Резултати от 1 до 11 от общо 11

Моля за помощ - използване на програма през лан?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    32
    #1

    Моля за помощ - използване на програма през лан?

    Въпросът ми е следния: Мога ли по Lan-а да използвам от компютър А програма, която е инсталирана на компютър Б? Ако отговорът е "да", то как се прави и какво е необходимо да се инсталира.



    Много благодарности предварително

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #2

    Моля за помощ - използване на програма през лан?

    Ако идеята ти е да си спестиш малко място на харда може.Трябва да инсталираш тази програма на другия компютър но преди това трябва да си мапнеш поделения ресурс при теб като устройство.При инсталацията трябва да му кажеш да я инсталира в мапнатия ресурс.

    А иначе нещо инсталирано при него да работи при теб ......зависи само от програмата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    32
    #3

    Моля за помощ - използване на програма през лан?

    Уф... не разбрах съвсем отговора ти - силата ми е другаде. Май ще ми трябват малко обяснения като за *****...



    Програмата е вече инсталирана на единия компютър и искам да може да се ползва и от другия. Двата компютъра са вързани директно с кръстосан пач и и на двата има XP Pro....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Моля за помощ - използване на програма през лан?

    1. pc1 - share folder with full rights to pc2

    2. pc2 - map shared folder on pc1 as network disk (ako nyama6 map buton na explorera idi vuv folder options=>View=>click on "show map drive button")

    3. install form pc2 selected soft on the network disk (ve4e mapnat - tryabva da go ima6 v My Computer kato ustroistvo)

    4. Polzvai


  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    42
    #5

    Моля за помощ - използване на програма през лан?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">1. pc1 - share folder with full rights to pc2

    2. pc2 - map shared folder on pc1 as network disk (ako nyama6 map buton na explorera idi vuv folder options=>View=>click on "show map drive button")

    3. install form pc2 selected soft on the network disk (ve4e mapnat - tryabva da go ima6 v My Computer kato ustroistvo)

    4. Polzvai





    <div align="right">оргинално мнение на dash</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Kak stawa towa s s windows 2000, taka ce da trygwa ot ot nego wsicko a relno da se startira ot win98 ??? dai ideq !!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    32
    #6

    Моля за помощ - използване на програма през лан?

    Мерси - това го разбрах [] Проблемът обаче е малко по-различен.



    Не ми е за пестене на място или нещо такова, а *****щината е, че само на единия компютър му стигат ресурсите за да пусне въпросната програма. Искам той да си я run-ва, а някак просто да се използва терминално през другия компютър... Ако направя онова, което ми написа, мисля че просто ще използвам дисковото пространство от друг компютър но пак ще разчитам на ресурсите на моя, за да работя на програмата.. - идеята е мошният компютър да си оперира с прогрмата а процесът да се управлява от моя...



    Дано да се изразих ясно. Не знам дали е възможно, но някак ми се струва логично да е възможно.


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #7

    Моля за помощ - използване на програма през лан?

    Мнееее....това май няма да стане....

    Ако съм разбрал правилно искаш 'мощния' компютър да 'подкара' програмата, а да я управляваш ти от другия???

    Особени с Win почти сигурен че няма начин...

    Евентуално с Remote Assistance на ХР-то може да стане май нещо подобно...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    32
    #8

    Моля за помощ - използване на програма през лан?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Мнееее....това май няма да стане....

    Ако съм разбрал правилно искаш 'мощния' компютър да 'подкара' програмата, а да я управляваш ти от другия???

    Особени с Win почти сигурен че няма начин...

    Евентуално с Remote Assistance на ХР-то може да стане май нещо подобно...



    <div align="right">оргинално мнение на MetalMilitia</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Да бе.. и аз си мислех за този Remote Assistant... ама не съм се занимавал с него и не знам дали ще тръгне по лан. Сега обаче ще го подхвана



    Ако някой знае алтернатива, да пише!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    32
    #9

    Моля за помощ - използване на програма през лан?

    <font size="3">ГОТОВО!!!!!!!!</font id="size3"> [][:D][:D][:D][]



    Win XP не позволява повече от един юзър да са логнати едновременно... ОБАЧЕ има една програма, която се нарича Winconnect XP и която позволява до 21 юзера да работят едновременно на една машина. Бачка супер и всичко си върви идеално!!! Тази шуротия използва функциите на XP remote desktop, разбира се в пълно наручение на EULA-та, но на нас не ни пука особено, нали



    В крайна сметка се оправих сам, но благодаря много за съдействието! Който иска да направи същата шмекерия, да отиде на www.thinsoftinc.com



    Поздрави!


  12. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #10

    Моля за помощ - използване на програма през лан?

    Има друга такава "щуротия" , която върши подобна работа нарича се CITRIX ( http://www.citrix.com/ ) . Ако някой я знае кракната да ми се обади, моля...

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    Моля за помощ - използване на програма през лан?

    Всички тези фокуси за "тънки клиенти" са описани подробно в новата книга за мрежи на пазара "Компютърни Мрежи" 35 лв. Споменавам цената, за да не стане грешка с книгата, защото не помня името на авторката.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 67
    Последно: 21-04-17, 23:50
  2. Отговори: 2
    Последно: 18-06-13, 19:11
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-06-10, 00:29
  4. Отговори: 4
    Последно: 14-08-07, 15:23
  5. Помощ при използване на Proxy
    От Novia във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-06, 19:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе