Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    53
    #1

    Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър

    Здравейте,



    Имам Sound Blaster Audigy 2 ZS и мисля да си купя AV Reciever. Въпроса ми е как става връзката?



    Нa Recievera има и коаксиален и оптични входове. Дали ще стане ако използвам minijack to coaxial моно кабел от digital out на Audigy 2 ZS и го свържа към Coaxial In на Recievera. По този начин мисля, че ще стане, но само за Долби Диджитал 5.1 (AC3). Нормалното стерео от сорта на mp3-ки например как ще идва при рисийвъра? В момента съм със диджитал аудио система 5.1 от Креатив и там се ползва един специфичен кабел Minijack to Digital DIN and Coax. През Digital DIN минава стереото и се ъпмиксва през външния амплифаер/декодер. Без него включен звук има само от предните 2 колони + субуфера.

    Ако някой може да помогне ще съм благодарен...



    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #2

    Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър

    Не съм сигурен, но предполагам, че стереото ще си идва като стерео и ресийвъра ше го разпознава като такова (ако си го пуснал на Digital Auto или както там ще се нарича режима при теб). Вече, ако не ресийвъра имаш ALL STEREO ще можеш да слушаш дори стерео на всичките си колони... За какъв ресийвър мислиш?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    53
    #3

    Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър

    харесах си в Технополис Schneider AVR 1000 350 лева с колоните върви



    именно за стереото се притеснявам защото незнам със сигурност какво ще стане ..

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #4

    Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър

    Аз ползвам SPDIF-а на вградения звук от дъното и с коаксиален кабел вадя звука към външен рисивър. Вади ми абсолютно всички звуци, в момента ползвам компютъра като CD стерео, че още не съм си избрал настолен СД плеър. За AC3 филмите се инсталира AC3 Filter и в него се указва да се ползва SPDIF-a, т.е. звука се пуска в компресиран звук към рисивъра, и вече той го разпределя по тонколоните. Имам също и Sound Blaster Audigy, вадил съм по същия начин и от него звука - с кабел от ретаил версия (същия кабел, за който споменаващ), че моята платка е ОЕМ, във опциите на Креатива се указва да се ползва SPDIF-a и готово.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2
    #5

    Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър

    Имам 4-канална C-MEDIA има SPDIF които е на самата карта,обаче са десет крачета и незнам кои да използва за да искарам дигитален сигнал. Пробвах да намеря спецификация за SPDIF-а в нета но не успях.

    []

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Имам 4-канална C-MEDIA има SPDIF които е на самата карта,обаче са десет крачета и незнам кои да използва за да искарам дигитален сигнал. Пробвах да намеря спецификация за SPDIF-а в нета но не успях.

    []



    <div align="right">Originally posted by JORO L*-*01/09/2004*:* 14:37:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    До него трябва да пише "AC-3" и/или обокновенно е в оранжев цвят.

    SPDIF-а е на чинч, а не на жак.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2
    #7

    Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър

    Бкагодаря!

    Може би не съм се изразил правино.

    Картата е CMEDIA 8738 4CH, няма изведени никакви изходи и входове освен аналоговите. На самата платка имам изведен SPDIF interface крачетата са 10 подобни на тези към които се включва аудио кабела от CD-то, но не мога да открия от кое излиза дигитлния сигнал.


  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1
    #8

    Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...Пробвах да намеря спецификация за SPDIF-а в нета но не успях.

    []



    <div align="right">Originally posted by JORO L - 02/09/2004 : 01:37:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Sujalqvam che se namesvam v temata no imam polezna informaciq za SPDIF specification

    http://www.epanorama.net/documents/audio/spdif.html

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    19
    #9

    Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър

    zna4i slu6ai sa tova deto si go haresal v tehnomarket ne e reciver za tolko pari osobeno puk s kolonite predpolagam 5.1 e absurd no nqma zna4enie otnosno tvoq problem zna4i ot kartata moje6 da izkara6 signel kakto prez analog out taka i prez digital (coaxial&optical) zna4i tazi sistema ako ima digital in zauljitelno go svurji ot tam za6toto e mnogo po ka4estveno po4ti bez krivene na zvuka.po princip vsi4ki takiva sistemi imat i analogovi vhodove.ako go vurje6 na digitala ot options na kartata dai SPDF OUT for-DOLBY DIGITAL(AC3)\DTS

    (tova e pri polojenie 4e recivera ima digital in)

    Kabelite ili sa coaxial ili optical taka 4e ot saotvetnia na kartata zaduljitelno trqbva da se vklu4i v su6tia na recivera


  12. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    138
    #10

    Re: Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър

    Имам един проблем при свързването на PC с оптика към ресивър yamaha htr-6130.
    Използвам AC3Filter и когато го превключа на DTS, ресивъра превключва на DTS и свтват и 6те колони, обаче фронталните колони спират да работят, по точно изкарват звука на задните. Пробвах и на АС3 в конфигурация 5.1 същия проблем, иначе ако го направя на 2/2 т.е. 2 предни 2 задни и център всичко е ок, фронталните си изкарват това което трябва. Някой има ли идея какво може да е ?

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #11

    Re: Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър

    Дай му да изкарва неразкодиран звук - passthrough и на АС3 и на DTS.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    30
    #12

    Re: Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър

    сложи на output format AS IS no change ,да видим .При мен имаше подбно мазало

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    138
    #13

    Re: Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Дай му да изкарва неразкодиран звук - passthrough и на АС3 и на DTS.
    Мисля че точно така го направих с AC3Filter-a при mkv file, тогава ми светва директно DTS на ресивъра и мисля че тогава звука си отива 100% неразкодиран към него. Пробвах и с powerdvd на който има настройка само Use SPDIF без нищо повече, същия проблем, светва Digital на ресивъра и проблема остава. Вече нямам никаква идея. Дали може самата аудио карта да прави нещо, макар че не ми се вярва, защото тя просто препредава сигнала.

  17. bgm
    bgm е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    184
    #14

    Re: Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър

    Стереото ще се предава като стерео.
    Ако искаш да го слушаш на всички колони,
    от ресивъра избираш такъв режим, примерно
    мисля, че беше НЕО.
    Във програмите които използваш или от Windows
    даваш default device - SPDIF.
    И това е...

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    138
    #15

    Re: Въпрос относно звуковата карта и външен рисийвър

    Логично е стереото да се предава като стерео. Не искам да слушам стереото на всички колони.
    Говоря за филм с DTS, там ми е проблема. Като пусна сигнала през оптиката, сигнала се разпознава от ресивъра защото светва DTS на дисплея му. Просто фронталните колони започват да работят като задни

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. медия плеър и външен диск 2.5" - въпрос относно захранване
    От aredanecyfna във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 6
    Последно: 06-03-12, 08:47
  2. ПРЕМЕСТЕНО: медия плеър и външен диск 2.5" - въпрос относно захранване
    От Vanquished във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-12, 21:09
  3. проблем със звуковата карта
    От BIZZART във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-07-08, 08:28
  4. кофти проблем с звуковата карта
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 23-04-05, 15:50
  5. Проблем със звуковата карта.
    От vlado_g във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 11-03-04, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе