Резултати от 1 до 11 от общо 11

DLNA сървър за ANDROID и субтитри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    31
    #1

    DLNA сървър за ANDROID и субтитри

    Колеги,
    някой да знае DLNA сървър за ANDROID който да поддържа субтитри.
    Идеята ми е следната. Имам едно такова устройство - Turn Your TV into an Android Smart TV with Brando’s Mini X Android TV Box :: The Gadgeteer което ползвам за да гледам ФОРМУЛАТА и някои мачове онлайн. През останалото време си почива. Та си мисля дали не мога да го по-натоваря и да изместя Samsung Link инсталиран на домашния компютър с ХР с друго приложение което да работи на ANDROID-а. Опитах с разни APP-s, ама нито едно не подкара субтитри. В същото време когато пускам филмчета от компа всичко е ОК. Тв-то е SAMSUNG свързан по LAN. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: DLNA сървър за ANDROID и субтитри

    Инсталирай си Archos video, има го в Гугъл плей стор. Не е DLNA, а е мултимедия с възможност за стрийм през мрежата от споделените папки на компютъра. Освен това ти прави и чудесна библиотека. Ползвам подобно устройство на тв който дори не е смарт.

    ПП. Сега се зачетох в линка. Ако устройството е наистина с Андроид 2.3, май няма да стане.
    Този пост е редактиран от podredko; 17-01-14 в 14:52.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    31
    #3

    Отговор: DLNA сървър за ANDROID и субтитри

    Един агент ми го руутна и сега е с 4.0 или 4.1 не се сещам в момента

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4

    Отговор: DLNA сървър за ANDROID и субтитри

    Ами действай тогава. Пък ако ти се занимава, може да пробваш да си инсталираш и XBMC. Няма го в плей стор, можеш да си го свалиш от тук Download | XBMC
    Обаче няма гаранция, че ще тръгне.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    31
    #5

    Отговор: DLNA сървър за ANDROID и субтитри

    Инсталирал съм го - не знаех че поддържа ДЛНА. Ок довечера ще пробвам.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #6

    Отговор: DLNA сървър за ANDROID и субтитри

    Имах предвид да си го инсталираш на Андроид устройството и да си го ползваш като медиен център, тъй като поддържа субтитри и поточно видео.
    Иначе - да, инсталиран на компютъра може да се ползва като ДЛНА сървър, но пак има проблем със субтитрите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #7

    Отговор: DLNA сървър за ANDROID и субтитри

    Що правите нещата по-сложни отколкото са.На андроида си инсталираш ES File Explorer и от него си отваряш споделената папка и си пускаш филмите с MX Player например.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #8

    Отговор: DLNA сървър за ANDROID и субтитри

    Няма нищо сложно в работата с Archos video, дори бих казал, че е по-удобно и подредено, отколкото с ES File Explorer.А и също може да се избира да се пускат филмите с MX Player. За ХВМС съм съгласен, че е сложен за работа, но питащия все пак има опит с него.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    31
    #9

    Отговор: DLNA сървър за ANDROID и субтитри

    Малко се позабавих с тестовете. Нещата не станаха по предложените от Вас начини. С ХВМС + ДЛНА тръгна, но субтитри на ТВ-то няма. Освен това доста трудно успях да маунтна една флашка с филм за проба, по-лесно е с мрежови ресурси. С тоя Archos video нещо не можах да се оправя, но не съм се отказал - ще продължа.
    Други идеи?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    83
    #10

    Отговор: DLNA сървър за ANDROID и субтитри

    Колегите ти предложиха най-лесните варианти и според мен-шерваш си папките на компа, и ги отваряш през някакъв file manager например ES File Manager, плейваш с MX Player или Archos

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    160
    #11

    Отговор: DLNA сървър за ANDROID и субтитри

    Пробвай с Pixel Media Server ot Playmarketa при мен работи на финлукс смарт тв със субтитри. Има и настройка за самсунг на субтитрите. Лек и елементарен е а работи. Като се има в предвид, че фирмата има сървери и за уиндоус и се препоръчва от LG

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic TX-L42ET60E проблем със субтитри при DLNA
    От Йордан Клинчев във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 2
    Последно: 28-04-14, 17:18
  2. LG 47LM640s и проблем със субтитри през DLNA
    От yancho_lud във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 13-11-12, 18:16
  3. DLNA домашен сървър?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 06-03-12, 20:58
  4. Плеър който поддържа субтитри по DLNA
    От bobybc във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-12, 10:43
  5. DLNA сървър и рутер от vivacom
    От biglubo във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 5
    Последно: 11-02-12, 12:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе