Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22
Like Tree3Одобрявам

Как се ползва DLNA на Philips TV със Saphi OS?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #16

    Отговор: Как се ползва DLNA на Philips TV със Saphi OS?

    Аз нямам никакви проблеми при гледане на 120GB 4K HDR версии на филми на Ugoos6Plus чрез достъп по кабел на вътрешна 1Gb Lan мрежа чрез самба на HDD на супер малък РС с Win10. За плеар използвам Коди, но съм пробвал без проблеми и VLC и Vimu. Настройките се правят вътре в самите плеари - IP на сървъра, потребителско име и парола за споделения ресурс. Има възможност за SMB1 до 3. За предпочитане е по-високите версии.
    Този пост е редактиран от VanDan; 25-03-21 в 18:43.
    podredko одобрява това.

  2.  
     
  3. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #17

    Отговор: Как се ползва DLNA на Philips TV със Saphi OS?

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    При тежки файлове истината е външния диск или флаш драйв.
    Преди години бях се "заинатил" и само по мрежата гледах например със SMB.
    Но, разбрах че ако искаш да сведеш до минимум проблемите не е добра идея.
    Не си прав за SMB. Аз съм с synology NAS свързан с Гигабитова лан мрежа чрез SMB към Зидоо Х10. Никакъв проблем с гледане и на най тежките файлове от 400 М бит рейт файлове. Никога няма да се върна към външни дискове през УСБ или САТА. Дори следващия ми плейър ще е без място за вътрешен диск. Напълно е излишно и оскъпява само.
    Когато бях с Гигабитова връзка към ПС чрез SMB много рядко имаше леки малки замръзвания. Основните проблеми бяха когато тръгнеш нещо да прехвърляш на друго ПС и едновременно гледаш филм - започва да сече филма. Това при НАСА никога не се случва. Гледаш и най тежкия филм и можеш да прехвърляш с 50-80 мБ за сек файлове към или от НАСА.
    podredko одобрява това.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #18

    Отговор: Как се ползва DLNA на Philips TV със Saphi OS?

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Не си прав за SMB. Аз съм с synology NAS свързан с Гигабитова лан мрежа чрез SMB към Зидоо Х10. Никакъв проблем с гледане и на най тежките файлове от 400 М бит рейт файлове. Никога няма да се върна към външни дискове през УСБ или САТА. Дори следващия ми плейър ще е без място за вътрешен диск. Напълно е излишно и оскъпява само.
    Когато бях с Гигабитова връзка към ПС чрез SMB много рядко имаше леки малки замръзвания. Основните проблеми бяха когато тръгнеш нещо да прехвърляш на друго ПС и едновременно гледаш филм - започва да сече филма. Това при НАСА никога не се случва. Гледаш и най тежкия филм и можеш да прехвърляш с 50-80 мБ за сек файлове към или от НАСА.
    Почти всичко е на wi-fi при мен. (добавих го в предишния пост)
    Устройствата са повече от 10. Разбира се, не се използват едновременно.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #19

    Отговор: Как се ползва DLNA на Philips TV със Saphi OS?

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Kodi +добавката Plex на Android TV Box и инсталиран KODI Media Server на PC е добра комбинация за гледане на филми.
    Е кое му е доброто? Първо филипса не е андроид бокс. Нито коди, нито добавка плекс може да инсталира. Но дори да беше, какво предимство има добавката на плекс за Коди за андроид, че и от ПС да се пуска коди като медиен сървър да севира съдържание в мрежата, че да може андроидбокса да го ползва по upnp? Ако имаш на тва ПС споделена уйндоуска папка (aka samba share) и си я добавил в коди, какво губиш? Какво предлага тая плекс добавка?

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #20

    Отговор: Как се ползва DLNA на Philips TV със Saphi OS?

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Е кое му е доброто? Първо филипса не е андроид бокс. Нито коди, нито добавка плекс може да инсталира. Но дори да беше, какво предимство има добавката на плекс за Коди за андроид, че и от ПС да се пуска коди като медиен сървър да севира съдържание в мрежата, че да може андроидбокса да го ползва по upnp? Ако имаш на тва ПС споделена уйндоуска папка (aka samba share) и си я добавил в коди, какво губиш? Какво предлага тая плекс добавка?
    Предлага безпроблемно пускане на 1080p филми. (няма "зависване" по мрежата като го оставиш на пауза например) За някой модели ТВ, даже DTS-a работи. (чрез транскодиране).
    Който е доста болна тема за много хора които си купуват нов TV.
    Не твърдя, че не добре да се пускат директно файлове, но и там минуси.
    За другите DLNA програми, като Emby, или Домашнияй сервер, не твърдя, че са по лоши от Plex. Но не съм ги тествал.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    64
    #21

    Отговор: Как се ползва DLNA на Philips TV със Saphi OS?

    Сега като се замисля най-безпроблемно за гледане на филми би трябвало да е с рутер с USB в който е забоден външен хард диск, включва се опцията в рутера функцията медиен сървър, добавя се външния хард като буква в компютъра и торент програмата сваля директно на него.... Осен ако не искате да гледате онлайн, разбира се, но там качеството не е на ниво май ....

    Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #22

    Отговор: Как се ползва DLNA на Philips TV със Saphi OS?

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Предлага безпроблемно пускане на 1080p филми. (няма "зависване" по мрежата като го оставиш на пауза например) За някой модели ТВ, даже DTS-a работи. (чрез транскодиране).
    Който е доста болна тема за много хора които си купуват нов TV.
    Не твърдя, че не добре да се пускат директно файлове, но и там минуси.
    За другите DLNA програми, като Emby, или Домашнияй сервер, не твърдя, че са по лоши от Plex. Но не съм ги тествал.
    Ако можеш да ползваш коди за плеър (да се инсталира на тв или бокс) не ти трябва никакво транскодиране, защото коди има всички декодири, дори има енкодер, който в реално време транскодира многоканален звук до долби диджитал 5.1. Не съм забелязал и зависвания след пауза, но миже при някой да ги има. Ако не можеш ... и ще се ползва upnp клиент на телевизор (dlna) както е в случая на питащия, то трябва длна сървъра да подава това, което клиента на телевизора може да свири. Самия сървър има профили за различните телевизори (клиенти) понякога и от самия сървър трябва да настроиш какво да подава на телевизора. Ако сървъра е настроен да конвертира (транскодира) видеото когато клиента не може да го свири става весело, понеже това е доста тежка задача за повечето компютри. Мисля, че случая на питащия е такъв, понеже той е намерил съвър който работи, обаче като пуснал 4К и станало лошо, ами такова ще е, ако трябва компютъра да транскодира 4К видео в реално време.
    podredko одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 20-01-21, 17:48
  2. за какво се ползва този бит?
    От acho-bacho във форум Домашен майстор
    Отговори: 2
    Последно: 12-12-18, 12:38
  3. Philips 3D Smart TV и DLNA
    От trudovak във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 2
    Последно: 22-01-15, 20:38
  4. Някой ползва ли Калзит
    От biro във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 19-07-10, 21:26
  5. Как се ползва климатика на отопление?
    От nebelservice във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-07, 07:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе