Резултати от 1 до 14 от общо 14

Подхосящо ПЦ за връзка с ЛЦД

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    39
    #1

    Подхосящо ПЦ за връзка с ЛЦД

    Здравейте,
    случая е следния наскоро се сдобих с ЛЦД Самсунг C550
    разполагам и с едно старо пц
    - дъно Albatron PX915P-AGPe http://www.magic-pro.com/product/soc...PX915GAGPE.htm
    - пентиум 4 с 3 Ghz процесор
    - 1.5 GB RAM DDR1 (мога да ги увелича до 4ГБ)

    Идеята ми е да ползвам ПЦ-то като медиен център с HDMI връзка към ТВ-то

    Проблема е, че не разполагам с подходяща видео карта с HDMI с която да го пробвам, аджиба върви ли.
    Колкото и форуми да отворя за минимални изисквания за гледане на блурей филми все различни спесификации виждам.

    Въпроса ми е - въпросното ПЦ с подходящо видео ще бъде ли в състояние да ги плейва без да насича.

    И ако да - какво видео бихте ме посъветвали да взема (най-вероятно ще търся 2ра ръка)?

    ПС: бих искал да го вържа и към усилвател с оптика - препоръчайте кабел и магазин - че избора е доста голям и цените все различни?
    Доколко разбрах от темата за избора на HDMI кабел - няма смисъл да инвестирам големи суми, а и най-евтиния ми върши работа, или бъркам?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Подхосящо ПЦ за връзка с ЛЦД

    А мултимедиен плеър за тази цел не е ли по-добре ? Предполагам имаш и друг компютър !
    За кабелите няма особено значение , харесай си някакъв като цена и дължина и го вземай ! Всички кабели по принцип работят , но някой са направени по-добре и дават по-малко дефекти !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    39
    #3

    Re:Подхосящо ПЦ за връзка с ЛЦД

    Другият ми компютър е лаптоп.
    Ами чудех се за мултимедиен плеър, но предвид, че първо това пц само ми събира прах и така и така го имам се чудех дали няма да мога да го вкарам в употреба с една малка инвестиция.
    и второ позачетох малко инфо за тези плеъри и видях, че са малко капризни към формати и кодировки и т.н.

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    А мултимедиен плеър за тази цел не е ли по-добре ? Предполагам имаш и друг компютър !
    За кабелите няма особено значение , харесай си някакъв като цена и дължина и го вземай !

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Подхосящо ПЦ за връзка с ЛЦД

    А според теб една подходяща видео карта с hdmi изход колко струва ?

    Цитат Първоначално публикувано от Inoel

    и второ позачетох малко инфо за тези плеъри и видях, че са малко капризни към формати и кодировки и т.н.
    Позачети се повече ! Капризни към кои формати и кодеци - може ли по-подробно ??

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Подхосящо ПЦ за връзка с ЛЦД

    Пентиум 4 на 3 гигахерца няма да стигне за 1080p освен ако нямаш видео карта от по-ново поколение с хардуерно декодиране. Тоест видеото да се занимава с декодирането на филма а не процесора. И моя съвет е да си вземеш някой медиа плеър и да не си тровиш живота с излишни мъки

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    18
    #6

    Re:Подхосящо ПЦ за връзка с ЛЦД

    Аз имах същата идея с моята стара конфигурация. Взех си карта ATI с памет 512 MB, не стига за филми 1080p, а само за 720p. Явна процесора идва слабичък.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Подхосящо ПЦ за връзка с ЛЦД

    Зависи от АТИто от 3ххх нагоре мисля ,че подържаха хардуерно ускорение. Само трябва да се включи от плеъра и филма да е кодиран с подходящ кодек.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    165
    #8

    Re:Подхосящо ПЦ за връзка с ЛЦД

    атлон-че ХР на 2 гиги и радеон-че 3450 въртят 1080р и пушек се вдига (образно казано, де).
    за кодека на филмите е вярно, но повечето са ОК.
    картата втора ръка е около 30-40 лв, може и надолу

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    39
    #9

    Re:Подхосящо ПЦ за връзка с ЛЦД

    civica - ами позачетох това-онова и общо взето ето тези неща ме притесняват:

    Някои имат пълна поддръжка на Блу-рей от твърд диск. Други успяват да подкарат нещо, но или без менюта, или насича, или без субтитри...
    Дивата, доколкото знам не успява да плейва изцяло, а и чипа й не поддържа HD Audio форматите, което обезсмисля гледането им донякъде.
    Специално при по-евтините плеъри има купища версии на софтуера, които правят едно, но друго не работи, хакват днес това, ама утре го заключват.
    В този бюджет има няколко добри модели, които притежават почти всичко - PCH A-200/C-200, Dune Smart, Dune Base 3.0, Tvix N1
    - 400-500 лв за препоръчаните ми се струват безумно много пари - то цяло пц ще си взема за тези пари, което със сигурност ще подкара всичко необходимо - поне така си мисля

    А относно картата си мислех, че нещо 2ра ръка до 100лв ще ми свърши работа, което е далеч от 400-500лв

    Хора, съвсем ме объркахте - 4ма души 4 различни мнения относно подкарването. Radeon 3450 гледах обяви за по 40-50лв ако става номера с нея идеално.
    В същия момент едва ли ще си намеря плеър за тези пари.
    Но пък jeronimo73 не успява да подкара 1080 на неговите 512....иначе карти над 3та серия с хардуерно не са чак толкова пари

    Истината май е в пробата на място остава само да намеря някое приятелче с подходяща карта и да тествам...

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #10

    Re:Подхосящо ПЦ за връзка с ЛЦД

    До колкото разбирам си във възраста около 20. Което ще рече, че имаш време и нерви да се занимашваш с РС-то. Дрезаи! Ще спестиш парички.
    Мултимединия плеър е за такива като мен 30+. Нямам време да се занимавам. Деца, работа и т.н.
    Сега само преглеждам тракерите за нещо ново, зареждам торентите и съм с дистанционото и бирата пред телевизора.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    39
    #11

    Re:Подхосящо ПЦ за връзка с ЛЦД

    хехехе - мерси за комплимента, но за съжаление 20-те съм ги минал преди има няма 10 годинки. Но пък нямам проблем да се позанимавам (жената ми влиза в положението ), остава да разбера дали ще стане номера...

    Цитат Първоначално публикувано от drecolli
    До колкото разбирам си във възраста около 20. Което ще рече, че имаш време и нерви да се занимашваш с РС-то. Дрезаи! Ще спестиш парички.
    Мултимединия плеър е за такива като мен 30+. Нямам време да се занимавам. Деца, работа и т.н.
    Сега само преглеждам тракерите за нещо ново, зареждам торентите и съм с дистанционото и бирата пред телевизора.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #12

    Re:Подхосящо ПЦ за връзка с ЛЦД

    Колега , твое право е да търсиш най-добрия вариант / и най-евтиния / за плейване на филми , а като имаш време и да експериментираш , ще стигнеш и до най-удачния за теб вариант - дали да е пц или плеър !

    Това с цитатите - вярно е , че не пускат пълни блу-рей менюта / трябва Java лиценз / , но лично за мен аз не виждам каква е ползата , просто искам да гледам филм , а не всички подробности около него !
    Това , че Дивата не плейва нещо или не поддържа HD аудио /за да го чуеш си трябва и подходящо оборудване / е софтуерен проблем и хардуерен такъв / чипа на Реалтек , 1073DD , който използва не го може /, но това отдавна е решено при другите марки плеъри , лично изпробвано ! Но ти и компютър да си вземеш/сглобиш без операционна система и подходящ софтуер / в много случаи е безплатен , но също се ъпдейтва / пак няма да подкараш нищо , а ако трябва да си плащаш за софтуера въобще няма да ти излезе сметката !
    Също е вярно , че има доста ентусиасти , който си правят софтуер , но това по-скоро е предимство , отколкото проблем !
    За бюджет над 400 лв наистина има добри и много добри плеъри / тези с чип на Сигма / , но и за 250 лв има плеъри , който се справят отлично с плейването на филми и музика , стига да не си фен на купищата допълнителни функции , който се използват по-рядко !

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #13

    Re:Подхосящо ПЦ за връзка с ЛЦД

    Radeon HD 6450 за около 75 лева. Или 5450 за около 60 лева. От тези надолу нямам впечатления, но 6450 на 1080p филм ползва 3-4% на C2D 6550. Не виждам причини да не ти свърши работа. Дистанционно за 15 лева, едно xbmc или нещо подобно, uTorrent с web UI (за да не му слагаш монитор) и си готов.

    По мое мнение, при цените, които се "плащат" в България за софтуер (да не говорим, че все пак има и Linux) и след излизането на AMD Fusion, всеки, на който му се занимава, може да си сглоби нещо по-добро от прехвален плейър за 400-500 лева.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    39
    #14

    Re:Подхосящо ПЦ за връзка с ЛЦД

    Да споделя впечатления след пробата която успях да направя, за всички които биха се сблъскали с моя проблем.
    Използвах следната карта EAH4350 SILENT/DI/512MD2(LP)
    www.asus.com/Graphics_Cards/AMD_Series/EAH4350_SILENTDI512MD2LP/#download
    и по-горната конфигурация + Уин 7

    Тест с СССР кодеци + CoreAVC

    Км плеър:

    Unknown / Без име (2011) - върви без проблем - ЦПУ - 20-25%
    VIDEO////////////// 6839 Kbps
    CODEC////////////// x264
    RESOLUTION///////// 1280x528
    FRAMERATE///////// 23.976 fps
    AUDIO////////////// English DTS 1509kbps
    DISCS////////////// 6.5 GB

    The Mechanic / Механикът (2011) - засича - ЦПУ - 50-60%
    Video Format : AVC
    Bit rate : 29.7 Mbps
    Width : 1 920 pixels
    Height : 1 080 pixels
    Frame rate : 23.976 fps

    Audio Format : DTS
    Bit rate : 1 561 Kbps / 1 510 Kbps

    VLC - 1-вият филм без проблем, 2-рият насича

    Media Player Classic - Home Cinema - и 2та филма вървят без забележки

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Връзка на PC с TV
    От imi_s във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-08, 14:07
  2. връзка между PC и TV
    От obshtinska_mishka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 15-12-05, 16:59
  3. A65 - връзка с PC
    От pnmiteff във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 17-11-05, 09:43
  4. VPN връзка
    От Nsitnov във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 22-10-04, 11:12
  5. Връзка със switch-a
    От Shakedown във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 23-08-03, 02:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе