Резултати от 1 до 13 от общо 13

пускане на интернет телевизия през Хоум Медиа Сървър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #1

    пускане на интернет телевизия през Хоум Медиа Сървър

    Здравейте съфорумци на този прекрасен форум и за много години на всички!
    Най-напред предварително се извинявам ако съм на грешното място но много търсих и не стигнах до отговора който търся и реших да напиша тема.
    Проблема ми е че ми изчезнаха някои канали от моя сателитен телевизионен доставчик и реших да си ги "доставя" чрез моя интернет доставчик. Но започвам с въпросите как да стане точно това, какъв е точно файла който трябва да сваля и сложа на ХМС? Мога ли сам да си го направя този файл? От къде да го взема ако не мога сам да си го направя?
    Значи имам ТВ Самсунг 32Д6500 и мрежа до него по ЛАН с компютър и рутер Линксис 54ГЛ. За медиа сървър ползвам ХМС. Всичко ми функционира нормално. Сега ми възникна въпроса как мога да си пусна чрез ХМС интернет телевизия. Да уточня че си имам регистрация в сайта на моя интернет доставчик за IP телевизия и на компа гледам, но как да я пусна през ХМС на телевизора ми е въпроса?
    Ще се радвам на всякаква помощ!
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: пускане на интернет телевизия през Хоум Медиа Сървър

    Не съм запознат с XMS, но поне при другите ДЛНА сървъри това което искаш май не може да стане.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #3

    Отговор: пускане на интернет телевизия през Хоум Медиа Сървър

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Не съм запознат с XMS, но поне при другите ДЛНА сървъри това което искаш май не може да стане.
    може с ХМС защото има опция "интернет телевидение", но какво трябва да се сложи като файл и от къде да го взема е въпроса? благодаря все пак за отговора ти

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #4

    Отговор: пускане на интернет телевизия през Хоум Медиа Сървър

    помагайте хора едва ли никой не знае как става...

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5

    Отговор: пускане на интернет телевизия през Хоум Медиа Сървър


  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #6

    Отговор: пускане на интернет телевизия през Хоум Медиа Сървър

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Много ти благодаря точно бях там да чета директно от извора и бях решил сам да викам неволята...
    Благодаря!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #8

    Отговор: пускане на интернет телевизия през Хоум Медиа Сървър

    Много ти благодаря за помощта!
    Ще влезна да погледна и там и ако имам въпроси пак ще питам...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #9

    Отговор: пускане на интернет телевизия през Хоум Медиа Сървър

    Здравейте отново, радостен съм да споделя че успях да си подкарам IP телевизията на телевизора ми с помощта на ХМС и съдействието на христослав2, за което му благодаря отново а и на всички останали които ми съдействаха макар и да не са много...!
    Този пост е редактиран от johnygill; 15-01-13 в 10:10.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    12
    #10

    Отговор: пускане на интернет телевизия през Хоум Медиа Сървър

    Цитат Първоначално публикувано от johnygill Виж публикацията
    Здравейте отново, радостен съм да споделя че успях да си подкарам IP телевизията на телевизора ми с помощта на ХМС и съдействието на христослав2, за което му благодаря отново а и на всички останали които ми съдействаха макар и да не са много...!
    Това добре, но нямаше да е лошо и ти от своя страна да напишеш как става "номера" за да може и други колеги във форума да имат полза при сблъскване с такъв проблем. Благодаря предварително!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #11

    Отговор: пускане на интернет телевизия през Хоум Медиа Сървър

    Цитат Първоначално публикувано от boggentod Виж публикацията
    Това добре, но нямаше да е лошо и ти от своя страна да напишеш как става "номера" за да може и други колеги във форума да имат полза при сблъскване с такъв проблем. Благодаря предварително!
    До сега всички само четяха и съм сигурен, че е имало хора които са знаели, но никой не ми отговаряше а сега изведнъж взехте да питате. Казвам го но с добър тон и не искам да предизвикам отрицателни реакции, а просто да наблегна на това че българина е егоист и докато не му дойде на него проблема си трае с мисълта че няма да му се налага да се бори с проблема...В интерес на истината ми помогнаха единствено Христослав и shmi към който отправих л.с. и им благодаря още веднъж! А темата са ми я прегледали 280 човека...
    А сега към основния въпрос: естествено че мислих да дам обяснение как стана, но се притеснявам че някои действия и термини не ги знам и ще прозвучи глупаво, но ще се опитам. А и другото исках да седна да пиша извън работно време за да се съсредоточа понеже на работа е по-трудно...

    - - - Обновено - - -

    А ето и какво направих:
    Най-напред пробвах с налучкване, отворих ХМС после на позиция "интернет телевидение" и с десен бутон дадох добави нов, когато стигнах до указване на пътя в настройките на новия ТВ канал видях че иска файл. Тогава отидох до офиса на моя интернет доставчик и питах да ми дадат някаква сламка за която да се хвана за конкретно гледане на телевизия през техния портал, тъй като аз ползвам услугата която те ми предлагат а именно да гледам ТВ през техния портал през интернет. Каналите там са малко но там е и този който аз държах да пусна през ХМС. Та те ми дадоха конкретно за този телевизионен канал когато се пусне адреса и порта, през който минавал той или казано в цифри ми написаха ето такова нещо http:/192.168.120.125:1234. Пак казвам че ние сме в една мрежа и май това има значение. Та върнах се в къщи и написах този адрес в новия телевизионен канал който направих в местото "путь". Рестартирах ХМС и телевизора и не тръгна. После тръгнах да чета във форума на руския сайт на ХМС а в последствие дойде и помощта на Христослав и отворих ето този линк http://www.homemediaserver.ru/forum/viewtopic.php?f=9&t=1046 и изпълних тези настройки. Мисля че основния проблем ми беше в това, че преди да направя тези настройки, не беше указан правилно пътя на VLC плейера в моята машина в ХМС и след като го указах правилно нещата се оправиха. И още едно важно нещо разбрах че за да тръгне въпросния ТВ канал на телевизора ми посредством ХМС трябва първоначално да стартирам този канал на компа (до колкото разбрах за да се отвори въпросния порт) и след това пускам на телевизора ми и понеже като мине известно време през което не гледам ТВ канала през ХМС на телевизора порта се затваря и пак трябва да отивам на компа за тази цел забелязах че ако оставя VLC плейера вкл. но на пауза за да не генерира трафик тогава на телевизора мога да си пускам по което си време искам въпросния ТВ канал.
    Това е хора моят опит и обяснение и дано съм бил полезен и ясен, ако някой нещо иска повече да попита нека ми пише. Ще отговоря на всеки с цел да помогна!
    Бъдете живи и здрави!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    2
    #12

    Отговор: пускане на интернет телевизия през Хоум Медиа Сървър

    И аз се пробвам да подкарам IPTV на ТВ-то, но нещо не се получава. Намирам работещ плейлист ( програмите тръгват на ВЛС плейъра ) и го добавям в програмата, но като натисна плюсчето на някой от каналите не ми показва инфо за видео, аудио и субтитри. Съответно не върви и на ТВ-то. Указал съм пътя до ВЛС, направил съм настройките описани в руския форум и пак нищо. Ако някой се досеща какъв е проблема ще се радвам да помогне да го разрешим.

    http://img163.imageshack.us/img163/8307/31225492.png

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    1
    #13

    Отговор: пускане на интернет телевизия през Хоум Медиа Сървър

    Пробвам да подкарам ТВ през ХМС ноо нещо не ми се получава, имам си едно файлче което когато го задействам си започва ТВ да си работи но като го сложа в ХМС и като го стартирам от там ми изкарва грешка, От тези дето са се справили с телевидението моля споделете как като имам ммс линка и го сложа в плайлиста на ВЛЦ и го запомна като м3у да го добава кам ХМС и да работи..
    некакви идеи
    благодаря предварително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да изкарам звук от тв канали през хоум синема-та
    От Daxy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 26
    Последно: 19-02-17, 08:22
  2. Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ
    От generatoro във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 19
    Последно: 19-09-13, 18:54
  3. пускане на 3д сигнал от pc към TOSHIBA 40WL768G през HDMI
    От niki20 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-07-11, 14:31
  4. Пускане и спиране на климатика през зимата
    От yzo03 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 72
    Последно: 24-02-10, 22:41
  5. Помощ за пускане на интернет
    От zaks във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 29-08-08, 21:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе