което става ако се използва стандартния компонентен вход. Кабела който имам към устройството от другата страна завършва с непознат за мен стандарт, нещо подобно на USB но не е. Телевизора има куплунзи - скарт, чинчове и HDMI.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #2

    Отговор: DV вход

    Не става.
    Става дума за IEEE 1394 познат и като FireWire. Направен е да записваш директно от видоекамера с такъв интерфейс.
    Дай моделите на телевизора и записвачката.

  4. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #3

    Отговор: DV вход

    Този вход го имаше на двд рекордерите Панасоник и някои модели Самсунг с цел да си сваляш записите от видеокамерата/било касета или диск/ на DVD.Няма друго приложение.

  5. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #4

    Отговор: DV вход

    Преди ползвах SAT приемник с SVHS изход и ползвах SVHS входа на записвачката като така записа ставаше с по добро качество отколкото по компонентните входове/изходи, но сега като подкача телевизора от скарта му с SVHS кабел към JVC-то в съответния вход се вижда черно бяло. Не знам дали не бъркам нещо. Ползвам елементарен преходник скарт с SVHS изход.

    Телевизора е Sony KDL 32EX700, а записвачката е JVC DR-MH50SE. Ще се радвам ако има начин, записвачката няма други входове освен компонентния, SVHS, и DV.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #5

    Отговор: DV вход

    Най-вероятно става дума за композитен вход , компонентния е най-добрия аналогов вход/изход , а и не се сещам да съм срещал записвачка с компонентен вход . Скарт поддържа S-Video вход/изход , но трябва някъде в менютата да имаш превключване на режима .

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #6

    Отговор: DV вход

    На конкретния модел JVC не виждам компонентен вход. Има композитен, S video, 1394 и скарт. Не знам как го връзваш в момента, вариантите са или със скарт или слагаш антената в двд-то и го ползваш за приемник.
    Накратко - композитния интерфейс поддържа до 252р, S video и СКАРТ до 480р, компонентния и 1080р (май можеше и повече).

  8.  
     
  9. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #7

    Отговор: DV вход

    Когато избираш от менюто различните видове входове, стандартния сакарт или чинч е отбелязан с термина "component". Същият термин се използва и в менюто и на телевизора ми. Затова и аз използвам същият термин. Термин "composit" или нещо такова няма.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #8

    Отговор: DV вход

    От JVC малко са послъгали. Максималната резолюция, която може да подадеш на рекордера по скарт или чинч е 480р.
    Вместо композит често се ползва терминът AV. Означава вход/изход, осъществен с чинчове - бял за ляв аудиоканал, червен за десен аудиоканал и жълт за видео потока.
    На телевизора ми (Панасоник) са ясно разграничени композитния от компонетния входове.
    https://www.sears.com/community/elec...cting-your-tv/ тук е обяснено добре.

  11. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #9

    Отговор: DV вход

    Когато включа телевизора на входа "component" на който съм подкачил JVC-то, ми изписва 576i. Не съм убеден какво точно значи, това ми изписва и на ефирните цифрови канали без Канал 1 на който пише 1080i. А когато подам една камера от тия евтините ми изписва 480i.
    Като впечатление това JVC прави запис при който не забелязваш кое е оригинала кое записа, и го редактираш както ти е кеф, за разлика преди имах едно Сони което беше КРАНТА от всякъде, нито запис като хората нито прецизна редакция на същият.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #10

    Отговор: DV вход

    Едва ли ще сполучиш да извадиш S-video сигнал от SCART -а на телевизора. Надали дори у старите скъпи и качествени кинескопни с по 2-3 SCART -а е предвидено в потребителското меню превключване на изхода от композит към S-video, камо ли у съвременен плосък, където се залага основно на цифровите връзки и SCART е повече за универсалност. Пък и телевизорите са насочени предимно към входовете си, там да има разнообразие. За съжаление за запис ти остава единствено връзката чрез най-нискокачествения композитен сигнал, изваден от SCART буксата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за антенен вход
    От владодим във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 12-12-11, 16:06
  2. PC-ВХОД
    От qnkogundito във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 03-01-11, 18:43
  3. Озвучаване на хол (DVD с 5.1 вход?)
    От George007 във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 29-08-07, 18:25
  4. Монитори с DVI-вход
    От MitkoS във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 13-12-06, 10:02
  5. 26" LCD TV с PC вход
    От emo_1 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 18-10-06, 07:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе