Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Проблем с връзка компътър телевизор и кабелна.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    13
    #16

    Re: Проблем с връзка компътър телевизор и кабелна.

    В телевизора си влиза сигнала от кабелната,от компа към телевизора е само кабела DVI-HDMI, а относно Зевс7 явно не върши работа затова пробвам с друг.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Re: Проблем с връзка компътър телевизор и кабелна.

    Цитат Първоначално публикувано от la_vesko
    В телевизора си влиза сигнала от кабелната,от компа към телевизора е само кабела DVI-HDMI, а относно Зевс7 явно не върши работа затова пробвам с друг.
    Добре, пиши за резултата. Не съм ползвал тия Зевс7, ползвам професионални с около 1dB/uV затихване.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #18

    Re: Проблем с връзка компътър телевизор и кабелна.

    Всичко казано до тук е вярно, НО ако разглеждаме случая, в който кабелната оказва влияние (разваля образа) от компютъра. А тук става въпрос точно за обратното. Галваничен разделител винаги е по-добре да има, отколкото да няма, но в конкретния случай трябва да се "развърже" телевизора и компютъра, а не кабелната от телевизора.
    Единственото което се сещам в момента е да пробваш да включиш тв-то и компа в различни контакти.

    Цитат Първоначално публикувано от painmaster
    Да използвам темата да попитам - към телевизора имам свързан сат приемник през скарт и кабелна през коаксиал. При включен коаксиален кабел ми се появяват смущения и "призрачни" образи докато гледам от входа на сателита. Включително при изкллючен сателит - тоест като няма картинка на екрана въпросните призраци стават на практика явни

    Въпроса ми е - подобен галваничен разделител ще ми свърши ли работа и на мен или проблема ми е с някаква утечка вътре в телевизора?
    При изключен скарт кабел и включена кабелна има ли "призраци", а обратното?

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #19

    Re: Проблем с връзка компътър телевизор и кабелна.

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    При изключен скарт кабел и включена кабелна има ли "призраци", а обратното?
    - При изключен сат приемник, но включен скарт - телевизора дава черен екран и смущения / "Призраци"
    - При изключен скарт - телевизора изолира входа и си изкарва син екран - смущения няма
    - При изключен сат приемник с оставен скарт кабел и издърпан кабел на кабелната тв - екрана си е черен и смущенията изчезват.

    Други комбинации няма май

    Благодаря предварително за помощта.

  6. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #20

    Re: Проблем с връзка компътър телевизор и кабелна.

    Pat,
    според мен трябва да се "развърже" кабелната от всичко останало, т.к. проблемите идват от нея и причината за това е високото променливо напрежение на оплетката на кабелната. Примерно 70 - 100 V при разкачен кабел. И после този потенциал се обира през телевизора, кабела до видеокартата, корпус на компютър, негов кабел, захр. мрежа. В обратния случай ако се включи нещо заземено към телевизора, проблемите ще останат.
    При мен филтъра е включен на входа на кабелната, след това съм включил усилвател а след него сплитер 4-ка за 4-те телевизора. Филтъра ми го подариха от кабелната.
    Успех.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    13
    #21

    Re: Проблем с връзка компътър телевизор и кабелна.

    FLOMATIK GIS-01 -Това е решението всичко си е ок вече, благодаря на всички които помагаха.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Re: Проблем с връзка компътър телевизор и кабелна.

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    Pat,
    според мен трябва да се "развърже" кабелната от всичко останало, т.к. проблемите идват от нея и причината за това е високото променливо напрежение на оплетката на кабелната. Примерно 70 - 100 V при разкачен кабел. И после този потенциал се обира през телевизора, кабела до видеокартата, корпус на компютър, негов кабел, захр. мрежа. В обратния случай ако се включи нещо заземено към телевизора, проблемите ще останат.
    При мен филтъра е включен на входа на кабелната, след това съм включил усилвател а след него сплитер 4-ка за 4-те телевизора. Филтъра ми го подариха от кабелната.
    Успех.
    Това е най-правилното решение. Това на което казваш "филтър" е галваничния разделител.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #23

    Re: Проблем с връзка компътър телевизор и кабелна.

    Цитат Първоначално публикувано от la_vesko
    FLOMATIK GIS-01 -Това е решението всичко си е ок вече, благодаря на всички които помагаха.
    A това от къде го взе?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    13
    #24

    Re: Проблем с връзка компътър телевизор и кабелна.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 29-08-13, 17:06
  2. Проблем с HDMI връзка между настолен компютър и телевизор !
    От Compare във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 18
    Последно: 05-04-11, 14:16
  3. Цифрова кабелна телевизия с телевизор Samsung
    От a_nikolov във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 1
    Последно: 14-04-10, 22:08
  4. Връзка на цифров фотоапарат към LCD телевизор
    От squash във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 22-12-08, 00:01
  5. връзка (работеща) на лаптоп с телевизор - как
    От devil във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-05, 14:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе