Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30
Like Tree6Одобрявам

Избор на устройство с андроид и линукс за TrueHD, DTS:X. DTS HD MA Passthrough чрез KODI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    666
    #16

    Отговор: Избор на устройство с андроид и линукс за TrueHD, DTS:X. DTS HD MA Passthrough чрез KODI

    Имам някои от евтините китайски боксове с АНдроид с процесор Amlogic S905W2 и не успях да пусна HD DTS, Dolby на ресивъра от тях, имах и с Amlogic S905X4 обаче съвсем не помня какво ставаше с многоканално HD audio и накрая изненадата бе с най евтиния и с най-фалшиви памети бокс Q96 MAX Amlogic S905L, който без проблеми пропусна TrueHD, DTS HD MA Passthrough чрез KODI. От 4pda изтеглих някакво моднато КОДИ, което уж било специално за TrueHD, DTS HD MA Passthrough, но не съм го пробвал още.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    433
    #17

    Отговор: Избор на устройство с андроид и линукс за TrueHD, DTS:X. DTS HD MA Passthrough чрез KODI


  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #18

    Отговор: Избор на устройство с андроид и линукс за TrueHD, DTS:X. DTS HD MA Passthrough чрез KODI

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    От 4pda изтеглих някакво моднато КОДИ, което уж било специално за TrueHD, DTS HD MA Passthrough, но не съм го пробвал още.
    Означава ли, че това моднато КОДИ ако се инсталира на ТВ Сони със Гугъл ТВ или устройства, който по принцип нямат аудио декодери за TrueHD ще пусне TrueHD???

    ПП. gogogogov - благодаря за предложението, но липсва търсеният от мен TrueHD.
    Този пост е редактиран от JKanchev; 10-01-24 в 10:28.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    666
    #19

    Отговор: Избор на устройство с андроид и линукс за TrueHD, DTS:X. DTS HD MA Passthrough чрез KODI

    Ами, не смятам, че това т. нар. от мен моднато Коди е решение за ТrueHD, DTS HD MA Passthrough - сега вече не помня от коя тема точно или пост в 4pda го изтеглих. Впрочем отдавна съм запитвал по форуми от какво зависи/кое има значение за TrueHD, DTS HD MA Passthrough и не съм получил еднозначен отговор - дали е от операц. система, процесор или от видеочип, или от софтуерния плеер, като нямам предвид др. нови формати - DTS:X. и Атмос нямам на моя ресивър.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    433
    #20

    Отговор: Избор на устройство с андроид и линукс за TrueHD, DTS:X. DTS HD MA Passthrough чрез KODI

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Означава ли, че това моднато КОДИ ако се инсталира на ТВ Сони със Гугъл ТВ или устройства, който по принцип нямат аудио декодери за TrueHD ще пусне TrueHD???

    ПП. gogogogov - благодаря за предложението, но липсва търсеният от мен TrueHD.
    https://www.avforums.com/reviews/zid...-review.13067/

  7. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #21

    Отговор: Избор на устройство с андроид и линукс за TrueHD, DTS:X. DTS HD MA Passthrough чрез KODI

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Ами, не смятам, че това т. нар. от мен моднато Коди е решение за ТrueHD, DTS HD MA Passthrough - сега вече не помня от коя тема точно или пост в 4pda го изтеглих. Впрочем отдавна съм запитвал по форуми от какво зависи/кое има значение за TrueHD, DTS HD MA Passthrough и не съм получил еднозначен отговор - дали е от операц. система, процесор или от видеочип, или от софтуерния плеер, като нямам предвид др. нови формати - DTS:X. и Атмос нямам на моя ресивър.
    Да, и аз съм в такава ситуация.

    Цитат Първоначално публикувано от gogogogov Виж публикацията
    Интересно ревю. Потвърждават наличието на Dolby TrueHD, но само в ниските версии на КОДИ или с техният плеър /той пък няма стрийм/, което е някакъв не чак непреодолим недостатък за моето търсене, но ще трябва да го обмисля.
    Благодаря отново!

    Продължавам търсенето за оптимален СТБ за мен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    433
    #22

    Отговор: Избор на устройство с андроид и линукс за TrueHD, DTS:X. DTS HD MA Passthrough чрез KODI

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Да, и аз съм в такава ситуация.



    Интересно ревю. Потвърждават наличието на Dolby TrueHD, но само в ниските версии на КОДИ или с техният плеър /той пък няма стрийм/, което е някакъв не чак непреодолим недостатък за моето търсене, но ще трябва да го обмисля.
    Благодаря отново!

    Продължавам търсенето за оптимален СТБ за мен.
    Xiaomi mi box s 4k - 2 gen не става ли?
    https://www.youtube.com/watch?v=qYTmwtdNCNY
    Този пост е редактиран от gogogogov; 10-01-24 в 14:04.
    brotzki одобрява това.

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    996
    #23

    Отговор: Избор на устройство с андроид и линукс за TrueHD, DTS:X. DTS HD MA Passthrough чрез KODI

    Цитат Първоначално публикувано от gogogogov Виж публикацията
    Xiaomi mi box s 4k - 2 gen не става ли?
    https://www.youtube.com/watch?v=qYTmwtdNCNY
    От 26м 20сек се вижда, че поддържа само не-lossless аудио форматите, като DD+, DTS и downsampling към тях.

    Човека иска да използва CoreElec на новия бокс.
    За да се инсталира CoreElec yстройството, трябва да е с отворен bootloader (защото е сертифициран Google бокс). Така, че не става.
    2Gen , дали ще пуска безпроблемно Dolby TrueHD и DTS-HD е съмнително, от това което прочетох тук

    Този пост е редактиран от tek; 10-01-24 в 17:13.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,600
    #24

    Отговор: Избор на устройство с андроид и линукс за TrueHD, DTS:X. DTS HD MA Passthrough чрез KODI

    Тази бангия от 200 долара от 2016 лето май не поддържа AV1

    Взима 2 gen от Емаг, тества каквото го вълнува, оставя го или връща.

  12. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #25

    Отговор: Избор на устройство с андроид и линукс за TrueHD, DTS:X. DTS HD MA Passthrough чрез KODI

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    От 26м 20сек се вижда, че поддържа само не-lossless аудио форматите, като DD+, DTS и downsampling към тях.

    Човека иска да използва CoreElec на новия бокс.
    За да се инсталира CoreElec yстройството, трябва да е с отворен bootloader (защото е сертифициран Google бокс). Така, че не става.
    2Gen , дали ще пуска безпроблемно Dolby TrueHD и DTS-HD е съмнително, от това което прочетох тук

    Те пък тези във reddit егати разнопосоните мнения - един казва има, друг няма.........
    А и няма AV изход.

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Тази бангия от 200 долара от 2016 лето май не поддържа AV1

    Взима 2 gen от Емаг, тества каквото го вълнува, оставя го или връща.
    Да - не поддържа AV1 и това също ме възпря. Все пак е дръто.


    Продължаваме с издирването

    Благодаря!

  13. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    287
    #26

    Отговор: Избор на устройство с андроид и линукс за TrueHD, DTS:X. DTS HD MA Passthrough чрез KODI

    Е, добре, де...
    Проучи тези:












    Май всички подкарват CE, ето някаква си бърза сравнителна таблица:



    Всичките са деривати на SEI Robotics с различна имплементация на фърмуера.
    Aз съм с 8010 и я ползвам с CE. Всичко работи, с изключение на FullHD/4K стрийминг през KODi адоните на амазон/хбо/нетфликс, но това е ясно по подразбиране.
    По-добра и евтина чичемачка за CE с АV1 и DTS-HD/TrueHD битстрийминг на звук не съм намерил до този момент.
    JKanchev одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #27

    Отговор: Избор на устройство с андроид и линукс за TrueHD, DTS:X. DTS HD MA Passthrough чрез KODI

    На Нокия-та през Гугъл ТВ КОДИ 20.2 Nexus стрийминг вади ли ти TrueHD?
    Питам поради това, че телевизора, който ползвам със същата конфигурация точно него не пропуска и съм заподозрял КОДИ-то на Гугъл ТВ.

    Та за това търся и подходящо устройство с подходящ CPU Tupe като на 8010, на което през CoreElec да се докопам до TrueHD - дали ще стане през флаш поради липсата на SD?

  16. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    287
    #28

    Отговор: Избор на устройство с андроид и линукс за TrueHD, DTS:X. DTS HD MA Passthrough чрез KODI

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    На Нокия-та през Гугъл ТВ КОДИ 20.2 Nexus стрийминг вади ли ти TrueHD?
    Не ползвам архаичното 20.2, още повече пък на смотания 1080р андроид на нокЯта.
    И никъде в стрийминг услугите не съм видял TrueHD, нито в аповете, нито в коди адоните.
    Най-много Atmos, но и там има проблем заради андроид 11/12, който уж щял да се оправи в 13...
    Само FireTV 4K Gen 2 стикът един път се "обърка" нещо и го пусна Atmos-а, та го видях/чух тоя Atmos от нетфликс на ресийвъра...

    НокЯта с CE пуска DV и TrueHD, DTS-HD, DTS-X без грижи, но не от амазон/хбо/нетфликс стрийминг.
    Ако го правеше, щеше да е топ устройството на десетилетието...
    СЕ-то си работи от 3.2 gen1 флашка съвсем прилично.

    Всичко е измама и компромис.
    Няма универсален боец, който да прави всичко на макс.
    Толкоз.
    Аз казах, хау!
    JKanchev одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #29

    Отговор: Избор на устройство с андроид и линукс за TrueHD, DTS:X. DTS HD MA Passthrough чрез KODI

    Голем си!
    Миси за прямотата!

    Ще се повторя за да се онагледя пак:

    Последните 3-5 години през един дрЪт Х96 гледах през CoreElec/KODI и добавката на Map33 торенти основно със TrueHD - най доброто според моите слухови апарати.
    Както обичаш да се изразяваш тук там - тАлавизора неке го пусне /мам.../, А това е най-често срещаният качествен в нашите торенти.

    Та за тва те/се натискам

    Светни ме сега за твоя начин на ползване дали дали той мое ме огрее или да вземам един китайски буклук.

    Наздраве!

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    996
    #30

    Отговор: Избор на устройство с андроид и линукс за TrueHD, DTS:X. DTS HD MA Passthrough чрез KODI

    Ще се повторя за да се онагледя пак:

    Последните 3-5 години през един дрЪт Х96 гледах през CoreElec/KODI и добавката на Map33 торенти основно със TrueHD - най доброто според моите слухови апарати.
    Поне при мен има разлика, 1080p, ако ще се стриймва торент директно сравнен със същия торент (при KODI)
    Сравнявал съм го на Android OS/Windows 10
    Картината е доста по-добра, ако се гледа локално (свален файл), сравнен със стрийминга.
    За непретенциозно гледане (някоя комедийка тв шоу става).
    За добрите сериозни филми, само свален файл/remux или над 25-35 -гиги.
    П.П. Не случайно, ако се сравни блурей-а сравнен със стрийминг. Винаги предпочитан е първия вариант.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. KODI TrueHD/Atmos 7.1
    От chorlav във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 24
    Последно: 08-11-23, 10:11
  2. Dolby TrueHD, Atmos, DTS:X. DTS HD MA Passthrough - KODI?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 14
    Последно: 09-03-23, 09:40
  3. Линукс и Андроид
    От Syd във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 25-06-20, 08:03
  4. Отговори: 0
    Последно: 08-07-12, 15:38
  5. Избор на линукс за сървър
    От Momodivx във форум Linux
    Отговори: 13
    Последно: 13-06-06, 16:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе