Резултати от 1 до 5 от общо 5

4 TV по DLNA от 1 PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    2
    #1

    4 TV по DLNA от 1 PC

    Здравейте,

    изграждам обект, в който сме заложили 3-4 TV (все още не са купени и избрани моделите), на които искам да текат рекламни спотове и подобни видеа. До всеки ТВ има прекарани UTP и коаксиален кабел. Питането ми е - как мога да ги вържа 4те към един компютър, на които ще е цялата мултимедия. Изискването ще е на 4те да текат различни клипчета по едно и също време. DLNA е най-лесният вариант със съществуващата изгредена преносна среда. Компютърът ще е с Windows 7 HP, ако е необходимо може да стане със Windows 7 PRO.
    Другото ми питане е, ако TV нямат DLNA, какъв друг вариант имам за решение на проблема?

    Изключително ще съм благодарен за всеки съвет и решение.

    P.S. Съжалявам ако има подобна тема.

  2.  
     
  3. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #2

    Re:4 TV по DLNA от 1 PC

    Има готови решения за стрийминг, за съжаление в момента не мога да дам конкретен пример. Потърси!

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #3

    Re:4 TV по DLNA от 1 PC

    Цитат Първоначално публикувано от fcukml
    Изискването ще е на 4те да текат различни клипчета по едно и също време.
    И сигнал за всички от един компютър ? По-добре 4 мултимедийни плейъра за по 150лв.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    2
    #4

    Re:4 TV по DLNA от 1 PC

    Не съм много запознат, но аз си го представям като 1 ПC което е сървър и 4те ТВ-та всяко си има папка и си чете и плейва неща от неговата папка по мрежата, като все едно си му сложил флашка, само където не е по УСБ, а по мрежата.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #5

    Re:4 TV по DLNA от 1 PC

    Не е невъзможно това. Просто трябва да вземеш телевизор с добри мултимедийни възможности - Самсунг примерно поне среден клас - и да си подготвяте клиповете във формат, който със сигурностсе чете.
    Неудобството е, че трябва всичко да се пуска от всеки телевизор поотделно. Няма да могат да се правят някакви плейлисти, които да се въртят нон-стоп. Не знам и дали няма да се получи някакъв конфликт ако в даден момент два телевизора четат един и същи файл.
    Ако разстоянията не са големи друго решение е един мултимедиен плеър и HDMI Splitter.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 3D през wi fi dlna
    От go6o78 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 21
    Последно: 09-04-14, 13:23
  2. DLNA и Macbook?
    От vv3 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 11
    Последно: 20-02-14, 10:01
  3. 3D през DLNA, как ?
    От IvanKolev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 1
    Последно: 13-09-13, 17:05
  4. DLNA Аудио
    От Nikk във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 28-07-13, 12:01
  5. Софтуер за DLNA Server
    От IvanKolev във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 28-02-13, 09:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе