Резултати от 1 до 10 от общо 10

малко помощ за конфигурация HTPC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    13
    #1

    малко помощ за конфигурация HTPC

    Здравейте реших ,че е време да си сглобя HTPC тъй като сега съм арестувал лаптопа с кабели към системата ми.Лошото е ,че от хардуер нямам никакво понятие нито кое дъно с кои процесор си пасва или кое е по-добре интел или амд,ще се ползва само за филми ,музика и сърфиране. Изискванията са следните :
    Да се справя без проблем с 1920х1080 и с hd-форматите разни 3d ,mkv. и тн.
    Дъното да е с оптичен и коаксиален аудио изход и хдми
    1тб. хард
    Хоризонтална кутия не по-голяма от 43см.х15см.
    По възможност по-тих. Смятам да го ползвам с XMBC и AIMP3 , бюджет 500-600лв.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #2

    Отговор: малко помощ за конфигурация HTPC

    Преди половин година взех за Kаrata 10 беърбончета на шатъл:
    Shuttle Barebone XH61V - RTS

    Страхотни машинки, изключително компактни размери, много тихо охлаждане, с пасивен охладител на процесора - чудесни са, но с бюджета няма да смогнеш.
    Иначе оплаквания засега няма, машинките бичат здраво
    Това е едно чудесно според мен решение, но освен проблем с бюджета, липсват и исканите аудио изходи. Огледай и другите беърбони на Шатъл, предлагани от RTS, може някой дизайн да ти допадне повече, слим PC-то просто е изключително компактно.

    Ако събираме компоненти... сложен въпрос, изискващ доста ровене в актуалните оферти.
    На прима виста не мога да предложа компоненти, утре ако имам повечко време ще се постарая да се заровя и да предложа нещо разумно.
    Като цяло... АМД, Интел - все едно - търсим евтин процесор с възможно най-нисък TDP, няма смисъл да грее повече от необходимото и да се чудиш как да охлаждаш.
    Дъно - без значение, но не може да е евтино заради изискването за оптичен и коаксиален аудио изход. Обикновенно по-нагъзените модели имат подобни.
    Ако ги пренебрегнеш и се ориентираш само към дъно с HDMI ще спестиш някой друг долар... Дъното... ако размерът е от изключително значение - itx, ако не mATX - по-евтини са...
    Кутия, ровене, търсене, малка, но ако е за mATX с 3.5-инчови вътрешни устройства - по-бързи и евтини от 2-5-инчовите. Ако е itx... неминуемо 2.5-инчови ще трябва.
    Това трябва да са грубите насоки, можеш да почнеш с ровенето и да казваш какво си намерил като варианти за да го обсъждаме...
    Почни от търсене на кутия и дъно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: малко помощ за конфигурация HTPC

    На ресивъра ми има оптика и коаксиал и затова държа на тях,нямам идея какво да е дъното, на кутията ме интересуват само размерите.Не бързам за никъде до другия месец имам време да реша.Наистина не знам от къде да започна за това ако ти остане време драсни някоя примерна конфигурация.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #4

    Отговор: малко помощ за конфигурация HTPC

    GB F2A85XN-WIFI /A85X - Описание

    FD Node 304 - Описание

    Слагаш кое да е апу на сокет fm2. 6700 -> 6500. Тия без К тъй като едва ли търсиш клок а по-скоро нещо студено. АМД е варианта за по-сериозната графика.
    Проблема е че излиза 745 лв. - http://nikem-bg.net/cart/49371p1r490...47837p1rf.html



    Ако няма да се гледа 3D съдържание може да се вземе и някое Пентиумче тамън ще влезеш в бюджета. Орязана им е графиката ако не е ясно.
    http://nikem-bg.net/cart/1130p1r1002...46691p1rf.html

    http://www.asrock.com/mb/Intel/B75M-ITX/

    Може и по-евтиния G2030 ако искаш да спестиш 13 лв. Разликата е 100MHz. Аз съм със стария G850 и гледам основно ремукси без проблеми та резолюцията не е проблем.
    Иначе пълноценното видео е в I3-3225 (HD4000) но и по-орязания вариант в I3-3220 (HD2500) трябва да свърши работа за 3D. Но излиза по-скъпо от АМД-то а е по-слаба ракия.
    Това на което трябва да обърнеш внимание са изходите на дънната платка отговарят ли на изискванията. Иначе съм взел предвид размера да влиза в малка кутия.
    Тая на FD ми се видя най сгодна иначе има и други варианти - CM Elite 120 , CM HAF XB.

    пс. Има и значително по-евтин вариант с тия запоените за дъното но и са доста зле като производителност ако ще се ползва и за друго освен филми.
    http://nikem-bg.net/cart/44298p1r453...r1034p1rf.html - Кутията може да стой и легнала и права както ти харесва.

    http://www.asrock.com/mb/AMD/E350M1/

    Има и значително по-скъпи варианти с по-добро видео и безшумни като този - http://nikem-bg.net/computer-compone...scription.html
    Така ще ти излезе 425 лв. демек пак влизаш в бюджета. Лично на мен обаче не ми допадат особено подобни готови решения дето не подлежат на ъпгрейд.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 15-08-13 в 08:56.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    13
    #5

    Отговор: малко помощ за конфигурация HTPC

    Да дъното има това което искам оптика и хдми ,май ще изчакам малко да отделя още някой лев и ще взема това което си ми препоръчал Количка: GB F2A85XN-WIFI /A85X, AMD A8-6500 X4/3.5GHZ/FM2/BOX, 4GB DDR3 1600 A-DATA, продукти и цени. за да не се ядосвам ако реша да гледам 3д а то насича.А това за 740лв. видео карта няма ли да му трябва.
    Този пост е редактиран от kirilkushev; 15-08-13 в 15:41.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #6

    Отговор: малко помощ за конфигурация HTPC

    Не видеокартата грее и шуми та е много вреден елемент особено при малки кутии. Такава ти трябва единствено за геймърска машина.
    Ето ти 13 стр. ревю на апу-тата на амд - http://hardwarebg.com/30074-amd-richland-а10-6800к/
    Между другото в предишния си пост съм ти дал шот където се вижда подробна информация вкл. с каква вгр. графика е всеки от процесорите.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 15-08-13 в 16:28.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    13
    #7

    Отговор: малко помощ за конфигурация HTPC

    Благодарности на колегата sunabouzu2 ,конфигурацията ще е Количка: GB F2A85XN-WIFI /A85X, AMD A8-6500 X4/3.5GHZ/FM2/BOX, 4GB DDR3 1600 A-DATA, продукти и цени само ,че с CM Elite 120 (по ми харесва някакси ) какво да е захранването за нея.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #8

    Отговор: малко помощ за конфигурация HTPC

    Захранването си остава същото без значение коя от трите кутии ще вземеш. Само цената пада заради по-евтината кутия.
    http://nikem-bg.net/cart/49371p1r490...46654p1rf.html

  11. Junior Member Аватара на axil10
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    51
    #9

    Отговор: малко помощ за конфигурация HTPC

    Според мене колегата ти е предложил добри компоненти за парите си.
    Този пост е редактиран от axil10; 16-08-13 в 23:08.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    13
    #10

    Отговор: малко помощ за конфигурация HTPC

    Ок конфигурацията е ясна вече още веднъж благодарности на sunabouzu другия месец е събирам и ще драсна някой ред.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за конфигурация :)
    От Anuwar_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 31-07-12, 20:33
  2. Помощ за нова PC конфигурация
    От InternetZombie във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 26-03-09, 10:14
  3. HTPC (Home Theater PC) Конфигурация за LCD TV
    От maron във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-08, 17:01
  4. Малко въпроси за конфигурация
    От X-RAY във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 18-10-07, 21:14
  5. Избор на конфигурация - помощ
    От kiko1987 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-10-07, 22:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе