Резултати от 1 до 9 от общо 9

Голям проблем с HDMI, плазма и PS3 !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    4
    #1

    Голям проблем с HDMI, плазма и PS3 !

    Ситуацията е много тегава:

    Имам 50" Full HD Panasonic Viera от серията PY.
    Към него са ми включени цифровата ТВ на RGB SCART, Xbox 360 на компонентен и PC на HDMI и всичко работи на 6.
    Купих Playstation 3 - 60GB версия и нищо не показва по HDMI говедото!
    Включих го по стандартния композитен на 576i - образът е ужасен, но работи. Пробвам да сменя на HDMI и не дава никакъв сигнал на ТВ. По-странното е че взех кабела DVI-HDMI от компютъра и свързах с него конзолата към 30" LCD монитор и заработи на 6 - тръгна на 1080p конзолата. Запазих настройките - смених кабела с HDMI - HDMI към плазмата и пак - на нея нищо не се показва, даже не изписва какъв сигнал подавам - върнах към монитора и се показа картина...

    Пробвах вече с два HDMI - HDMI кабела, нулирах настроиките на PS3, ъпдейтвах я до последния фирмуеър, пусках и на 720 - и на двата HDMI порта на телевизора - изобщо не показва картина, а ако включа компютъра по DVI-HDMI и си показва отлично 1080p.

    Много ще ви бъда благодарен ако ми дадете съвет как да подкарам конзолата на плазмата... И утре на кого да звъня за проблема - на техномаркет или на мултирама?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #2

    Re: Голям проблем с HDMI, плазма и PS3 !

    Какъв е видеоизхода от конзолата? Плазмите имат ограничен брой резолюции и честоти за видеосигнал идващ от PC. За разлика от LCD мониторите, които показват почти всичко каквото им подадеш. Примерно на моята плазма ако пусна 1024x768 - екрана си остава тъмен. Работи само при настройки 720p и 1080i.
    Предполагам че там ти е проблема - резолюцията, а вероятно и честотата на видеото от конзолата. Погледни в двете книжки какво пише по тези въпроси. Плазмата - какви резолюции и честоти от PC приема, а конзолата - какъв е сигнала.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    4
    #3

    Re: Голям проблем с HDMI, плазма и PS3 !

    Ами пич, на тази плазма съм пускал всякакъв сигнал - 420p от Nintendo Wii, 576i, 720i, 720p, 1080i, 1080p - от компютъра пускам всяка резолюция и си тръгва, но Windows разпознава модела на плазмата и ми дава опциите, които тя поддържа.

    Отделно - като задам на PS3 1080p по HDMI и запазя настройките - пускам с другия кабел HDMI - HDMI и плазмата пак нищо не показва от кознолата - а тя пуска 1080p. На всичкото отгоре - нулирам настройките на PS3 за максимална съвместимост (576p 50Hz) - и пак нищо не изкарва на плазмата.

    Това което си писал за честотата ме кара да се сетя, че като включа PS3-ката към монитора - той изкарва съобщение не само че резолюцията не е стандартна, а и нещо от сорта на 55Hz Override. Но никъде в менюто на конзолата няма опция за смяна на херците - надали обаче моят телевизор не поддържа някаква честота, която всички други поддържат.
    Ама добре - не е възможно масово устройство като тая конзола да е толкова капризно към екран - виждал съм какви ли не екрани включвани към нея - няма шанс да е несъвместима с нов модел ТВ от висок клас - все пак тва си е HDMI сигнал, нали?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #4

    Re: Голям проблем с HDMI, плазма и PS3 !

    Най добре отиди с конзолата в Техномаркет и помоли да ти я пуснат на някой плазмен ТВ. Ако там има като твоят ТВ - още по-добре. Ако се окаже обаче, че просто е несъвместима с твоят ТВ - връщаш я или заменяш за нещо по-различно. Така че си носи опаковки, касови бележки, гаранции - за всеки случай.
    И не забравяй да я покажеш на охраната на влизане, че могат да ти създадат малко нерви на излизане

    Цитат Първоначално публикувано от шефа
    .... няма шанс да е несъвместима с нов модел ТВ от висок клас - все пак тва си е HDMI сигнал, нали?
    HDMI не е вид сигнал, а стандарт (по скоро за типа конектори) за пренос на цифрово видео и аудио. Разликата от DVI, е че при вторият се пренася само видео, без аудио. Така че цифровото видео по HDMI може да бъде съвместимо или не с приемащият го дисплей.
    Струва им се, че ако пуснеш конзолата на LCD ТВ - ще тръгне. Може плазмата ти да е последно поколение, но не вярвам при тази технология вече да са решили всички стари проблеми за поддържани резолюци и честоти. Докато LCD ги нямат тези проблеми.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #5

    Re: Голям проблем с HDMI, плазма и PS3 !

    Имам 50PY70P с вързано PS3 към него без никакви проблеми... Пробва ли и на двата HDMI входа? Да не е там проблема?

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re: Голям проблем с HDMI, плазма и PS3 !

    Потвърждавам, че същия модел работи без проблеми със PS3. Абсолютно възможно е да е от тези странни 55Hz.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #7

    Re: Голям проблем с HDMI, плазма и PS3 !

    XoXo,
    м/у другото как е качеството и детайлността на твоя телевизор при SD и HD сигнал?
    Какво му е охлаждането при този модел? Вентилатори, шум от охлаждането?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #8

    Re: Голям проблем с HDMI, плазма и PS3 !

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    XoXo,
    м/у другото как е качеството и детайлността на твоя телевизор при SD и HD сигнал?
    Какво му е охлаждането при този модел? Вентилатори, шум от охлаждането?
    На HD е брилянтен!!! На SD се държи по-добре отколкото очаквах... Цифрова телевизия SD се гледа без забележки - обработката на картината е доста добра и образа не дразни в никакъв случай... При аналогов сигнал вече 50-те инча си казват думата и се забелязват недостатъците на сигнала... Определено при този размер аналогов сигнал не е опция... За охлаждането - има 2 вентилатора на гърба на панела, но не се чуват, освен при пълна тишина и съвсем слаааабо. Първите дни дори се чудех дали някога ще се включат!

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    4
    #9

    Re: Голям проблем с HDMI, плазма и PS3 !

    Мерси на всички, обадих се в сервиза - казаха да пробвам в магазина на същата плазма.
    Там заработи и се оказа че проблемът е в HDMI портовете ми - занесох го в сервиза и се подтиснах като видях на какво място и в какви условия го оставям... Ужасна история и никой за никъде не бърза. Има един камион CRT-та по 300 лв. преди мен...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с плазма Panasonic
    От jovko във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 26-05-13, 21:42
  2. Проблем с Samsung 50" плазма
    От grond във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 24-10-11, 17:28
  3. Проблем с плазма Панасоник
    От Mihailov във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 06-05-11, 21:59
  4. Проблем с плазма Панасоник 42 PV80 P
    От plmko във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 20-05-09, 22:36
  5. Проблем с плазма НЕО
    От mmb във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 13-10-07, 22:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе