Резултати от 1 до 3 от общо 3

Philips 3D Smart TV и DLNA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    5
    #1

    Philips 3D Smart TV и DLNA

    Здравейте форумци. Сигурно съм поредния, който се сблъсква с проблемите в тази насока. Изчетох доста от форума и извън него. Пробвах какво ли не. Та.......Искам да си пускам филмчета и друга медия от лаптопа през Wi-FI на въпросния ТВ. Мрежата ми е изцяло през WI-FI. И лаптопа, и ТВ и още един РС. Рутера е ТП-линк модел WR740N -150 Мбитов. ТВ е модел 2014г. Ъпгрейднах го с последния фирм. Пробвах със всички медийни сървъра които се тиражират. Въпроса ми е защо след като пусна от лаптопа медийния сървър, а от там и примерно филм на 3Д, той не тръгва автоматично на ТВ? От менюто на ТВ през ДНЛА намирам сървъра и от там с браузване и филма, но си мисля, че трябва да тръгне филма на ТВ, като се пусне от лаптопа. Другото, което бих искал да попитам е защо филма насича толкова като се пусне? Предполагам, че е от мрежата, т.е. рутера ми е далечко от ТВ, въпреки, че ТВ се свързва с безжичната мрежа и има нет. Промених някои настройки в рутера. Минах на Н стандарт, ИП адресите, които раздава, беше от типа 10.0.0.х - промених ги на 192.168.0.х. Зададох друг канал, четох че може да има припокриване с този канал. Смятам да пробвам един друг рутер - Linksys wrt300N. Дали това ще помогне? Нека някой който е минал по тези пътеки и е постигнал успехи да сподели къде греша. С руската програмка - домашен медиен сървър например въпреки че не открива точно модела на ТВ, все пак открива Philips TV, опитвам да пусна филма, но.....той не тръгва на ТВ. Мога да го стартирам от менюто на самия ТВ, но........тръгва, почват едни сечения....Сигурен съм че бъркам. Моля помогнете с някой жокер.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    54
    #2

    Отговор: Philips 3D Smart TV и DLNA

    В момента направих проба с Домашний Медиа Сервер. Когато го стартирах, долу в бялото поле ( устроиства воспроизведения) се появи телевизор в рамка с надпис LG. Този съм пуснал в момента. Ако съм пуснал и двата ТВ - виждат се и двата. С ляв бутон на мишката ( може и с десния) осветяваш филма, който искаш да гледаш. Щракаш отгоре с десния бутон и се появява ролетно меню. Избираш "воспроизвести на", от него Филипс еди какъв си и филма тръгва. При мен на LG тръгва направо както гледам някой канал, без да избирам външен източник. Може да го пуснеш и от зеления триъгълник отдолу под филмите. Изобщо тази програма за мен е излишно усложнена ( явно има много възможности, но за мен те са ненужни) и не е интуитивна. Без да ръчкаш и да правиш опити по метода проба-грешка, няма да се научиш, освен ако някой не седне до теб и ти показва едно по едно. Аз в момента ползвам Сервио и засега ме удовлетворява.
    Относно насичането, дай сведения и за компа, както и за филмите, които насичат. Какъв формат са, колко GB и т.н. Всъщност не ми стана ясно, защо държиш да пускаш филм от компа, а не от ТВ-то? Ами ако ТВ е в другата стая, както ми е Самсунга?
    Този пост е редактиран от komet; 22-01-15 в 16:53.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Philips 3D Smart TV и DLNA

    Цитат Първоначално публикувано от komet Виж публикацията
    В момента направих проба с Домашний Медиа Сервер. Когато го стартирах, долу в бялото поле ( устроиства воспроизведения) се появи телевизор в рамка с надпис LG. Този съм пуснал в момента. Ако съм пуснал и двата ТВ - виждат се и двата. С ляв бутон на мишката ( може и с десния) осветяваш филма, който искаш да гледаш. Щракаш отгоре с десния бутон и се появява ролетно меню. Избираш "воспроизвести на", от него Филипс еди какъв си и филма тръгва. При мен на LG тръгва направо както гледам някой канал, без да избирам външен източник. Може да го пуснеш и от зеления триъгълник отдолу под филмите. Изобщо тази програма за мен е излишно усложнена ( явно има много възможности, но за мен те са ненужни) и не е интуитивна. Без да ръчкаш и да правиш опити по метода проба-грешка, няма да се научиш, освен ако някой не седне до теб и ти показва едно по едно. Аз в момента ползвам Сервио и засега ме удовлетворява.
    Относно насичането, дай сведения и за компа, както и за филмите, които насичат. Какъв формат са, колко GB и т.н. Всъщност не ми стана ясно, защо държиш да пускаш филм от компа, а не от ТВ-то? Ами ако ТВ е в другата стая, както ми е Самсунга?
    Използвам лаптоп с добри характеристики, т.е. процесор quad core i7 2630, 6gb ram, Video card 1gb ram. Днес пуснах филм с един от медия сървърите но изписа че изгуби връзка. Смятам, че нещо има проблем с връзката. Като проверя в ТВ за състояние на мрежата, пише че скоростта е 65 Mbits. Конкретно филма, който искам да пусна е 3Д формат mkv . Иначе като гледам обяснението ти, по същия начин ги пускам филмите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 27-12-14, 13:00
  2. Продавам 32" LED Full HD, 3D Smart TV Philips, wi-fi
    От xenonic във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 25-09-13, 10:20
  3. Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007
    От steker6 във форум Philips телевизори
    Отговори: 28
    Последно: 21-05-13, 17:32
  4. Philips 42PFL3507 Проблем със Smart Picture
    От SnowflakeTD във форум Philips телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-12, 22:52
  5. Отговори: 0
    Последно: 07-09-11, 18:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе