Резултати от 1 до 14 от общо 14

Съвет за HTPC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    20
    #1

    Съвет за HTPC

    Здравейте, реших да си сглобя едно htpc , защото ми писан от хилядите врътки конверитране и какво ли още не за да подкара човек филм на повечето телевизори. Значи за сега съм се спрял на следните компоненти, мисля да е mini itx базирано на амд лиано сокет FM1:
    Кутия - след много гледане накрая вчера си купих http://www.foxconnchannel.com/produc...D=en-us0000141
    Дъно - тук идва голямото чудене, единственото дъно което намерих в бг мини итх за този сокет е Gigabyte A75N-USB3 , а в интернет не можах едно ревю или тест да намеря , другия вариант е Asrock A75N-ITX , a за него не видях никаде нищо лошо написано , даже обратното само дето го няма в бг, а трябва с поръчка от вън , а така няма гаранция.
    CPU - за сега съм се спрял на А6 3500 ( триядрения вариант с HD 6530)
    Hdd - чудя се дали 3,5 или 2,5 , не съм решил.
    Ram - чудя се дали ддр3 4гб 1600 ще ми стигне , или да вземам 8 ( повече клоня към 4 защото писито ще се ползва 90 процента за мултимедиа и браузване, игри няма да се играят защото имам ps3 , макар че и на него играя по 2 часа на месец)
    KB - Logitech K400 мисля че е идеална за целта
    Ако някой знае да се продава друго дъно от въпросния сокет с този форм фактор да казва. Също така ако има нещо по-конкретно свързано с конфигурацията да си каже мнението , защото от 2-3 години не ми остава време да се интересувам от всички новости и вече не съм в крак със всичко неща.
    Всичко това мисля да го комбинирам с Philips 42" 7606 и Logitech Z5500, logitecha го имам , а съм избрал това тв заради пасивното 3д и амбилайта.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    95
    #2

    Re:Съвет за HTPC

    След като ще го ползвате за мултимедия няма нужда от 4 GB памет и 2ва стигат за дъно може и някое с ION да си вземете.
    Ето моето как изглежда, на снимката е с 320GB хард но вече е сменен с 1,5 TB като за системен съм сложил 60GB (2,5 инча монтиран под 3,5 инчовия) който е много но да има . Софтуера е Ubunto + XBMC инсталиран и нагласен от приятел. Използвам го с дистанционно на Hama, 1080р си върви без проблем. Eдинственно не можах един m2ts да отворя с него но мисля не е проблем.


  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #3

    Re:Съвет за HTPC

    Тук - www.itx.bg има събрани на куп доста неща подходящи за НТРС. Аз от там взех дъното и кутията за НТРС-то от подписа.
    Кутия - E-mini 2007 gold/black, 120W DC/DC + 12V/7A adapter - държа я хоризонтално
    дъно - ASUS AT3IONT-I, Atom330, NVIDIA ION, PCI-E 16X, 2xDDR3 DIMM, Gbit LAN, VGA, HDMI, Fanless, Mini-ITX - за по-голяма сигурност сложих един такъв абсолютно безшумен фан - Scythe Fan 100x100x12mm Kaze Jyu SLIM 1000rpm
    Ето как изглеждат (снимките са направени набързо със стар телефон) - долната черна кутия.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    401
    #4

    Re:Съвет за HTPC

    Asrock A75N-ITX има го в Мост от няколко дни, и е на добра цена.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    20
    #5

    Re:Съвет за HTPC

    По принцип аз съм се насочил към амд , и изключвам интел като възможност ( дългогодишен отявлен фен съм на амд). Също така съм решил да го ползвам с Winows 7. За рама разликата м/у 2 и 4 е смешна, така че не виждам никакъв смисъл от 2, а и ще трябва да се задели и за видеото. Мерси много за инфото че вече е наличен асрока, него ще го взема със сигурност.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #6

    Re:Съвет за HTPC

    Интересувам се колко е височината на процесора и охладителя му премерени след монтаж на дъното, като то се счита за начална точка. Понеже кутията ми е много ниска дали ще се побере при евентуален ъпгрейд. И дали е шумен боксовия охладител.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    49
    #7

    Re:Съвет за HTPC

    От Sapphire обявиха вчера новото си (за сефте AMD базирано) HTPC: Edge HD3. Само цена няма още никъде по света. Не че ще е кой знае колко различно ама е дребосъчесто и идеално за монтаж отзад на ТВ. Ще видим кой ще го предлага защото на сайтовете на Мост и Асбис няма нищо.

    На страницата им във FB пише SRP $399, дали тази SRP (suggested retail price) ще е и за BG няма кой да каже.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #8

    Re:Съвет за HTPC

    Цитат Първоначално публикувано от Dodolin
    Не че ще е кой знае колко различно ама е дребосъчесто и идеално за монтаж отзад на ТВ.
    Дребосъче, дребосъче, колко да е дребосъче? Удобно, удобно ... колко да е удобно? На мен това ми хареса, но как е с охлаждането?
    http://www.webupd8.org/2012/02/usb-s...lable-for.html

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    30
    #9

    Re:Съвет за HTPC

    Здравейте, за да не пускам нова тема, се надявам да намеря малко помощ тук .

    Искам да си събера едно HTPC, като за момента имам
    -100W ATX захранване;
    -SATA HDD;
    -кутия, т.е. за момента ще е монтиран в една част на шкафа.

    Ще се използва с телевизор LG 47KV530 и ресивър Yamaha RX-V471 в 5 канална конфигурация.Предимно ще се гледа филми, както и браузване, но съм фен на някой по стари игрички като Quake2,3, HL.
    Та изискванията са ми дъното да има HDMI, както и оптичен аудио изход, т.к. ще ползвам ресивъра.Предполагам няма да има нужда от оптичния изход, т.к. HDMI ще пренесе и аудиото, но за в бъдеще не се знае .

    Мога да отделя около 200лв. за процесор и дъно и още 50лв. за рам.
    Проблема ми е избора на платформа.Чудя се между следните неща :
    Дали дъното да е ITX или mATX.
    За ITX дъна съм си харесал два варианта.
    1.ASROCK E350M1
    +процесор видео в едно;+малка консумация(за 100W захранване ще е ок);+всичко налично;+няма отделен 12V куплунг;+хардуерно ускорение на декодирането на hd формати;-реално 4Х PCI-E слот ако един ден реша да упдейтвам;-64bit шина към рама.
    2.ASROCK H61M-ITX в комбинация със Celeron G530 - HDMI 1.4a т.е. след време може да се ползва и за 3d;+16Х слот;УСБ3;
    Нямам идея как му е видеото...доколкото знам е в процесора и ме притеснява това, че може да не се справи с hd видео.
    3.A75M-ITX или A75Pro4M и процесор A4-3300.Само, че тук малко ми надскача бюджета, а и ще трябва захранване, но пък видеото ще е по добро от това на интел, и се надявам да е 128 битов достъпа до рама, (при селерона е 64).

    Ако имате идея и за някое mATX дъно също съм съгласен, стига да има наличен HDMI и оптичен изход.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    24
    #10

    Re:Съвет за HTPC

    На мен ми предлагат следната конфигурация:
    HTPC Компютърна система
    ASROCK H67M-ITX/HT/H67/LGA1155
    I3-2120T 2.6G/3MB/LGA1155/BOX
    4GB DDR3 1333
    1TB HDD
    CASE CFI HTPC SLIM A6719
    DVD RW

    Включено дистанционно в комплекта
    Гаранция 24 месеца
    HDMI 1.4a (3D Sterescopic) ‐ Изисква и телевизора да поддържа 3D
    Analog AUDIO OUPUT
    Digital Optical AUDIO
    Размери кутия 315x225x75mm
    Допълнителни Акцесоари
    Lenovo MINI KEYBORD

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    194
    #11

    Re:Съвет за HTPC

    Цитат Първоначално публикувано от dodolan
    На мен ми предлагат следната конфигурация:
    HTPC Компютърна система
    ASROCK H67M-ITX/HT/H67/LGA1155
    I3-2120T 2.6G/3MB/LGA1155/BOX
    4GB DDR3 1333
    1TB HDD
    CASE CFI HTPC SLIM A6719
    DVD RW

    Включено дистанционно в комплекта
    Гаранция 24 месеца
    HDMI 1.4a (3D Sterescopic) ‐ Изисква и телевизора да поддържа 3D
    Analog AUDIO OUPUT
    Digital Optical AUDIO
    Размери кутия 315x225x75mm
    Допълнителни Акцесоари
    Lenovo MINI KEYBORD
    Кой го предлага и на каква цена, мен също ме интересува конфигурацията!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    24
    #12

    Re:Съвет за HTPC

    890 лева без клавиатурата Lenovo mini keybord.

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    2
    #13

    Отговор: Съвет за HTPC

    Браво за избора на ТВ!
    Ползвам друг модел ,но пак с задно осветление вече около 3 години.Смело мога да заява ,че спокойно цяла нощ или цял ден в напълно затъмнено помещение можеш да гледаш филми или квото и да е ,без да усетиш никаква умора на очите.
    За да не прибягвам до услугите на някакъв ресивер или усилвател,съм изградил мойта НТРС система на базата на MSI Media Live Diva.Това дъно микро АТХ,е със слот за дигитално аудио 5х 100 Вата нископрофилно,включено в комлекта.Тоест включваш пете озвучителни тела директно в РСто.Има и вход ,където включваш и ТВто.Добавил съм и едно дистанционно от евтините-20лв.Има и по хубави ,например на IBM с осветление на бутоните и много удобно за работа -около 120лв.
    Ползвам го от лятото на 2008 година,първо с ХР ,после 7,а от март 2012 г. качих 8цата и никакви ядове до момента.

    Ако днес реша да изграда нова НТРС система ,бих използвал PC barebone Foxconn Nettop nT-A3700.
    Едно изключително мъниче,консумиращо ужасно малко ток,с процесор и вградено видео на които не може да се упре никакъв видео формат.
    Разбира се ,тук ще необходим и ресивър.
    Всичко горе описано има един сериозен недостатък-много вложени средства /MSI през 2008 ми излезе 1120лв, Foxconn днес ще излезе окло 500 - 800лв според хардове и памети които ще се добавят/ и всичко това за ползване само в едно помещение.А ми децата ми в другите две стаи с другите два ТВ искат подобно оборудване-УЖАС!
    Много подходяща идея за коплексно решение е изграждане на NAS ситема /скъпо е и вместо нея/ , просто напълнете съществуващото РС с наколко терабайта хардове,направете дялове Мама Тати Кака и Аз със съответния обем за всеки,направете още един дял възможно най голямия /препоръчвам поне 1ТБ/ с папки ФИЛМИ МУЗИКА СНИМКИ ,и шернете всичко това в домашната мрежа./ако нямате такава -нещата са прости- един рутер и кабели към всяка стая/Ако използвате рутер за безжична връзка задължително да е с два честотни обхвата /2.4 Гигахерца и 5 Гигахерца/.Това че рутера ви подържа N стандарта ,но работи само на 2.4Гх не е достатъчно /доста ядове съм брал докато не купих двучестотен/
    Следваща стъпка е да закупите Плеяри - един ,два ,три /според броя ТВ които се ползват/ Предлагането е голямо като ценови диапазон и модели .Аз ползвам Уестърн Дигитал,но има и по-хубави.Включвате ги в телевизора и в мрежата и няма мрън мрън това съм гледал ,другото не ми е интересно и т. н.С така описаните неща като РС с двуядрен проц 2.4ГХ два плеяра и едно НТРС пуснахме да гледаме един и същи филм с резолюция 1090 и всичко мина изключително гладко .Единствено плеярите заредиха филма малко по бавно,но според мен това е характерно за тези устройства или поне за мойте.

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    9
    #14

    Отговор: Re:Съвет за HTPC

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Дребосъче, дребосъче, колко да е дребосъче? Удобно, удобно ... колко да е удобно? На мен това ми хареса, но как е с охлаждането?
    USB Stick PC `Cotton Candy` Available For Pre-Order ~ Web Upd8: Ubuntu / Linux blog
    Да бе, егати дребосъчето. То заема повече място от щайга с картофи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Полезни линкове - HTPC
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 10
    Последно: 04-10-14, 13:10
  2. Как да си сглобя HTPC
    От ivodivo във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 15
    Последно: 07-06-13, 15:52
  3. HTPC Arctic MC 101
    От dodolan във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 2
    Последно: 18-05-12, 11:12
  4. Купувам: Кутия за HTPC/NAS - SFF
    От todo1 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-08-11, 11:03
  5. Продавам HTPC
    От gfour във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-06-10, 17:24

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе