Резултати от 1 до 14 от общо 14

Избор на линукс за сървър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    62
    #1

    Избор на линукс за сървър

    Здравейте ,бихте ли ме посъветвали какъв линукс да сложа на машина 450MHz P3 с 256МБ рам ,да върви прилично и да не е претоварен с излишен софтуер .
    Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: Избор на линукс за сървър

    Отделните дистрибуции вече са доста съпоставими като възможности и изисквания към хардуера, така че повече зависи ти какво ще си харесаш. Аз примерно предпочитам Slackware, тъй като съм свикнал с него, но друг със същия успех ще ти препоръча Debian или нещо друго.

    По-важно е при инсталацията да избереш само това, което ти е необходимо и после да конфигурираш системата така, че да не зарежда излишни процеси, които да ти товарят системата... всъщност ти какво искаш да има на този сървър - apache, mail, DNS, FTP... ? През конзола ли ще администрираш, или искаш да имаш и X-Window система (Gnome или KDE) ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    62
    #3

    Re: Избор на линукс за сървър

    apache , dc hub , фтп

  5. XaugyTuH
    Guest
    #4

    Re: Избор на линукс за сървър

    Дистрибуцията няма значение, всички стават за всичко, само трябва да ги настроиш правилно.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #5

    Re: Избор на линукс за сървър

    http://www.clarkconnect.com/
    Това е линукс базиран Server/Gateway. По време на инсталацията си избираш дали ще ползваш Apache, FTP, SAMBA например и се инсталира, като голяма част от конфигурирането е автоматична.През Webconfig или през SSH можеш да настройваш.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #6

    Re: Избор на линукс за сървър

    и аз се кефя на slack, ама ако ти е за първи път може би е по-добра идея да скочиш fedora core и като я инстлираш да махнеш X частта.

    иначе на този въпрос, който си задал има поне 5 теми изписани из форум-а - потърси.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    62
    #7

    Re: Избор на линукс за сървър

    благодаря за отговорите

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #8

    Re: Избор на линукс за сървър

    Според последни изследвания уиндоус 2003 е най-качествената сървърна ОС за момента, но това го чух по новините.

  11. XaugyTuH
    Guest
    #9

    Re: Избор на линукс за сървър

    Buhahahahaha и кой е поръчал и провел изследването ????? Tия "изследвания" са толкова верни, колкото и социологическите проучвания преди избори например.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    63
    #10

    Re: Избор на линукс за сървър

    Е, зависи за какво точно ще се използва въпросния сървър. Не може да отречем уиндоуса изцяло.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #11

    Re: Избор на линукс за сървър

    по повод поста на Lukan: интересно ми е да прочета мнението на някой, подкарвал, настройвал, работил и поддържал линукс сървър, като SLES или Red Hat Enterprise Linux AS. нека той си каже какво как е спрямо уплювъните винБозки "сървъри" - добре ли изразих пренебрежение към редмъндци?

  14.  
     
  15. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #12

    Re: Избор на линукс за сървър

    Наистина най-вече зависи от това за какво ще се ползва.
    Аз също съм на мнение, че Уиндоус 2003 е железен !
    Пускал съм няколко съръва под уникс (фбсд предимно и два гентоо), но има нещо, които могат да вървят единствено на Уиндоуса. Едва ли сегашният пример е точно такъв, но затова ос-и много, предпочитания различни...
    Иначе съм аз съм винаги твърдо за Фбсд :Super:

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #13

    Re: Избор на линукс за сървър


  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #14

    Re: Избор на линукс за сървър

    Ubunutu, Debian, Fedora, SuSe, RH ES, Gentoo. Всяко дистро си има своите плюсове и минуси, може да се водят десетки страници флейм по повода кое от тях е най-добро. Избираш си по случаен път едно от гореизброените и смело напред.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дайте съвет за избор на Линукс
    От brankod във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-10, 19:13
  2. NAS сървър или PC файлов сървър?
    От shreker във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 05-02-09, 18:48
  3. Отговори: 11
    Последно: 12-01-07, 14:23
  4. Линукс и RD ?!
    От ru-boy във форум Linux
    Отговори: 12
    Последно: 09-07-06, 04:36
  5. Mаxthon за Линукс?
    От dimoh_H във форум Linux
    Отговори: 10
    Последно: 09-09-05, 14:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе