Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #1

    Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA

    Здравейте всички, скоро се сдобих с новия Самсунг 6530. Много съм доволен има всякакви възможности, но ми възникна проблем с връзката с компа ми която ми минава през рутера и е по wifi. Първо да кажа че съм нов по тези въпроси но не съм много бос и все пак прочетох доста из този прекрасен форум и след като не намерих решение по проблема седнах да питам надявам се да е на правилното място и да ми помогнете... Но ето какво направих: Инсталирах си телевизора, също така и мрежовите настройки свързах се с домашния рутер, инсталирах руския Хоум медия сървър на компа и без каквито и да било настройки шернатата папка се видя на телевизора и плейнах разни филми снимки и музика без проблеми от първия път. Проблема дойде след като седнах да гледам филм за по-дълго време...няма някаква закономерност, но след известно време гледане на филма, (понякога след 20мин, понякога след 1 час гледане) прекъсва връзката и ми изписва "Връзката с устройството е прекъсната: HMS-User" при това положение проверявам и имам интернет на ТВ-то, но при фунцията "All share" ми казва "няма свързано устройство". След като дам "перезапуск" на Хоум медиа сървър-а на компа ми връзката с телевизора се възстановява, но пак като пусна да гледам след известно време прекъсва. Според мен проблема е в програмката ХМС но не зная какво да направя. Моля помогнете ще бъда благодарен!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #2

    Re:Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA

    Хора моля помагайте, не вярвам никой да не е на ясно. Много е кофти да не можеш да използваш възможностите които имаш. Благодаря предварително!

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re:Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA

    Пробвай с друга програма. предполагам към телевизора трябва да има оригинален софтуер... ако с него не ти прекъсва значи трябва да смениш софтуера.....

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA

    Сигурно връзката с рутера прекъсва и за това е така. Съвета ми е ползвай си кабел или смени каналите на рутера, предполагам , че ефира е задръстен

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #5

    Re:Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Пробвай с друга програма. предполагам към телевизора трябва да има оригинален софтуер... ако с него не ти прекъсва значи трябва да смениш софтуера.....
    Благодаря на всички които се отзоваха! И аз мисля че е от програмата но понеже иначе тя ми подкара всичко ми се иска да я оставя и по-вероятно иска да се пипне по настройките и, но аз не съм много наясно а какво ще кажете за Wild media server нали е аналог на ХМС... иначе с телевизора нямаше никакъв диск нито негов си софтуер..
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1330938720[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Сигурно връзката с рутера прекъсва и за това е така. Съвета ми е ползвай си кабел или смени каналите на рутера, предполагам , че ефира е задръстен
    Благодаря на всички които се отзоваха! А що се отнася до рутера ми с кабела е малко проблем, че разстоянието ми е доста а и не ми се дупче а пък за каналите не съм наясно нещо , но пък като се замисля в момента в който прекъсне пробвам дали имам интернет на браузера и се оказа че имах нет, но нямах връзка с ХМС и в този момент дам перезапуск на ХМС връзката се възстановява с телевизора. Да не би да е проблема в някакъв буфер или с това транскодиране да иска да се пипне там нещо, че не съм наясно с това?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #6

    Re:Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA

    само да споделя че със Samsung PC share manager след като го инсталирах и изгледах един цял филм и нямах проблеми с връзката и то без да пускам кабел а си вървеше по wifi, но няма никакви настройки програмката и не знам дали ще може да кара всичко което опитам да пусна...

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA

    Аааааа възможно е да е от транскодинга ...ако имаш възможност в момента в който телевизора буферира или спре картината виж натовареноста на процесора. Преди няколко дена ми се случи такъв проблем и след като спрях транскодинга , нещата се оправиха.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #8

    Re:Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Аааааа възможно е да е от транскодинга ...ако имаш възможност в момента в който телевизора буферира или спре картината виж натовареноста на процесора. Преди няколко дена ми се случи такъв проблем и след като спрях транскодинга , нещата се оправиха.
    малко помощ обаче за какво е транскодинга всъщност и как да го спра? а да ти кажа и че инсталнах и Wild media server и на пръв поглед заработи но не изчаках целия филм, че стана късно за да видя дали няма да прекъсне...помагай бате че ме е яд много такъв хубав ТВ а имам дерт! Между другото WMS повече ми допадна понеже е на БГ а го виждам също като ХМС, само дано да тръгне...

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re:Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA

    Транскодига е да ти декодира неподържани от телевизора формати във такива които може да плейва. Понеже плеъра на самсуняците е един от най-добрите вграждани във телевизора спокойно можеш да го изключиш. Съвета ми е да пробваш програмата Serviio за DLNA. Много е лека и приятна.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #10

    Re:Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Транскодига е да ти декодира неподържани от телевизора формати във такива които може да плейва. Понеже плеъра на самсуняците е един от най-добрите вграждани във телевизора спокойно можеш да го изключиш. Съвета ми е да пробваш програмата Serviio за DLNA. Много е лека и приятна.
    Голяма плетеница настана...казвам подред...с ХМС ми прекъсва направо връзката с компа при плейването на обикновен avi файл както съм писал по-горе, освен това имам снимки и клипчета направени с панасоник TZ20 във формат AVCHD разширение MTS, та на клипчетата с ХМС ТВ-то ми казва "неподдържан видео кодек", при WMS avi файл си го кара и май не прекъсва пробвах два филма и ги изкара до край, МTS клипчетата също ги подкара но накъсват т.е. зарежда през 20сек. При Serviio някои avi филми не се виждат MTS клипчетата също въобще не се виждат и снимките също. За сега извода е първо място за WMS, но как да се преборя с това накъсване на MTS клипчетата? Вадя си извода че накъсването не е заради големината на файла понеже avi филм с резолюция 1920х1080 и размер 1,8GB ми го плейва без накъсване, но когато пусна MTS клипче дори и 500MB да е започва да накъсва (но пак 1920х1080)... Помощ моля!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #11

    Re:Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Сигурно връзката с рутера прекъсва и за това е така. Съвета ми е ползвай си кабел или смени каналите на рутера, предполагам , че ефира е задръстен
    Смених рутера с ТП линк и положението е същото засича видео което е с висок битрат, а всички останали си вървят без проблем. Дори сложих новия рутер близо до ТВ-то и пак същото. За мен извода е че наистина трябва да има кабел за по-висок трансфер на данни. Не знам как на някои им тръгва и не им накъсва през Wifi...

  14.  
     
  15. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #12

    Re:Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Аааааа възможно е да е от транскодинга ...ако имаш възможност в момента в който телевизора буферира или спре картината виж натовареноста на процесора. Преди няколко дена ми се случи такъв проблем и след като спрях транскодинга , нещата се оправиха.
    Здравей ! От къде мога да изключа транскодинга на Домашния медиа сървър ?

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Re:Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA

    Предполагам от настройките на програмата(ако има такава опция въобще).

  17. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #14

    Re:Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Предполагам от настройките на програмата(ако има такава опция въобще).
    То е ясно, че ще е от настройките, само че не знам, къде да търся пък и с руския съм много скаран Но благодаря все пак за отговора !

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Re:Samsung UE32D6530 губи връзка по DLNA

    Не ползвам тоя медия сървър и нямам инфо за съжаление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DLNA и NAS за Samsung 46C750 помощ при избор???
    От gera4ko във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 9
    Последно: 11-04-12, 03:11
  2. продавам 3д телевизор SAMSUNG UE32D6530
    От petrov-m във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 21-12-11, 21:04
  3. Samsung LE40B620 и DLNA с него...
    От dianabad във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 12-06-11, 19:44
  4. DLNA и NAS за Samsung 46C750 помощ при избор???
    От gera4ko във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-05-11, 17:25
  5. SAMSUNG LE37A550 губи сигнал от РС при смяна на source-a
    От bymarto във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 31-07-09, 10:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе