Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Монитори с DVI-вход

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    Монитори с DVI-вход

    Това писмо по-долу, го получих служебно. Дълго се чудих дали да го публикувам, после дълго се чудих в кой точно раздел. Писмото е от търговския директор на една сравнително голяма фирма-дистрибутор на компютърна техника до фирмите в дилърската мрежа.
    Уважаеми колеги,
    Бихме желали да се извиним за неудобството на тези от вас, които не успяха да получат стоката си от четвъртък вечер до петък следобед поради протеклата митническа проверка. Причина за проверката е влязло в сила от началото на седмицата изискване на митницата мониторите от всички размери (вкл. 17” и 19”) с DVI вход да се обмитяват като телевизори с 14.8% мито.
    Считано от днес, 8 декември, 16.00 ч. работата на митническия ни склад е възстановена и <фирмацензура> може да обмитява и издава стока. Единственото изключение са 17" и 19" монитори с DVI интерфейс, за които искаме да получим пояснения преди да започнем да плащаме 14.8% мито и да го включим в продажната цена. Естествено, ако някой от вас е готов да плати увеличената цена, може да получи монитори още в понеделник.
    Поздрави,
    ...
    В моята глава, моментално се появиха няколко въпроса с неясен отговор:

    1. Ако този начин на обмитяване се затвърди при този дистрибутор, то това обмитяване няма как да не се прехвърли и към другите вносители и практически ще доведе до трайно повишение на всички монитори навсякъде в България. (Първо на тези с DVI-вход, а после спекулативно на всички)

    2. Реално ли е основанието на митничарите да тълкуват, че DVI входа на монитора прави от монитора устройство, което трябва да се обмитява като TV-устройство.

    Всъщност мотивите на митничарите може да са малко по-различни, но това не става много ясно от писмото. Ако приемем, че това са истинските мотиви, то се появяват два нови подвъпроса:

    2А. Очевидно, аз не знам какво точно представлява DVI-входа на монитора и с какво това го доближава към TV-техниката.
    Това 2А го пиша без всякаква ирония. Ще помоля, ако някой е наясно, да драсне два-три реда.

    2Б. Дали пък всичко не се дължи на престараването на някой неграмотен митничар, който не може да различи надписа DVI от надписа DVD ? Ако това е така, сега вече идва баш-въпроса:
    Как е възможно това ? (Първо) Заради нечия неграмотността на един държавен служител (не казвам, че всички са такива), работата на десетки хора се проваля почти за цяла седмица - неизпълнени договори, евентуално неустойки и др. И май няма никакъв законов начин тази неграмотност да бъде наказана. В най-добрия случай, решението ще бъде отменено, но неизпълнените договори, ще си останат неизпълнени. (Второ) Да не говорим, че тази неграмотност води до трайна промяна на цени на конкретни изделия на целия български пазар.

    В рамките на шегата, ще предложа тая задача за първолаци, да се включи в изпитите на митничарите
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,29599.0.html



  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: Монитори с DVI-вход

    Това е наистина ебати тъпотията!!!

    Като няма DVI-вход, не може да се ползва като TV, така ли? Смех, смех...

    Еми, т'ва е... [ПОЧНА СЕ]

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re: Монитори с DVI-вход

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Това е наистина ебати тъпотията!!!

    Като няма DVI-вход, не може да се ползва като TV, така ли? Смех, смех...

    Еми, т'ва е... [ПОЧНА СЕ]
    Добре де, а защо като има DVI-вход може да се ползва като TV ?
    Какво му е повечето на DVI-входа ? Аз досега не съм видял например DVD-плеър с DVI-изход. Виждал съм само компютърни видео-платки с DVI-изход.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Монитори с DVI-вход

    DVI = Digital Visual Interface

    Не съм много наясно, но това е позастарял (вече) стандарт за приемане на цифров и аналогов видеосигнал. Накратко: ако искаш да гледаш HDTV-филм на монитора си - видеокартата ти трябва да има DVI-изход, а монитора ти трябва да има DVI-вход. Качеството на картината (както се сещаш), е леко убийствено...

    Извинявам се, ако написах някоя глупост, ама нали съм си от село...

    http://en.wikipedia.org/wiki/DVI

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #5

    Re: Монитори с DVI-вход

    .

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re: Монитори с DVI-вход

    Е, не ми остава нищо друго, освен да се извиня на митничарите, че ги набедих в неграмотност. Неграмотния съм аз.
    За мен остава утехата, че поне подсказвам на тези, които се двоумят дали да си купят нов монитор точно сега.

    // Мерси за разясненията адаш (skynet, вероятно още не знаеш, но сме адаши и по фамилия )
    // И аз до скоро не знаех. Ама миналата седмица бях в командировка в Пловдив и една непозната пловдичанка ми каза,
    че съм разхубавил още повече .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    Re: Монитори с DVI-вход



    Skynet, първо си сложи шапка, после си сложи и брада... сега ако докараш и една Снежанка...

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #8

    Re: Монитори с DVI-вход

    Все пак трябва да се постави въпросът:
    Каква е дефиницията за телевизор
    възприета от митниците ???
    Защото един чист монитор без вграден ТВ тунер е ясно, че не може да приема ТВ сигнал от всякакъв вид (аналогов или цифров) самостоятелно, а само с помощта на допълнителен модул - ТВ тунер ( в РС или външен) или DVD player, ако и да има DVI вход.
    Защо тогава да се обмитява като телевизор???
    Предполагам, че всички такива външни устройства се обмитяват като такива (ТВ).
    Така само се повишава цената на устройство, което реално не е телевизор!!!

    Нека някой с връзки в митниците разясни нещата.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #9

    Re: Монитори с DVI-вход

    А какво ще кажат нашите митничари по повод това:

    Разделителната способност imho НЕ зависи от входа/кабела

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #10

    Re: Монитори с DVI-вход

    Имам чувството, че тук сме се събрали 15 пенсионера от ОФ клуба зад блока.
    Защо си мислите, че "митничарите" решават кое с каква ставка да се обмитява.
    Има си министерство на икономиката, нарочна комисия, която се занимава всяка година с търговската политика, издава се митническа тарифа и там пише всичко.
    За да се вземе решение за обмитяване с някаква ставка [определяне на тарифен номер на стоката] се издава решение на митническите органи, което е официален писмен документ, обжалваем в съда.
    Нашата тарифа е напълно синхронизирана с европейската. Практиките също. Точния термин е хармонизирана система.
    Така че добре дошли в Европа, оплачете се или в съда или на арменския поп.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Монитори с DVI-вход

    Ами както се казва - "Добре дошли на борда"! Така е в ЕС - някой евробюрократ измисли някаква тъпня и вместо да го осмеят и пратят да пасе патките, те я натрисат на главата на милиони нищо неподозиращи хора. И после ако искаш върви се жалвай в Страсбург. И за да се оправи, ще почнат едни експертни съвети, едни съгласувания, ще се занимава с нея Европарламента и комисиите и така докато се опапат няколко милиона евро. А иначе за всеки средно грамотен човек е видно, че не вида на входа прави от монитора телевизор.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #12

    Re: Монитори с DVI-вход

    Аз не съм сигурен, че се обмитяват точно "като телевизори", под тарифния номер на телевизорите.
    Много, много нямам вяра на е-писма от търговци, особено пък ако шефа е поръчал на някоя "front office" девойка, завършила онзи ден Югозападния Университет, да "го измисли и напише".
    Има вероятност само ставките да съвпадат, но принципно нищо не е изключено.
    Най-точен отговор ще има в официалното "Решение за смяна на тарифна позиция", издадено от съответната митница. Там всичко ще е ясно.

    А ситуацията е съвсем тривиална.
    Така стана и преди време с автомобилите на Audi, тъй като те са най-гъвкави на тема "Chip Tuning".
    Съобразителен гражданин си купува най-луксозното Audi с най-слабия възможен двигател или да кажем 1800 m3 / 115 hp.
    Връща се в България и обмитява автомобила по тези показатели, които са доста далеч от акцизните стойности.
    След това отива директно при първия срещнат дилър на Audi, връща чипа и си купува нов чип, който вдига мощността на двигателя да кажем до 187 hp при същата кубатура. При Audi, а и при други автомобили това е възможно. При Audi просто е най-лесно, изградили са такава линия на производство.
    Да кажем Audi TT в началото се е произвеждало само в два акцизни варианта, но поради големия интерес към спортния вид на автомобила и доста високата му цена, Audi реагират веднага и започват предлагането на трети вид, пак с 1.8 мотор, но с по-малка, "неакцизна" мощност благодарение на поставянето на друг чип.
    Та да се върна на темата, навремето имаше доста спорове, относно гимнастиките на вносителите и продавачите на Audi. За щастие всичко мина без съдебни процеси и без панаири.
    Решението беше проблема да си остане нерешен.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #13

    Re: Монитори с DVI-вход

    .

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #14

    Re: Монитори с DVI-вход

    Цитат Първоначално публикувано от skynet
    IvO™...ще се позова и облегна на закона за защита на личните данни... какво ще се облегна, направо ще легна върху него Пък и ако дойда със Снежанката си тук, ще вземем да си пречим, нафлуудим и наспамим форума съвсем
    Разбрах намека...

    P.S. Само дето аз моята "Снежанка" не съм я довел тук. Просто тук я открих.

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #15

    Re: Монитори с DVI-вход

    Е какъв е проблема Димитре?
    След като определен монитор не е предназначен "изключително" или "главно" за изчислителна машина ще се третира в следващите две тирета "Други".
    Първите три тирета, след двете, които определят достатъчно точно вещта е "Цветни".
    Кое не ти харесва в тълкуванието?

    Нещо повече, погледни по-надолу, че дори и предназначените изключително и главно за изчислителните машини, ако са "Работещи с помощта на плосък екран (например, с устройство с течни кристали)" са с мито.
    Аз не знам някой скоро да си е купувал монитор с НЕплосък екран. Не знам дали въобще се внасят още "билюри".
    Така че се подгответе и за неDVI атака.

    И ...айде стига вече с демагогиите, моля те.
    Купувай българска или европейска стока и няма да плащаш мита, никой няма да ти бърка в джоба. Ти сам отиваш да си отваряш джоба, никой не те кара насила.
    За конкретния случай има и монитори без DVI.
    А и така като чета ми се струва, че имаш доста празнини в познанията си за бюджета, кой колко приходи акумулира и колко харчи за издръжка и заплати.

    Бензинджията ли ти е виновен, че плащаш скъпо гориво? Той ли определя акциза?
    Айде, че ми се допуши ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DV вход
    От blekota във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 9
    Последно: 03-04-13, 08:01
  2. PC-ВХОД
    От qnkogundito във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 03-01-11, 18:43
  3. Озвучаване на хол (DVD с 5.1 вход?)
    От George007 във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 29-08-07, 18:25
  4. 26" LCD TV с PC вход
    От emo_1 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 18-10-06, 07:40
  5. ТВ-аут на телевизор с антенен вход
    От Shegobieca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-10-05, 23:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе