Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    16
    #1

    Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007

    Предварително се извинявам ако има подобна тема, но не я открих и не мога да прочета всичко до утре.
    Предстои ми покупка на ТВ (утре) и съм се спрял на двата модела бихте ли ми препоръчали кой да избера също ако има по- добри алтернативи за цена около 1500 лв.
    Държа на следните неща:

    Екран : Поне 40-42 инча
    Да е 3Д
    Да има вграден Wifi с отворен браузър
    Да има читав плеяр, които чете по известните формати видео файлове и субтитри
    Ще се гледа предимо цифрова ТВ и от време на време по някои филм.

    Благодаря Ви предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на epro_HD
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    56
    #2

    Отговор: Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007

    1.SONY HX750
    2.Samsung ES6710

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #3

    Отговор: Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007

    Самсунга е с активна 3Д технология, Филипса е с пасивна - това може да ти помогне за окончателния избор. Иначе съм фен на Филипс, но и на активната 3Д технология (Full 3D). Залагам на Самсунга, при възможност 46-инчов вариант. Например този:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NG-UE-46ES6100
    Този пост е редактиран от podredko; 30-04-13 в 12:16.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    16
    #4

    Отговор: Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007

    И аз съм фен на Sony, но имам едно вкъщи и като го сравнявам с един Finlux картината е .....
    Четох че Sony по стари матрици в по ефтините си модели и затова не съм се спрял на тях, не ми се дават 2000 лв за ТВ.

    Колкото до пасивната и активната 3Д знам че са различни, но не мога да реша коя е по-добрата ще ги гледам в магазина, но предпочитам да имам предварително идея към кое да се насоча.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #5

    Отговор: Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007

    Цитат Първоначално публикувано от steker6 Виж публикацията
    ...
    Колкото до пасивната и активната 3Д знам че са различни, но не мога да реша коя е по-добрата ще ги гледам в магазина, но предпочитам да имам предварително идея към кое да се насоча.
    За мен по-добрата е активната, заради високата резолюция. Но е въпрос на поносимост - някои хора усещат и ги дразни "трептенето" на очилата. Пробвай на място в магазина.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007

    Аз искам колега epro_HD да се обоснове защо Сони? Има добър плеър който чете субтитри и възпроизвежда DTS? Матрицата му е различна от Самсунг? Притежава възможност за финна калибрация на цветовете? Отървали са се от "ghosting" ефекта при 3Д? Въпросите ми не са заяждане, просто имам лош опит с телевизор на приятел и ми е интересно дали са направили някакво подобрение

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    16
    #7

    Отговор: Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Аз искам колега epro_HD да се обоснове защо Сони? Има добър плеър който чете субтитри и възпроизвежда DTS? Матрицата му е различна от Самсунг? Притежава възможност за финна калибрация на цветовете? Отървали са се от "ghosting" ефекта при 3Д? Въпросите ми не са заяждане, просто имам лош опит с телевизор на приятел и ми е интересно дали са направили някакво подобрение
    Колега виждам, че имаш 6100 Самсунг какво ще кажеш за него понеже колегата ми е препоръчал точно този модел само че 46 инча.
    Май и аз вече клоня повече към Самсунг само че какво е разликата между двата като чета са еднакви характериситики и двата 6710 и 6100 само че на една и съща цена вземаш 46 /6100 , а 40/6710

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007

    До колкото си спомням 6710 е с 400 херцова матрица. 6100 е с 200 (Според мен няма разлика и всичко е рекламен трик, но нека по-запознатите да си кажат). Лично аз от 6100 не мога да се оплача. За парите си е чуден телевизор с достатъчно екстри. Звука му е малко тип телефонна слушалка, но пък с външни колони нещата придобиват съвсем различен нюанс. Има неравномерна подсветка обаче и си е чист късмет да попаднеш на такъв без видими "облаци" на черен фон.

  11. Junior Member Аватара на epro_HD
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    56
    #9

    Отговор: Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Аз искам колега epro_HD да се обоснове защо Сони? Има добър плеър който чете субтитри и възпроизвежда DTS? Матрицата му е различна от Самсунг? Притежава възможност за финна калибрация на цветовете? Отървали са се от "ghosting" ефекта при 3Д? Въпросите ми не са заяждане, просто имам лош опит с телевизор на приятел и ми е интересно дали са направили някакво подобрение
    Аз също имам Самсунг 40ES6560 но започнах да се разочаровам нещо от него !Предложих Сонито понеже точно този модел си бях харесал само,че HX755 преди да взема Самсунга. Но го нямаше наличен, а и нямаше да го има понеже зареждат моделите от 2013г.Относно плеъра мен не ме вълнува много понеже ползвам ASUS BDS-700 Bly-ray/HD Media Player.Явно всички държат много на тези вградени плеъри в телевизорите....
    П.П
    Честно казано моделите на Сони от тази година не ми харесват въобще.Но на година 2014 ако изкарат нещо по така бих сменил Самсунга с едно Сони

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    16
    #10

    Отговор: Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007

    тези облаци само на този модел ли са или на всички Самсунги. В крайна сметка препоръчваш ли ми го 6100 или не?

  13. Junior Member Аватара на epro_HD
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    56
    #11

    Отговор: Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007

    Цитат Първоначално публикувано от steker6 Виж публикацията
    тези облаци само на този модел ли са или на всички Самсунги. В крайна сметка препоръчваш ли ми го 6100 или не?
    На всички !!!

    Телевизия ли ще гледаш или дали има облаци в подставката.Това се вижда само в тъмна стая без да има картина на телевизора и зависи много от калибриранията.Най се вижда в кино режим на картината понеже се изключва микро диминга
    Този пост е редактиран от epro_HD; 30-04-13 в 14:00.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Отговор: Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007

    Облаците са на всички EDGE LED подсветки, без значение от марката телевизор. За препоръчване, пак казвам на мен си ми харесва много. Но не съм специалист в тази област и не мога с лека ръка да ти кажа, това е правилният телевизор за тези пари.

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #13

    Отговор: Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007

    Сами от новите- джаджите летят! От Ф6400 нагоре- не знам защо гледаш стар модел.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #14

    Отговор: Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007

    1. Плейърът в Самсунга е по-добър и подържа субтитри
    2. Самсунга подържа DTS, Филипса - не
    3. Новите Сони 2013 имат вече пълноценен вграден плейър

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #15

    Отговор: Избор на 3D smart TV Samsung 40 inch ES 6710 или Philips 42 inch PFL6007

    Нека и аз да си кажа мнението...
    Преди няколко месеца си купих САМСУНГ 40ES6710, който след 1 седмица върнах (от магазина ми обещаха че може).
    На първо място да кажа че ТЕХНОМАРКЕТ и ТЕНОПОЛИС вероятно купуват самсунзите от различни места. Тези от ТЕХНОПОЛИС (40ЕС6710) всички имаха в долния десен ъгъл 4 петна на неколко сантиметеа един от друг. Предполагам че 4 винта са или по дълги или презатегнати! Петната си личат на светъл фон.
    Аз съответно си намерих модел без този проблем (от КАРФУР). Всичко тръгна лесно, намери канали, WIFI, интернет, плеяр... звук.. всичнко идеално.
    Но когато се загледах в цифрови SD канали забелязах че изображението е малко размазано! Сравних същия канал през външен декодер вързан на SCART и всичко си беше идеално. После пробвах и си нарисувах с PAINT еини картинки състоящи се от хоризонтални и вертикални решетки със стъпка 1 пиксел и размер480x270(кратно е на 1920/1080 за да се мащабира лесно) и направих на xVID. На самсунга вертикалните вообще не си личаха!!!
    Моето предположение е че вградения MPEG декодер има някъкъв "пост филтър" който замазва и намалява разделителната способност и който от никаде неможе да се изключи!!! После по магазините пробвах и се оказа че всички самсун-зи са така, включително и тези от 2013!
    Писах в този форум, както и в чужди форуми... Каточели само аз съм забелязал това! Никой който има САМСУНГ не го е забелязал!???
    Вярно че малко съм маняк и "гледам под лупа" ама това е очевидно! Каквито и да е надписи например изглеждат ужасно нееднородни и се сливат съседните букви ако са наблизо!
    Сътветно върнах телевизора! не ми беше приятно! Вече ми беше харесал в друго отношение и беше купен след дълго избиране...
    Сега още съм без телевизор....
    Не давам мнение дали САМСУНГ са добри или лоши, само споделям моя кратък опит...
    Този пост е редактиран от CALL-151; 03-05-13 в 19:18.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам Samsung PS50B650 плазма 50 inch
    От val77 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 22-02-13, 11:28
  2. Свързване на HP 6730s с Samsung LE-32C530 LCD 32 inch TV
    От Toshko83 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 20-01-11, 14:49
  3. Купувам 2,5 inch. SATA HDD за NB.
    От pavlov във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-11, 16:28
  4. DreamBook IL1 7 inch драйвър ?
    От eror във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 03-01-10, 23:09
  5. Кабел (адаптер) 3.5 inch to 2.5 inch HDD ???
    От AMOK във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-01-04, 14:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе