Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Връзка "PC-TV"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #16

    Re: Връзка "PC-TV"

    Ми, имам bs, виндовския и един как беше mv2 нещо такова и понеже така и не знам къде да си плясна кабела ,си ги записвам филмите и си ги пускам на двд-то.Глупаво едно такова NEO ама желязно,чете всякакъв формат.
    Благодаря ти за съвета.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #17

    Re: Връзка "PC-TV"

    S-Video свързването е остаряла работа, недобро качество на картината. Почти съм сигурен, че ТВ-то има HDMI вход. Остава да се замени картата с такава с HDMI изход, да се вземе такъв кабел и ще има картина с такова качество, че даже ще може да ползва ТВ-то като по-голям десктоп монитор, а не само за филми. Ще може да гледа и филми с по-висока от DVD резолюцията.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #18

    Re: Връзка "PC-TV"

    @roumen68, да не ти звучи като заяждане, ама след първия сърч в се вижда, че няма (затова и не съм му споменал). А и аз пък досега не съм попадал на CRT ТВ с HDMI (поправете ме, ако греша, но и не съм търсил обстойно).

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #19

    Re: Връзка "PC-TV"

    Кабелите от магазинчетата по левче може и да правят мизерии. Не знам. Но ми е трудно да разбера защо иначе уж интелигентни хора пазарят такива неща от там. Става дума за няколко лева, не за стотици.
    Ето тук има 3 метров кабел +преходник на Hama за 9 лв. - S-Video+3.5 mm audio към SCART. Ако има проблем със SCART-а на телевизора (не поддържа S-Video) пак тук има и по-скъп вариант - 17 лв. На практика с вграден в SCART буксата преобразовател S-Video към композитен сигнал. Там има и по-дълги - до 10 м.

    /Off
    eysan, на този свят има различни хора - едни искат всичко в едно, други искат нещата да са поотделно. Въпрос на вкус и удобство. И не на последно място на това колко човека ползват дадено нещо едновременно за различни неща. Един компютър за едно семейство не стига. Вервай ми!

    Колкото до правенето на кабели и т.н. не мога да не цитирам любимия си Джером К. Джером:
    Има два начина да използвате велосипед за физически упражнения - можете да го "потягате" или да го карате. Общо взето, не съм сигурен дали за човека, комуто доставя удоволствие да "потяга", ползата не е по-голяма. Той не зависи от времето и вятъра; състоянието на пътищата не го засяга. Дай му френски ключ, куп парцали, масльонка и нещо за сядане и той е щастлив за цял ден. Разбира се, трябва да се примирява с известни неудобства - всички хубости на едно място не можеш събра. Сам той винаги изглежда като калайджия, а велосипедът му неизменно поражда подозрението, че го е откраднал и сега се мъчи да го замаскира, но понеже рядко изминава с него повече от една миля, това не е чак толкова важно. Грешката, която допускат някои, е в предположението, че от един велосипед могат да се извлекат и двете удоволствия. Това е невъзможно: никой велосипед не е в състояние да издържи двойното напрежение. Трябва да решите дали ще бъдете "потегач" или колоездач. Лично аз предпочитам да карам велосипеда, та гледам наоколо да няма нищо, което да ме съблазни да го потягам. Когато се повреди, закарвам го в най-близката ремонтна работилница. Ако съм твърде далеч от град или село, за да се придвижа пеш, сядам край пътя и чакам да мине някоя каруца. Главната опасност за мен винаги си остава бродещият потегач. Видът на аварирал велосипед е за потегача нещо като крайпътен леш за гарван - той се нахвърля отгоре му с тържествуващ, приветствен вик. Отначало се мъчех да бъда учтив. Казвах:
    -Дреболия, не се безпокойте. Вие си продължете накъдето сте тръгнали, не си разваляйте удоволствието. Моля ви, ще ми направите услуга, карайте си нататък.
    От опит обаче разбрах, че вежливостта е безполезна при такива форсмажорни обстоятелства. Ето защо сега казвам:
    - Махай се и остави велосипеда на мира, или ще ти счупя главата.
    И ако имаш решителен вид и държиш дебела тояга, обикновено успяваш да го пропъдиш.
    Писано е през 1900 г., когато велосипедът е бил актуалната технологична играчка. Но ако замениш "велосипед" с "компютър" и "френски ключ, куп парцали, масльонка" с "поялник, мултицет, отвертки", ще разбереш какво имам предвид.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #20

    Re: Връзка "PC-TV"

    Цитат Първоначално публикувано от Скакауец
    @roumen68, да не ти звучи като заяждане, ама след първия сърч в се вижда, че няма (затова и не съм му споменал). А и аз пък досега не съм попадал на CRT ТВ с HDMI (поправете ме, ако греша, но и не съм търсил обстойно).
    ОК, щом е CRT - S-Video е най-доброто решение.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #21

    Re: Връзка "PC-TV"

    на моя е същата видео картата и я използвам с S-video входа на телевизора и си бачка перфектно. За да не се налага постоянно да правиш настройки на дисплея сложи си TV tool и само с една клавишна комбинация сменяш режимите. Ако кабела обаче ти е без защита гледай да не са ти свързани едновременно с кабелната защото на мен така ми изгоря S-video изхода на една карта

  8.  
     
  9. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #22

    Re: Връзка "PC-TV"

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    S-Video свързването е остаряла работа, недобро качество на картината. Почти съм сигурен, че ТВ-то има HDMI вход. Остава да се замени картата с такава с HDMI изход, да се вземе такъв кабел и ще има картина с такова качество, че даже ще може да ползва ТВ-то като по-голям десктоп монитор, а не само за филми. Ще може да гледа и филми с по-висока от DVD резолюцията.
    Няма HDMI вход, а и да имаше не е задължително човекът да сменя видеокартата. Има си DVI - HDMI кабел.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    54
    #23

    Re: Връзка "PC-TV"

    pimpirlit,точно същия кабел на HAMA, който препоръчваш ме накара да се захвана с ръчкането на велосипреда(кабела),изръсих се камара пари а резултата хич не ме удоволетвори.
    Другия, по-скъпия може би и сигурно е по добър,но за разстоянието, което примерно на мен ми трябва (около 20 м) ще трябва да се изръся минимум 60 лева, затова отидох до магазина зад ъгъла, купих коаксиал за 6лв.,чинч за 0.20 ст и скарт за 1.20,това плюс тока за поялника - около 10 ст.и труда за 15 мин.- 50ст, ми струваше 8 (осем) лева.
    Мислех, че целта на цялата дискусия, е да помогнем на човека, хем да си свърши работа, хем и да е доволен от това, а не да го пратим в първия магазин, където да му свалят кожата от гърба.

    /off
    Та след като спестих толкова пари от цялата еквалибристика описана по горе, реших да си купя нещо,разрових се из библиотеката и се оказа,че съчиненията на Джером, вече ги имам,затова отидох и купих на дъщеря си (защото сина ми си има) едно ДВД - НЕО, от тия дето четат всичко,записах и един диск с някаква анимация, а аз седнах да препрочитам "Празни мисли на един празен човек"

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #24

    Re: Връзка "PC-TV"

    Сигурно си прав за разстояния от 20 м. Никога не съм правил подобни фортификации. А за разстояния до 5-6 м. никога не е имало проблеми. Не само с Hama кабели, всички що годе добри вършат работа. Да не говорим, че никъде не видях такъв да е проблема. И че за да се направи добър кабел се искат определени знания и умения. И инструменти - поялник и тинол поне. Виж пак цитата от Дж. К. Джером, не съм го дал с цел да те засегна.

    Иначе решения много, въпросът е кое е оптималното. И пак опираме до удобство и предпочитания - някой предпочита подхода "направи си сам", друг отива и си купува това, което му трябва. Но да се твърди, че само "моето е вярното решение" е малко подвеждащо, не мислиш ли?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    54
    #25

    Re: Връзка "PC-TV"

    Общо взето си прав,просто споделям опита си,ако пък някой има необходимите знания,умения и желание, може да се възползва.
    Между другото се радвам,че успях да обменя позитивни мнения, с човек харесващ Джером - мой любим автор повече от 25 години

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 50
    Последно: 02-11-09, 07:24
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе