Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Ati 4xxx DVI to HDMI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #16

    Re:Ati 4xxx DVI to HDMI

    мерси, за отговора, порових се и намерих снимки ето това е картата и маи ще стане без преходник ако не се лъжа
    http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...ch&um=1&itbs=1

    тв-то също има hdmai портове.

  2.  
     
  3. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #17

    Re:Ati 4xxx DVI to HDMI

    Нямаш пробелми само ти трябва кабелче HDMI-HDMI. Монитора къде е вързан? Питам защото, не съм сигурен де, но мисля че може само един цифров изход да работи. Тоест или DVI или HDMi. Ако е така монитора тр. да е на аналоговия изход D-SUB.

    С каква ОС си на компютъра?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #18

    Re:Ati 4xxx DVI to HDMI

    привет, чак сега имам възможност да отговоря, радвам се ,че става само с кабелче, а за монитора използвам dvi порта , но не ми пречи да го сменя на аналоговия, и сега да попитам в такъв случаи, ако си купя кабел hdmi 1.4 ще мога ли през компа да си пускам 3д филми на тв-то, като се има предвид че телевизора си е 3д ( lg 42lw5400) , та мислълта ми е ще мога ли направо от компа да си плейвам 3д филми, тази видео карта способна ли е да върши тая работа или нестава, мерси...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1336047352[/time]_________________________________________________

    забравих да кажа че съм с windows xp sp3

  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #19

    Re:Ati 4xxx DVI to HDMI

    За 3D - то нека пише някой по-запознат, а вероятно има и доста писано по други теми - разтърси се из форума!
    Трябва да се запознаеш и със предпазните мерки - как да не вадиш кабела докато върви сигнал по HDMI или да си сложиш галваничен разединител ако си на кабелна и др. такива. Има доста писано!
    За да имаш по-малко трудности по настройки и драйвери, а и не само заради това, е добре да минеш на Win7!

    Да вметна нещо. След като вържеш HDMI цифровия изход става първи и няма да се появи първоначално картина на монитора, който ще е на аналоговия! Голям смях падна веднъж 1 час не мога да се усетя кво става докато не пуснах ТВ-то! Това последното не е важно, но ще се сетиш за него като ти се случи. Прави се настройка, кой да е първи монитор!

    Друга удобна опция за която да пиша е клавишната комбинация Win+P - избираш режим, в който да работят дисплеите, при 7 работи не знам как е при XP. Използва се режим Extend, при който си настройваш отделна резолюция за всеки дисплей!

  6. Баба Меца
    Guest
    #20

    Re:Ati 4xxx DVI to HDMI

    Към peterstamov: Каква е твоята картата AGP или PCI-I и от кой производител. Защото аз в момента се мъча да подкарам една Sapphir HD4650 AGP и нещо не ми се отдава. То още не съм си намерил преходник ама ме притеснява, че не се появи ново аудио устроиство като инсталирах картата. Или това става като се сложи преходника? С WinXP съм.

  7. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #21

    Re:Ati 4xxx DVI to HDMI

    Sapphire 4650 PCI-E е моята, но това няма значение! Затова съветвам при възможност и желание да се мине на Win 7!

    Вече не помня какво беше точно при XP, но имаше един допълнителен драйвер на realtek за HDMI, които се инсталираше!

    ATI HDMI Audio Device -това беше май - има си го на сайта на Realtek! След като се появи звуковото устройство не е активно докато не се разреши и видео сигнала, а той тръгва при закачен кабел и конфигурирани настройки!

  8.  
     
  9. Баба Меца
    Guest
    #22

    Re:Ati 4xxx DVI to HDMI

    Само не разбрах когато се закачи адаптера ли се появява аудио устройството и може да се инсталират драйверите или трябваше да се появи още при слагане на картата в компа.

  10. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #23

    Re:Ati 4xxx DVI to HDMI

    Спомените ми са, че аудио устройството се появява след като се инсталира ATI HDMI Audio Device на Realtek. Инсталира ли го???!!! Не знам дали AMD не са сложили HDMI драйвера в новите версии на пакетите. Инсталирал ли си това - http://support.amd.com/us/kbarticles...AGPHotfix.aspx

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #24

    Re:Ati 4xxx DVI to HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Спомените ми са, че аудио устройството се появява след като се инсталира ATI HDMI Audio Device на Realtek. Инсталира ли го???!!! Не знам дали AMD не са сложили HDMI драйвера в новите версии на пакетите. Инсталирал ли си това - http://support.amd.com/us/kbarticles...AGPHotfix.aspx
    И как се инсталират драйвери , като хардуера не засече device ?

  12. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #25

    Re:Ati 4xxx DVI to HDMI

    Забележката ти е логична и уместна, но това е което помня. Не знам как работи, но мисля че ATI HDMI Audio драйвера поема звука и го праща където трябва! Да device няма! Затова казвам, че мъките са по-малко при 7! Толкова ли няма някой с XP да понапише нещо!

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #26

    Re:Ati 4xxx DVI to HDMI

    Е какво има да се пише? За XP се инсталира и споменатия от теб ATI HDMI Audio driver.

    P.S. Всъщност, той си е включен в последния Catalyst пакет - 12.4

  14.  
     
  15. Баба Меца
    Guest
    #27

    Re:Ati 4xxx DVI to HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil
    Е какво има да се пише? За XP се инсталира и споменатия от теб ATI HDMI Audio driver.

    P.S. Всъщност, той си е включен в последния Catalyst пакет - 12.4
    Да ама не, защото тук пак изниква въпроса как да го инсталираш този драйвер като не се появява ново устройство.

    Аз лично след изчитането на един том (поне като на "Война и мир") материали по темата стигам до заключението, че AGP вариантите на ATI картите не поддържат звук, като на едни места това е обяснено с ниската пропускателна способност на шината, а на други с това че тази шина поддържа възможност за управление само на едно прекъсване за разлика от PCI-E. Респективно картата не може да прехвърля звук през порта или да бъде 2 в 1 тоест да има и аудио карта онборд. Именно за това може би не излиза аудио устройство след инсталиране на картата в компа - защото такова няма, за разлика от PCI-E варианта, където има интегрирана звукова карта на видеото (риалтешки аудио чип).
    Ще се радвам все пак, ако някой притежател на Ati AGP карта пуснал звук ме опровергае,
    а аз продължавам да се надявам, че като пристигне преходника който си поръчах от Щатите ще се случи чудо и ще дойде и звук.

  16. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #28

    Re:Ati 4xxx DVI to HDMI

    Хм никога не съм обръщал внимание! Вероятно си прав!

    AGP

    PCI-E - Dolby® TrueHD and DTSHD Master Audio™ Support

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #29

    Re:Ati 4xxx DVI to HDMI

    Ами аз съм с ATI + HDMI, и WIN XP но още като сложих картата и ми засече драйвера на картата
    Затова и питах.

  18. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #30

    Re:Ati 4xxx DVI to HDMI

    PCI-E вероятно?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам 10 броя hdmi to hdmi кабели
    От pe6o1975 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 21-03-14, 18:11
  2. Свързване на 2 HDMI у-ва към един 1 HDMI...
    От MoPcKu във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 27-11-13, 23:04
  3. Продавам HDD, DVDRW, RAM, MB, HDMI-HDMI - Варна
    От enchanter във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 13-02-11, 18:55
  4. HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT
    От jigsawx във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 13-12-10, 17:15
  5. Отговори: 9
    Последно: 22-08-07, 11:37

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе