Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Връзка "PC-TV"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Връзка "PC-TV"

    Извинявам се, ако темата не е на подходящото място и понеже не съм много навътре в материята, ще очаквам вашите предложения.

    Най-грубо казано, един приятел иска да си гледа филмите от PC на TV [обратният вариант (от TV на PC) не го вълнува].
    Въпросът е, какво му е нужно за случая (в смисъл - какъв кабел точно и евентуално какъв софтуер).

    Компютъра му e с "WinXP Pro SP2", видеокартата му е "GeForce 5200 FX", а TV-то: 32" Samsung Slim Flat WS-32Z306T.

    Съжалявам, че не погледнах за никакви входове и изходи по устройствата, но ако е нужно - ще го направя.

    Благодарско!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Връзка "PC-TV"

    елементарна работа

    картата има tv-out. в кутията й трябва да има някой и друг кабел (s-video/scart/chinch....)

    свързваш кабела с телевизора с подходящия кабел (в зависимост какво има телевизора), при изключени и двете

    включваш, десен клик на десктопа, properties, settings, advancedd, geforce 5200 и там си настройваш ТВ-то как да бачка. ако не го "вижда" - в tools има "force tv detection"

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #3

    Re: Връзка "PC-TV"

    Здрасти.
    Зпочвам ред по ред

    1. Видео картата е необходимо да има ТВ изход. Ако няма, трябва да му я подмените с такава, която да има.
    2. ТВ-то си има SCART. Аз лично ползвам него за връзка. Можеш разбира се да ползваш и друг вход - композитно или S видео.
    3. Кабела - влизаш в първия магазин за техника и търсиш такъв, който да е за връзка между SCART-а и неговия TV-Out (пак трябва да си го погледнал)
    4. Софтуер - не е необходим допълнителен. Драйверите на nVidia си инсталират тулчета за клониране или прехвърляне на сигнала от РС-то към ТВ. Появяват се в Display Properties -> Settings -> Advanced -> ... най-вероятно в Monitors, или nVidia control Centre. Пускаш изображението на Clone и си готов. После можеш да си правиш и други настройки, но за начало това ще ти е достатъчно.

    Успех!

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Връзка "PC-TV"

    Благодаря Ви и на двамата.

    Това, което знам със сигурност е, че видео-картата си има тв-изход и че преди време този приятел е пробвал с някакъв негов познат с "S-Video"-кабел, но в крайна сметка са го докарали до някакъв "мътен" образ. Помислили си, че е от кабела. Ама май са правили пробите при пуснати PC и TV...

    За другите неща ще питам днес или тези дни ще проверя и ще ви уведомя допълнително.


  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Връзка "PC-TV"

    кажи им да не се упражняват в свързване при пуснати тв и комп, че после да не се упражняват в:
    1. носене до сервиз
    2. закупуване на нови чарколяци


  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: Връзка "PC-TV"

    Е, те каквото са пробвали - пробвали.
    Сега аз ще пробвам.
    В тази връзка - сервиза е наблизо...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #7

    Re: Връзка "PC-TV"

    Аз също ползвам GeForce 5200 FX
    Пуснах си видео сигнала кам Тв то през "S-Video"-кабел и си работи идеалнп.
    Но на скоро взех старо ТВ 30 инча Сименс което няма никакви букси по него само един SCART
    Дали от това че кабела който закупих от магазинче по един лев или дългия 8 метра кабел или от Тв то не мога да разбера но е на ленти картината , а тв то е и 100хз самите Драйвери на nVidia не ми дават да му дам повече от 60 хз.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #8

    Re: Връзка "PC-TV"

    И аз гледам от време на време с композитен кабел (налага ми се да нагласям телевизора така, все едно ми е primary монитор, щото картата е слабича да докарва образ и на монитора, и на ТВ), обаче качеството е кофти.
    Нагласи го през СКАРТ и гледай спокойно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    54
    #9

    Re: Връзка "PC-TV"

    Най-добре е да си направи връзката с коаксиален кабел,аз имах същия проблем с лоша картина,но след като смених кабела е супер.
    Разбира се това (лошата картина) се дължи на качеството на кабелите които се ползват,добри кабели се намират рядко и по принцип са доста скъпи,така че варианта с коаксиален кабел (особенно ако разстоянието е доста) е най-изгоден.
    Освен това е задължително на входа на кабелнатаТВ да се постави "гръмозащита",някой му казват "разделител".
    За да стане по-ясно прочети тази тема:
    http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=3484

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    4
    #10

    Re: Връзка "PC-TV"


  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #11

    Re: Връзка "PC-TV"

    Цитат Първоначално публикувано от eysan
    Най-добре е да си направи връзката с коаксиален кабел,аз имах същия проблем с лоша картина,но след като смених кабела е супер.
    Разбира се това (лошата картина) се дължи на качеството на кабелите които се ползват,добри кабели се намират рядко и по принцип са доста скъпи,така че варианта с коаксиален кабел (особенно ако разстоянието е доста) е най-изгоден.
    Освен това е задължително на входа на кабелнатаТВ да се постави "гръмозащита",някой му казват "разделител".
    За да стане по-ясно прочети тази тема:
    http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=3484
    Човека иска да гледа филми от компютъра на ТВ-то. За какъв коаксиален кабел и кабелна ТВ говориш?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #12

    Re: Връзка "PC-TV"

    IvO™, най-добрият вариант е да ползваш този вход на телевизора, който е от същия вид като изхода на видео картата. Предполагам, че е S-Video. В такъв случай няма да се извършва прекодиране на сигнала и вероятността да попаднеш на калпав преходник е по-малка. Може и със SCART преходник, който има S-Video букса - той приема S-Video без прекодиране, но гледай да не е от най-евтините. Най-лошият вариант е S-Video към чинч (композитен) преходник за видео картата, кабел чинч-чинч и за финал чинч към SCART преходник за телевизора. Но дори това става ако са читави нещата.

    Ако разстоянието между компютъра и телевизора е по-голямо, трябва да търсиш по-качествен кабел. За 2-3 метра всеки читав ще ти свърши работа.

    Не забравяй, че телевизора при PAL работи с 625 линии - ~800x600 разделителна способност. Това означава, че при всички по-високи резолюции десктопа ще изглежда "мътен" - иконките размазани, буквите на менютата също и дори почти нечетими ако е от 1024х768 нагоре. Но като пуснеш филм няма да е размазано - PAL DVD стандарта е 576i - 576x720 пиксела, полукадров. А рипнатите може и по-малко да са (ако не са от HDTV, де) - един Господ знае! Може и рипвача да не е съвсем наясно... ;-)

    Това и за artos - сигнала, който приема телевизора е 50 Hz при PAL (60 Hz за NTSC), независимо, че телевизора може да бъде и 100 Hz. Самият телевизор удвоява честотата с цел отстраняване на терптенето. Има различни алгоритми, по които го прави, но всички са полукадрови. Има модели телевизори, които поддържат прогресивно сканиране, т.е. не е полукадрово, но този модел не е такъв. Мисълта ми е, че няма начин да му подадеш сигнал с повече херци, не се мъчи и не се коси.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    54
    #13

    Re: Връзка "PC-TV"

    Ами за да гледа филм от компа на тв-то сигнала трябва някакси да отиде до там, нали?
    Затова вместо да си дава парите за кабел, правен в час по "ръчен труд", в Китайската забавачка и пак да му е лоша картината,ще си купи два чинча или чинч и скарт, съответната дължина коаксиален кабел,ще си ги сглоби сам и няма да има проблеми, като картина на черти или сенки.
    А пък на ТВ-то освен да се гледат филми от компа, служи и за гледане на кабелна и тъй като захранването на кабелните въръви по кабела е възможно да се натрупа потенциал,който да мине по масата на кабела и най-спокойно да изгори видеото на компютъра,затова се слага тоя "разделител"-спестява ти минимум 100 лева.
    Ей за това говоря, ако беше си дал труда да прочетещ препратката, която съм дал, можеше и да ти стане ясно.
    Пак повтарям ползвал съм всякакви кабели и скъпи и евтини,но чак като сглобих гореуказаният кабел, се радвам на картина без забележки.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #14

    Re: Връзка "PC-TV"

    Хм.Скоро правих и аз такива изпълнения(мъжа ми ,аз от кабели не разбирам). Гледа се ,не е като да не се гледа но наистина кабела трябва да е възможно най къс,т.е да не е голямо разстоянието.И да ти кажа не знам защо ,ама после иконите на деска ми са еееееей такива,направо огромни и като си изгледа филма после да си изключи кабела и .....бе най добре с двд.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    54
    #15

    Re: Връзка "PC-TV"

    Цитат Първоначално публикувано от tana
    Хм.Скоро правих и аз такива изпълнения(мъжа ми ,аз от кабели не разбирам). Гледа се ,не е като да не се гледа но наистина кабела трябва да е възможно най къс,т.е да не е голямо разстоянието.И да ти кажа не знам защо ,ама после иконите на деска ми са еееееей такива,направо огромни и като си изгледа филма после да си изключи кабела и .....бе най добре с двд.
    Ако на компа има двд няма смисъл от още едно устройство,а че десктопа не ти е наред след гледане на филм,виновни са настройките на видео картата(т.е. липсата на такива) или плеяра ,който ползваш,аз използвам за AVI Кристал плеяр-а а за двд Блейз двд и няма проблеми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 17:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 18:53
  4. Отговори: 50
    Последно: 02-11-09, 08:24
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе