Резултати от 1 до 15 от общо 15

Китайски GPS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #1

    Китайски GPS

    Здравейте!
    От два дни се сдобих с тази джаджа и съм щастлив! Но много хубаво, не е на хубаво. Марката е неизвестна. Има инсталиран Win CE 5.0. Сложих му iGO 8 и си върви. Абе с две думи - голям кеф! Но се получава рестартиране На какво се дължи това? Преинсталирах iGO 8 с друга версия. Същото положение. Ако преинсталирам Windows-а, дали ще има полза!? А и как се преинсталира? Или проблема ще се окаже липса на памет или хардуерен!? Всеки съвет ще ми е от полза. Включително и сервиз

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Китайски GPS

    Имаш ли сложени някакви сникове? Ако имаш ги махни. Другото е да пробваш д друга версия. Сложи си версия 8.3.2
    В покетбулгария ги иам всички версии. Като слагаш нова версия папката save не я добавяй от предната версия.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #3

    Re:Китайски GPS

    Инсталацията е на чисто. Точно 8.3.2. От Win-а нещо може ли да се махне? А без него?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Re:Китайски GPS

    Че каква е тази китайска марка ??
    Ако е Nipon NP 350 си е с качено Igo 8 и си работи без проблемно.Че и беше и почти без пари като имаше промоция.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #5

    Re:Китайски GPS

    Възможно е да е нещо хардуерно. Опитай се да разбереш на каква честота работи процесора. Дали не се претоварва.
    Ако се престрашиш да го отвориш и да видиш какъв е процесора. После по справочник да се разбере на каква
    честота работи. Също и за паметта.
    Ако имаш външна флашка на която са ти картите обърни внимание каква е.
    По спомени - разделят се на класове 1,2,3,4... По високият клас са по качествени и по-бързо четат данните от GPS картата.
    Аз използвам една Нокия N95 и съм я натоварил със карти. Обаче изглежда и идва много. Картите понеже са много подробни и постоянно трябва да преизчислява. Процесорът се товари на 100% продължително. Изглежда хардуерно има някакъв контрол. Периодично се подава заявка към процесора. Ако е натоварен на 100% и не успее да отговори в рамките на някакъв таймаут - следва извода че системата е забила и се предизвиква принудително рестартиране на Нокията.
    Обърни дали ти забавя като ти мести картата или реагира веднага.
    Разбира се това са само предположения от мои наблюдения. Надявам се поне да те насочат на какво да обърнеш внимание.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #6

    Re:Китайски GPS

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Че каква е тази китайска марка ??
    Ако е Nipon NP 350 си е с качено Igo 8 и си работи без проблемно.Че и беше и почти без пари като имаше промоция.
    Внесено от Китай И никъде не пише нищо за модел. Май е имало iGO. Ако преинсталирам WIN-а, няма ли да му се оправят регистрите?


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #7

    Re:Китайски GPS

    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    Възможно е да е нещо хардуерно. Опитай се да разбереш на каква честота работи процесора. Дали не се претоварва.
    Ако се престрашиш да го отвориш и да видиш какъв е процесора. После по справочник да се разбере на каква
    честота работи. Също и за паметта.
    Ако имаш външна флашка на която са ти картите обърни внимание каква е.
    По спомени - разделят се на класове 1,2,3,4... По високият клас са по качествени и по-бързо четат данните от GPS картата.
    Аз използвам една Нокия N95 и съм я натоварил със карти. Обаче изглежда и идва много. Картите понеже са много подробни и постоянно трябва да преизчислява. Процесорът се товари на 100% продължително. Изглежда хардуерно има някакъв контрол. Периодично се подава заявка към процесора. Ако е натоварен на 100% и не успее да отговори в рамките на някакъв таймаут - следва извода че системата е забила и се предизвиква принудително рестартиране на Нокията.
    Обърни дали ти забавя като ти мести картата или реагира веднага.
    Разбира се това са само предположения от мои наблюдения. Надявам се поне да те насочат на какво да обърнеш внимание.
    Отворих го, но всичко е под метален екран

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    41
    #8

    Re:Китайски GPS

    На тези джаджи няма как да се преинсталира Win CE-то, поне не е намерен. Ако Иго-то не е стартирано пак ли се рестартира?

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #9

    Re:Китайски GPS

    Не. Когато не е стартирано iGO-то, няма проблеми. То и колко ли се товари процесора тогава!? Никакви скинове няма качени. Ситуацията ми напомня рестарт на РС-то при скапано охлаждане на видеото, когато се играят игри. Но тук има рестарт дори, когато шаря из менютата на iGO-то.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    Re:Китайски GPS

    Тамагочито може по рождение да не е читаво и ти да се мъчиш тука. Внесеноп е на килограм.
    няма ли гаранция ? Въобще от както си го взел работило ли е без рестарт?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re:Китайски GPS

    Случва се да прави проблем ако лицензите не са правилни за дадената версия. Все пак пробвай с други версии. При някои наистина има подобен проблем. Аз наскоро имах следния проблем. Качиш си новата карта на България на Телеатлас и ГПС-а се рестартираше. Качиш друга версия на ИГО8 и се оправи. Процесора в най-лошия сличай е 300MHz. Моя също е толкова и няма проблеми. Не си прави опити с преинсталация на win-a.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #12

    Re:Китайски GPS

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Тамагочито може по рождение да не е читаво и ти да се мъчиш тука. Внесеноп е на килограм.
    няма ли гаранция ? Въобще от както си го взел работило ли е без рестарт?
    Брат ми го донесе. Няма как да има гаранция. Може и да си е "болно по рождение". Но ще го мъча до последно

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #13

    Re:Китайски GPS

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Случва се да прави проблем ако лицензите не са правилни за дадената версия. Все пак пробвай с други версии. При някои наистина има подобен проблем. Аз наскоро имах следния проблем. Качиш си новата карта на България на Телеатлас и ГПС-а се рестартираше. Качиш друга версия на ИГО8 и се оправи. Процесора в най-лошия сличай е 300MHz. Моя също е толкова и няма проблеми. Не си прави опити с преинсталация на win-a.
    Имаш ли представа, в какво(в общ план) се състои разликата между отделните версии. Ще пробвам с по-стари версии, пък дано стане!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    53
    #14

    Re:Китайски GPS

    Сложих Igo8 на GoClever 5055 бачка си без проблем ама не съм много на ясно с този Windows CE ще ми се да му отвоея менютата , и да се провам да изкарам още иконки или да стартирвам приложения

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    20
    #15

    Re:Китайски GPS

    Що не пробваш с някоя друга навигационна програма като Гармин или Томтом да видиш дали и с тях ще се рестартита.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам китайски телефон
    От krasisp във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 28-05-12, 21:50
  2. Китайски телефони
    От Riki888 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 77
    Последно: 14-02-12, 22:51
  3. за GPS на тел.-китайски
    От ba4kator във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 3
    Последно: 01-08-10, 23:37
  4. Избор на китайски GPS?
    От g_velev във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-10, 10:02
  5. Китайски усилвател
    От zaqza във форум Черен списък
    Отговори: 6
    Последно: 24-11-08, 22:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе