Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Препоръка за хубава навигация за начинаещ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    6
    #1

    Препоръка за хубава навигация за начинаещ

    Здравейте и добре заварили,
    никога не съм ползвал навигация, като изключим 5-6 опита с вградената в htc legend.
    Сега имам желание да си сложа в колата истинска навигация и си я представям така:
    дисплей min 4.3" и добра разд. способност
    лесна за ежедневно сваляне и поставяне
    с възможност за свързване на телефон чрез блутуут, а ако може и с аудиото на автомобила( аз и за автомобила не съм сигурен, че дава възможност за такава връзка - форестър 2007)
    да говори на български или да мълчи, изписването няма значение.
    да е до 500 лв, а ако е до 400 ще е голям плюс.
    Ако изискаванията ми звучат прекалено лаишки, ще съм благодарен и на линк към място, където мога да се запозная на теория с този тип устройства.
    Благодаря и до скоро
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1305090060[/time]_________________________________________________

    Забравих да спомена, че ще се ползва 70% в София, 25% из страната и 5% Европа

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re:Препоръка за хубава навигация за начинаещ

    Избери си някой от тези боклуци
    http://www.dealextreme.com/c/gps-gad...pagesort=price

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:Препоръка за хубава навигация за начина

    Мога да ти препоръчам GPS Navigation Prestigio GeoVision 5500 + карти за цяла Европа + Адриатика
    Отговаря на всичките ти изисквания даже предлага повече:

    5" TFT Цветен, 800x480, Features: Сензорен екран
    Поддържани интерфейси: USB: 1x
    Bluetooth: 1x
    Headset Port: 1x

    Принципно има версии с картите без Адриатика, но според мен като взимаш взимай с колкото може повече карти, защото картите са ти половината цена на устройството. Доколкото помня оригинална карта памет с карти върви към 120 лв...

    Това устройство струва 360 лв...

    П.С. Между другото готина количка си избрал може би си колега от off-road форума

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #4

    Re:Препоръка за хубава навигация за начинаещ

    Лично мене ако питаш, бих ти препоръчал Garmin. На http://www.garmin.bg/ можеш да се запознаеш с модели им.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Re:Препоръка за хубава навигация за начинаещ

    Цитат Първоначално публикувано от Little_Alien
    Лично мене ако питаш, бих ти препоръчал Garmin. На http://www.garmin.bg/ можеш да се запознаеш с модели им.
    Ъхъм, и аз така бих направил след като не го плащам.
    Пука ми, че струва 2-3 пъти повече, отколкото конкуренцията!
    Не се обиждай, но да препоръчваш GPS устройство с цена на лаптоп е... доста безмислено.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #6

    Re:Препоръка за хубава навигация за начинаещ

    От близо 2 години имам Garmin 265W с все още вървящ абонамент за картите на България от Geotrade. За чужбина не е проблем - по всички торенти се търкалят карти за Гармин. Взех го на цена 320 лв. Единствения недостак беше, че вървеше без карта памет и трябваше да си я купя отделно.

    Много ще те черпя ако ми намериш добър ноутбук на тая цена... Не се обиждай, нищо лично.

    P. S. Естествено като по-стар модел е с 4.3" екран, но си има син зъб за провеждане на разговори през него...

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Re:Препоръка за хубава навигация за начинаещ

    Честит да ти е и със здраве да го ползваш.
    При положение, че в момента този GPS струва 380лв, е несериозно да обясняваш как си го купил за 320лв преди 2 години
    Единствения разумен вариант е да е взет втора употреба, а това не е целта на темата.

    По отношение на опита за заяждане с добрия лаптоп на цената, на която си взел GPS-а си... нямаш никакви грижи. Взел си го втора употреба, ето ти един прекрасен лаптоп, с чисто нова батерия и перфектна кондиция, който лично аз съм продавал за 319лв миналата година - 1лв по-евтино от GPS-а ти...

    https://forum.setcombg.com/index.php?topic=46848.0

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #8

    Re:Препоръка за хубава навигация за начина

    Подкрепям мнението на Tommorow, но за да олесня човека ето да разгледа от тука:
    http://aukro.bg/listing.php/search?sg=0&string=gps
    Това което той иска може да се намери за около 130лв, че и с 4гб карта.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #9

    Re:Препоръка за хубава навигация за начинаещ

    Само дето човека не е казал, че иска да е втора ръка


  12. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #10

    Re:Препоръка за хубава навигация за начинаещ

    @ КрИс

    GPS-а го взех чисто нов на промоция от Техномаркет. Тъй че отпада въпроса с втората употреба. Ако не вярваш мога да се напъна да потърся фактурата. Ако погледнеш в ценовата листа на Гармин - този модел вече го няма. Всъщност не се продава от тях повече от година. Това, че някоя фирма се опитва да си пробута залежалата стока на нереално висока цена е съвсем различен въпрос.

    Не ме разбирай погрешно, не твърдя че Гармин са най-добрите или най-евтините. Просто човека пита и аз споделям, че съм доволен от тях.

    P. S. Все още си чакам ноутбука за 320 лв., ама новичък. angel
    Не се обиждай, просто последното е шега, че ме е обхванало едно словоблудство.

    Edit: Това http://www.garmin.bg/?s=5&i=319 е с 4.3" и Bluetooth и е на цена 299 лв., което влиза в бюджета от 500 лв. Демек може и по-добър модел да си купи с тия пари. Колко са изгодни е съвсем друг въпрос. И все пак не съм сигурен, че някоя китайска измишльотина ще го докара като качество.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #11

    Re:Препоръка за хубава навигация за начина

    glowndark, имаш в предвид моя пост(предполагам). В този сайт не се продават само втора ръка стоки. Даже повечето от стоките са нови купени от сайтове като:
    http://www.dealextreme.com/c/gps-gad...pagesort=price


    П.С. Аз не съм търговец.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Препоръка за хубава навигация за начина

    Цитат Първоначално публикувано от IvoSI
    glowndark, имаш в предвид моя пост(предполагам). В този сайт не се продават само втора ръка стоки. Даже повечето от стоките са нови купени от сайтове като:
    http://www.dealextreme.com/c/gps-gad...pagesort=price


    П.С. Аз не съм търговец.
    Интересно

    Лично аз не бих си взел GPS куча марка... Предполагам и колегата които иска съвет също, затова е и заложил такъв бюджет. Още повече колегата кара Форестър 2007

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #13

    Re:Препоръка за хубава навигация за начинаещ

    Не знам какво е Форестър 2007, но както си го казал ми звучи като за Гармин за 800лв - nüvi® 3790T BG

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #14

    Re:Препоръка за хубава навигация за начинаещ

    Пичове, аз имах 14 инчов таблет със всички екстри в дясно от таблото, но това не му попречи да ме забие в една ужасно снежна нощ дето не се виждаше на 2м като се връщах от Бургас по подбалканската магистрала а след това от Карлово ме смъкна към Пловдив през селата Домлян, Мръченик, Свежен...особенно офроуда от Свежен-Бабек 18км за 3 часа...това ми беше най-дългото връщане от Бургас...тръгнал 19:00 пристигнал 05:30...добре че Понтиака беше корав и не ме предаде, иначе си замръзвах там на майната си...и помощ не можех да викна щото според ГПС-а пътя свърши още малко след Мръченик....

    Та мисълта ми е....и Ipad да сложи с тия шибани карти далеч няма да стигне....взимай някаква китайска мотика за 100 американски и ако те ядоса го изхвърли през прозореца

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re:Препоръка за хубава навигация за начинаещ

    Китайските GPS-и имат всчико. Имат блутут и трансмитер за връзка с радиото. Слагаш си последната карта на Навтек и проблеми няма да имаш. По-едно време, телеатлас спряха да си развиват картата, и аз почнах да се замислям за Гармин. Вече в играта са Навтек и картата се развива с много висока скорост. Има 100% покритие на България като рутирането се подобрява непрекъснато.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хубава прясна риба в София
    От cooler във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 30-08-13, 06:58
  2. Хубава Видео Карта с AGP слот
    От na4kata във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 18
    Последно: 03-10-06, 00:17
  3. "Хубава си моя горо"
    От BokoB във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 16-03-04, 15:44
  4. КОЙ РАЗБИРА ОТ ХУБАВА МУЗИКА???
    От Kren във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 31-12-03, 13:33
  5. дайте някой хубава Spy програмка
    От mikk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 03-03-03, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе