Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    53
    #2

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте,

    някой да е имал следния проблем: ползвах Plex-а с приложението в смарта до преди седмица, снощи пускам приложението и няма настроени сървърите. Тръгвам да добавям сървър като дам добавяне ми казва сървър еди кой си на ИП-то, "but you not owner".
    Забелязах, че сега като добавям IP на сървър след него иска и порт, което преди мисля, че го нямаше. Другото което е по различно е, че сега лаптопа дето е сървъра е през лан картата, а преди беше през wifi картата, но мисля че това няма отношение с проблема.

    Решението на проблем след ъпдейта на plex-а е: в списъка на сървърите се избира Delete (синия бутон) въпреки, че не се вижда сървър и след това с Add да с го добави отново.
    Този пост е редактиран от marty_cool; 27-02-14 в 10:51.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    28
    #3

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    LG 42LB679V. Инсталирал съм Plex на archlinux. Много ми хареса и филмите вървят много мазно. Но 2 дни го мъча да пусне субтитрите. В сървъра уж огледах всички настройкив секцията език и агент. На телевизора влизам от smartshare но субтитри няма. Виждам че май има клиент за плекс за webos но не е наличен през LG Store. Когато вляза през уеб интерфейса в сървъра там има възможност за плейване на филмите и там субтитрите вървят. Дайте някакви насоки. Струва ми се че проблема е в настройки на тв.
    Сега пробвах от флаш памет да пусна филм и всичко е наред. Явно сървъра не стриймва субтитрите към телевизора или телевизора не ги търси на сървъра. Продължавам с опитите
    Този пост е редактиран от batpets; 16-12-14 в 22:20. Причина: допълнение

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    39
    #4

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от batpets Виж публикацията
    LG 42LB679V. Инсталирал съм Plex на archlinux. Много ми хареса и филмите вървят много мазно. Но 2 дни го мъча да пусне субтитрите. В сървъра уж огледах всички настройкив секцията език и агент. На телевизора влизам от smartshare но субтитри няма. Виждам че май има клиент за плекс за webos но не е наличен през LG Store. Когато вляза през уеб интерфейса в сървъра там има възможност за плейване на филмите и там субтитрите вървят. Дайте някакви насоки. Струва ми се че проблема е в настройки на тв.
    Сега пробвах от флаш памет да пусна филм и всичко е наред. Явно сървъра не стриймва субтитрите към телевизора или телевизора не ги търси на сървъра. Продължавам с опитите
    Виж ето тук Шеринг сървър за Samsung Smart TV - Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    28
    #5

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Сега инсталирах един plex home theater на един лаптоп с windows, който е в локалната мрежа. Филмите си тръгнаха, както и субтитрите. Т.е. с настройките на сървъра всичко е наред. На телевизора смених страната на услугите на Великобритания, след това инсталирах Playz media player, което май се явявa неофициален клиент за plex. Субтитри през телевизора пак няма. Вече започвам да търся причината в webos и честно казано не виждам какво мога да направя. Не ми се слагаше друг dlna сървър тъй като пробвах няколко за бързо, но plex ми хареса най много.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    9
    #6

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от batpets Виж публикацията
    Сега инсталирах един plex home theater на един лаптоп с windows, който е в локалната мрежа. Филмите си тръгнаха, както и субтитрите. Т.е. с настройките на сървъра всичко е наред. На телевизора смених страната на услугите на Великобритания, след това инсталирах Playz media player, което май се явявa неофициален клиент за plex. Субтитри през телевизора пак няма. Вече започвам да търся причината в webos и честно казано не виждам какво мога да направя. Не ми се слагаше друг dlna сървър тъй като пробвах няколко за бързо, но plex ми хареса най много.
    Влез през уеб приложението на Plex Plex , намираш си филма и му задаваш от настройките в самия филм да ползва субтитрите, които са свалени. Обикновено ги изписва като "непознати". Като ги зададеш, вече на всяко устройство ще ти излизат те, дори това устройство да не поддържа външни субтитри.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #7

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, инсталирах PLEX.tv на компютъра си, телевизора ми е Panasonic TX48AS640..., свързани са чрез рутер ...и до тук ...изобщо не мога да разбера как да превърна компютъра си в DLNA сървър??? Как да гледам съдържание от него и други устройства, сързани към домашната мрежа...по-скоро към рутера, защото май аз такава мрежа не мога да изградя...исобщо как функционира цялото това чудо??? в менюто на телевизора, където е изписано "връзка с DLNA сървър" има отметка "автоматично"....

  10. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #8

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравеите!
    Имам въпрос.Инсталирах Плекс на компютъра и на телевизора (Сони КД 55XF8096).За пробата бях сложил няколко клипа (домашни и др,)-нямае проблеми с плейването.Днес свалих един филм Passengers.2016.2160p.4K.UHD.BLURAY-TERMiNAL .Само че като отворя Плекс (между другото така е и с ВЛЦ и фабричния видео плейър),виждат се само две папки- CERTIFICATE и MAKEMKV.Папката BDMV в която е файла за плейване изобщо не се вижда .Какво пропускам в настройките?

  11. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #9

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Доколкото съм чел, Plex не "отваря" BDMV, както и Video_TS. Повече инфо тук:
    https://support.plex.tv/articles/201...-format-media/

  12. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #10

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Благодаря за отговора!
    Явно проблема е общ,защото какато казах,тая папка не я виждат и ВЛЦ и фабричния плейър.
    Има ли плейър,който може да ги подкара тия файлове или решението е външен мултимедиен плейър?

  13. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #11

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Някол ползва ли PLEX с 4K Samsung телевизор? Отскоро реших да го ползвам, всичко много ми хареса и сега не ми се връща към вградения плеър на телевизора, обаче имам проблем с 4K филмите (конкретно некомпресираните), много често буферират. Всичко е свързано с LAN кабели, същите филми вървят без проблем от DLNA през вградения плеър на телевизора. Пробвах с настройка на буферите на PLEX плеъра на телевизора, нямаше ефект...

  14.  
     
  15. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #12

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Ползвам Plex от няколко години, но на LG. Имах подобен на твоя проблем и тук съм описал защо, според мен, се получава така:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BC%D1...tml#post847614

  16. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #13

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Ползвам от скоро Плекс Медия Сървър инсталиран на настолен Уин 10. Имам Самсунг ТВ от подписа с инсталирано приложение Plex от Sams - apps като от него през HDMI ARC към Denon 2600 с 5.1 конфигурация.

    Проблема се изразява в неястното плейване когато то си реши на някои звукови формати - в повечето случаи при свален филм в библиотеката в DD, DD+ и дори DTS формат Denon-а го разпознава и възпроизвежда, което лично за мен бе голяма изненада /въпреки световно известният недостатък на Самсун с DTS/, НО постоянно срещам проблеми главно с Dolby True HD, DTS HD и от време на време с чист DTS като Denon-а ги разпознава в повечето случаи за съжаление като PCM и рядко ги транскодва дори в DD, а аз си искам оригинала???

    Опитах с какви ли не настройки на сървър приложението, app приложението на ТВ е ъпнато в края на 2019 година, което е голямо постижение за моят верен за 6+ години служба Самсун.

    Някакъв опит или съвет с подобни глезотийки?

  17. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #14

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Според мен проблемът ти е свързан с HDMI ARC и форматите които пропуска. За да ти пусне True- HD и HD Master Audio май трябва eARC!

    https://denon-uk.custhelp.com/app/an...-compatibility

  18. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #15

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Хмм,
    Благодаря за полезният линк. Явно тук се крие проблема.

    Но все така въпросителното за мен е как моят Самсун, който в менюто си има само активна възможност за PCM, без дори DD и DTS Neo /неактивни са в менюто/ изкарва последните, че дори и DTS при положение, че Plex–а е приоложение на самият ТВ?

    ПП. Имам една опция в менюто на ТВ-то Звук - Допълнителни настройки - Изход цифрово аудио - ОТЛАГАНЕ НА АУДИО??? със скала от 0 - 250 като сега е на 30. За какво служи?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 10:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 16-11-15, 00:53
  3. Питане за Plex Media Server !
    От stivi във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 3
    Последно: 01-12-14, 16:34
  4. Въпрос за Plex server
    От biglubo във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 6
    Последно: 06-04-12, 17:00
  5. Въпрос относно LG LV5500 и Plex media server...
    От pr3slav във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-11-11, 20:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе