Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    10
    #1

    Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA

    Здравейте,
    използвам General 12 LUCA за отопление и охлаждане в двустаен преходен апартамент от 44кв. Доволен съм много, но с развитието на SmartHome-а вкъщи и завръщането по офисите, идва следния въпрос, който бих се радвал да ме посъветват вещи в областта. В момента през деня реално няма никой вкъщи. Запознах се как работи режима economy, ако не се лъжа ограничава компресора до определена мощност и държи реално малко по-ниска температура от зададената. Ползвам го по принцип в преходните сезони когато климатика подминава заданието си. Въпроса е, сега в сериозния отоплителен сезон, през деня дали ако го оставям на този режим ще навреди по някакъв начин на самия климатик или е по-добре просто да му намалявам зададената температура с 2 градуса?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #2

    Отговор: Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA

    На по-старите ограничава, но на ЛУКА мисля, че само смъква температурата.
    Пробвай на 30гр. и ако има с какво да измериш ще видиш.
    LowNoise ограничава максимума на 700-800W.
    По-добре намалявай заданието с 2-3гр., пък ако не изстива толкова може и да го гасиш при плюсова външна температура.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA

    Хм, ще мога да го замеря реално след 10-тина дена, че с тия черни петъци още си чакам 'smart' електромера Жилището е добре изолирано и изстива малко, но реално не съм правил тест ако го спра цял ден при 3-4 градуса колко ще изстине. Чак да го гася не мисля, до сега 3-та зима го ползвам на принципа пускам октомври-ноември като спадне под 22гр вкъщи и само регулирам температурата, като го гася на 2-3 седмици макс при плюсови температури за чистене на филтрите. До сега никакви проблеми нито с обледяване, нито с нищо, сам си се оправя. Eco-то му го пускам първия месец, че като е по-топло и подминава и почва да работи като се пуска, засилва да духа и след секунди гаси, като му пусна eco-то си работи плавно все едно е по-студено. Но тази зима като няма никой вкъщи по цял ден и викам да го автоматизирам и него за малко икономия уж.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #4

    Отговор: Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA

    Постоянно включен климатик никога не е бил икономичен режим. Комфортен, да!
    Вкарването в он-офф, чрез намаляване на градусите си е преразход.
    Ползвай таймер ОН, час преди да се прибереш и си готов.
    Случайно записах, тей се падна де:
    11дни с изключване на климатика, работи 5-6-8ч. според кефа - изхарчени 16,5kWh.
    Следващите 11дни се случи да съм вкъщи постоянно, не е спиран - изхарчени 53,2kWh. Повече от 3 пъти разлика!!! Средно моментна мощност 193W.
    В момента от 6-7часа кове моментно 193+-1-2W, а външната е +1гр.
    Със сигурност средната външна за 11-те дена е била доста по-висока от +1, пък е харчил като за +1, заради он-офф.
    И това е при сравнително нисък минимум!
    Като вземеш уреда пробвай, убеди се сам.
    Гледаш сравнително еднакви условия и сравняваш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    10
    #5

    Отговор: Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA

    Не гоня икономия от рода на "изстискване на 100%", иначе си прав, като ми дойде уреда ще го видя вече опитно. До сега 2 зими изкарах без гасене и не мога да се оплача от сметките за ток, идеални са. За ON/OFF-а явно не се изразих правилно, точно се опитвам да го избегна. Получава се като е топло навън и подмине градусите си и почва ON/OFF. Като му пусна Eco-то и тогава се оправя, работи си почти постоянно.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #6

    Отговор: Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA

    Няма логика като намалиш градусите(или ЕСО), да намали Он-Офф-ите. Напротив.
    На KMCBN, тъкмо пробвах ЕСО-то, няма никакъв смисъл от тоя бутон.
    22гр. и ЕСО е точно равно на 21гр. без него.
    Никаква разлика в консумацията при Он-Офф.
    Качва начално до към 700W за 50сек., пада под 300W на 90сек.
    И след още малко забива на 268W -+1-2W и при 2-та режима е 1:1.
    И докато работи, превключвам в другият режим и консумацията не мръдва грам.
    При твоя може да е друго, ама ме съмнява, ще пробваш и да споделиш.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #7

    Отговор: Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA

    Economy ограничава компресора на около 70% от нормалната му работа, което се явява почти същото като да настроите +1C при охлаждане и -1C при отопление, според ръководството.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #8

    Отговор: Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA

    При мен FUJITSU 12 LMCE без включен ECONOMY поддържа с един или два градуса повече от зададените. С включено ECONOMY се поддържа точно зададената температура.Аз съм с вътрешна изолация и климатика идва голям за стаята но аз топля с него и коридор и малък бокс.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #9

    Отговор: Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Economy ограничава компресора на около 70% от нормалната му работа, което се явява почти същото като да настроите +1C при охлаждане и -1C при отопление, според ръководството.
    Така пише в ръководството, да!
    Но няма общо с действителността.
    Едното е ограничение на максимална консумация, другото е корекция на температура - нищо общо нямат.
    Пробвах на KMCBN, Eco, 30гр. и съвсем спокойно си вдигна до 1300W и почна да пада. Достигна другото ограничение 50+ гр. на топлообменника.
    Цъкнах Powerfull да проверя - продължава да пада консумацията.
    Стигам до извода, че на новите ДУ(с отварящият капак), ЕСО-то само смъква с 1гр. и нищо друго!
    На LGC е друго ДУ(като на LDC) и там включено ЕСО и 30гр., кове номинала от 970W абсолютно точно, не мръдва. Само ако вземе да стига темп. почва да намалява консумацията.
    При новите ДУ, ограничението става от LowNoise, но не е твърдо а се увеличава и намалява постоянно от 700-800W.
    В ръководството е дадено в ампери де, съответно 3-3,5А

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #10

    Отговор: Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Стигам до извода, че на новите ДУ(с отварящият капак), ЕСО-то само смъква с 1гр. и нищо друго!
    E, да де. Нали точно това ти написах. В ръководството е обяснено точно това. Опитите ти само го доказват. Все едно хващаш ДУ и намаляш или увеличаваш с 1C. Реално това прави. Точно по какъв начин не е ясно. Може би сваля/вдига заданието с градус, когато е в този режим, също както намаля степента на вентилатора с една степен надолу или пък кой знае.... . Вярно, че е написано - обяснено подвеждащо, но....
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от morfei1; 01-12-21 в 17:54.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #11

    Отговор: Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA

    Преписали са от LGC за 70%, а е трябвало да го изтрият това. Просто са добавили, че смъква с 1гр.
    Някоя кака писала, недописала ръководство.
    Чети хубаво за намаляване на вента - при избран режим "FAN".
    Не важи за режим "HEAT".

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #12

    Отговор: Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA

    Възможно е, не съм се задълбочавал чак толкова. Аз от такива модерни думички като Economy, Low Noise Outdoor, Powerful не се впечатлявам и ги смятам за напълно безмислени, но какво да правят - конкуренцията налага да мислят модерни думички без реално предназначение, за да могат да продават и те. Нагласям си желаната температура и степен на вентилатора обикновено MED, той си ходи на LOW като темперира и повече не барам. Дистанционното го хвърлям в някой шкаф и така целия отоплителен сезон. Виж лятото е по различно.

    Според мен, машините са достатъчно гъвкави за да отопляват икономично, оттам на сетне всеки плаща според топлозагубите си и предпочитана температура. Дори и да спираш машината (да речем през деня), загубите които трупаш, вечерта някой трябва да ги навакса (и то на пълна или доста по-висока мощност от нормалната) наред с това, трябва да ми осигури и комфорта в стаята, което в много случай е невъзможно, защото темперирането на едно помещение не става с магическа пръчка за няколко часа.

    Накрая, получаваме почти същите разходи, форсиране на машината ежедневно и доста по-нисък комфорт от към шум и топлина и от отоплението с киматик като цяло. Затова има толкова недоволни, защото си ползват климатиците като ел. конвектори, маслени радиатори, духалки.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #13

    Отговор: Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA

    Всеки е свободен да го ползва както иска.
    Аз си го карам като духалка и не се оплаквам.
    Пълна мощност не му се дава, а е ограничен на 70%. За Национала говоря.
    Наваксването на 6гр. стайна ги прави за 10мин. от ОН, дори изключва понякога щот е подминал.
    Следващият цикъл или 13-15мин. от ОН, вече е на минимален вентилатор и така с часове. Докат ми кефне да го изключа.
    Всеки да кара както му е кеф.
    Твърденията, че постоянно включен е най-икономичен не са верни, но не смятам да влизам в спорове, щото няма смисъл.
    Наздраве на всички, ще си сипя вече и аз!

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #14

    Отговор: Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA

    Да, така е. Имаме различно разбиране за темперирано помещение.

    Наздраве и със здраве !

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    10
    #15

    Отговор: Въпрос за икономичен режим на General 12 LUCA

    Така, дойде ми Shelly EM-а и при един бърз тест се оказа следното.
    Температура в стаята 22 градуса в началото на теста.
    1. Вентилатор втора степен, градуси 30 -> вдига си над 1kw.
    2. Вентилатор втора степен, градуси 30, ECO mode пуснат -> вдига си над 1kw.
    3. Вентилатор втора степен, градуси 30, Outdoor Unit Low Noise пуснат -> вдига до към 700w и си остава там.

    Та както някой по-горе написаха, стигам до извода, че единствено Outdoor Unit Low Noise ограничава компресора при 12LUCA произведена Април 2017г.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мигаща индикация за Икономичен режим на General 12LMCA
    От dodo2000 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 24-11-20, 21:19
  2. Съвет, относно General 12 luca
    От gerinn във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 22-11-18, 12:15
  3. Най-икономичен режим на бойлер?
    От zaho_cool във форум Бяла техника
    Отговори: 46
    Последно: 03-06-15, 08:56
  4. General Fujitsu ASHA-09LGC - странен проблем в режим AUTO
    От g_ganchew във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 16-09-11, 15:42
  5. Икономичен режим на работа при Midea
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 25-07-07, 19:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе