Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Какво мислите за тази конфигурация?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #1

    Какво мислите за тази конфигурация?

    Здравейте, първо да обясня, че въпросната конфигурацийка ще се ползва и като компютър, а не съм фен на големите кутии. Игри не играя никакви, но работя с Adobe photoshop cs6 и Lightroom 5 (не едновременно разбира се). Останалото е браузване в нета.
    За кутия съм харесал Antek isk 110 vesa, Lian li pc Q12, Silverstone ML 05.
    Процесора мисля да е последното поколение Intel Haswell и по точно I5 заради съотношението цена/производителност но съм склонен и на компромиси като I3 или AMD даже може и някой I5 Ivi bridge. Надявам се вие да ме насочите към процесор.
    Видео мисля, че вграденото ще ми е достатъчно.
    За дъно нямам особени изисквания, мисля 1 HDMI, 1-2 USB 3.0 и WLAN ще са достатъчни.
    Рам идея си нямам, но тя едва ли да ми е проблем.
    Харда за сега ще е 1 2.5" 1 терабайт на 7200 оборота, а после и едно SSD за операционната ще взема.

    Предимно кутията ми е проблема, защото първия вариант е с 90 w захранване и едва ли ще е достатъчно. Ако предложите някаква с подобни размери без захранване не е проблем да взема едно Pico 160W (а има ли по-мощни). Втория вариант на кутия който съм написал май ме устройва, но ми се иска да е малка бе да му се не види а и захранването дето го има мие неизвестно. За третия малко е резервен вариант ако няма друга.

    Това всичкото нещо ще се включва в монитор с IPS матрица и телевизора, нямам нужда от дистанционни и други такива.

    На първо време помагайте за кутия, другото ще го мисля в движение.БЛАГОДАРЯ

    - - - - - - - - - -

    :rolleyes:

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #2

    Отговор: Какво мислите за тази конфигурация?

    Моля ви ако знаете подобни кутии споделете.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Какво мислите за тази конфигурация?

    ARK | Intel - 84W

    не знам към какви 90 или 160 захранвания си се насочил, ама ...

    за по-нататък ще говорим по-нататък

  5. Junior Member Аватара на axil10
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    51
    #4

    Отговор: Какво мислите за тази конфигурация?

    Цитат Първоначално публикувано от biroman Виж публикацията
    Здравейте, първо да обясня, че въпросната конфигурацийка ще се ползва и като компютър, а не съм фен на големите кутии. Игри не играя никакви, но работя с Adobe photoshop cs6 и Lightroom 5 (не едновременно разбира се). Останалото е браузване в нета.
    За кутия съм харесал Antek isk 110 vesa, Lian li pc Q12, Silverstone ML 05.
    Процесора мисля да е последното поколение Intel Haswell и по точно I5 заради съотношението цена/производителност но съм склонен и на компромиси като I3 или AMD даже може и някой I5 Ivi bridge. Надявам се вие да ме насочите към процесор.
    Видео мисля, че вграденото ще ми е достатъчно.
    За дъно нямам особени изисквания, мисля 1 HDMI, 1-2 USB 3.0 и WLAN ще са достатъчни.
    Рам идея си нямам, но тя едва ли да ми е проблем.
    Харда за сега ще е 1 2.5" 1 терабайт на 7200 оборота, а после и едно SSD за операционната ще взема.

    Предимно кутията ми е проблема, защото първия вариант е с 90 w захранване и едва ли ще е достатъчно. Ако предложите някаква с подобни размери без захранване не е проблем да взема едно Pico 160W (а има ли по-мощни). Втория вариант на кутия който съм написал май ме устройва, но ми се иска да е малка бе да му се не види а и захранването дето го има мие неизвестно. За третия малко е резервен вариант ако няма друга.

    Това всичкото нещо ще се включва в монитор с IPS матрица и телевизора, нямам нужда от дистанционни и други такива.

    На първо време помагайте за кутия, другото ще го мисля в движение.БЛАГОДАРЯ

    - - - - - - - - - -

    :rolleyes:
    Здравей ,
    Кажи с какъв бюджет разполагаш и , аз ще те посъветвам какво да сглобиш . От кутията до .....най-малкия детайл .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #5

    Отговор: Какво мислите за тази конфигурация?

    Цитат Първоначално публикувано от axil10 Виж публикацията
    Здравей ,
    Кажи с какъв бюджет разполагаш и , аз ще те посъветвам какво да сглобиш . От кутията до .....най-малкия детайл .
    Мисля към 1000 -1200 лв.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ARK | Intel - 84W

    не знам към какви 90 или 160 захранвания си се насочил, ама ...

    за по-нататък ще говорим по-нататък
    По-скоро се насочвам към Т не към К моделите на I5

  7. Junior Member Аватара на axil10
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    51
    #6

    Отговор: Какво мислите за тази конфигурация?

    [QUOTE=biroman;640782]Мисля към 1000 -1200 лв.

    - - - - - - - - - -

    Дъно - Gigabyte H87N-WIFI - 213лв
    Процесор - Intel Core i5-4570S , max.TDP 65 W - 359лв
    Охладите за CPU - Noctua CPU Cooler NH-L9i Low Profile - 90лв
    Рам памет - Corsair DDR3 1600MHz 2x4GB Vengeance Pro Silver CMY8GX3M2A1600C9 - 165лв
    Захранване - Pico PSU-160-XT+192W Adapter Power kit - 170лв
    Kутия - Streacom F7CS - 185лв

    Всичко - 1182 лв
    Погледни това ревю - http://youtu.be/RC_xM5ecq5w
    Този пост е редактиран от axil10; 26-09-13 в 10:46.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #7

    Отговор: Какво мислите за тази конфигурация?

    Мдааа, никак нее зле. Ако нее много нахално, може ли да ми кажете колко вата ще е тази конфигурация? Нещо не мога да се оправя с тез калкулатори в нета.

  10. Junior Member Аватара на axil10
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    51
    #8

    Отговор: Какво мислите за тази конфигурация?

    Moята система е с i7 3770T и повече от 85W не съм видял . Системата съм е ползвал повече от шест месеца и говоря от опит !
    Процесорът който ти предложих е с малко по - високо TDP(65W) , моето е 45 W , но aко си прегледал ревюто ще видиш , че са ползвали процесор със същото TDP (65W) като предложеното горе и не са имали проблеми със захраването .

    Харесва ли ти кутията която ти предложих ?:rolleyes:
    Този пост е редактиран от axil10; 29-09-13 в 08:15.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #9

    Отговор: Какво мислите за тази конфигурация?

    Разгледах и другите и май F1 ми допада повече. Благодаря!
    А вие с такава кутия ли сте, защото ми е интересно дали ще има проблеми с охлаждането или ще трябва побългаряване.

  12. Junior Member Аватара на axil10
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    51
    #10

    Отговор: Какво мислите за тази конфигурация?

    Аз съм с това:
    Кутия - Streacom F7CS ( модната) Дъно - Asus P8Z77-I deluxe Процесор- Intel Core i7-3770T (8M Cashe , 45w) Оперативна памет-G.Skill 2x4Gb DDR3 2133 , timing 9-11-10-28 1, 65v Хардискове - Intel 120Gb SSD 520 , WD Scorpio Black 320Gb Зарядно - Pico PSU-160-XT+192W Adapter Power kit Охлаждане: на процесора - Dynatron K129 - има нужда от мод за това дъно.Използвани са четири вентилатора на Noctua.Потреблението на системата в ненатоварено състояние е около 35w , а в натоварено (prime95)около 85w.Температурата на ядрата в ненатоварено състояние е в порядъка на 35÷38градуса , а в натоварено (Settlers 7) около 45÷52градуса , при Prime95 повече от 72 градуса не съм видял при тест от 15мин.При включено турбо на дъното , честотата на някой от ядрата на процесора скача до 4, 2GHz.Kутията спокойно може да побере четири 2,5''-ви хардискове.Шумът който издава системата на повече от метър е минимален.

    F1 не ти е препоръчвам мисля , че ще има проблем с охлаждането .
    Този пост е редактиран от axil10; 29-09-13 в 08:17.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #11

    Отговор: Какво мислите за тази конфигурация?

    А някой може ли да помогне, да съобразя хардуера така, че да може да се сложи хакинтош?

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Отговор: Какво мислите за тази конфигурация?

    Здравей. Прегледай форума на insanelymac. Там има списък със съвместимите железа. И имай в предвид, че хакинтош-а е стъпка преди покупка на истински мак

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    2
    #13

    Отговор: Какво мислите за тази конфигурация?

    Здравейте, искам съвет и мнение за тази конфигурация
    Количка: GB F2A85XN-WIFI /A85X, 4GB DDR3 1600 A-DATA, CHIEFTEC A-80 350W ATX2.3 80+ CTG-350-80P-BULK, продукти и цени.
    Идеята е да се върже към сматрт 3д и ресивър 7.1 и да служи само за нет и филми без игри.
    Мерси предварително.Може и др. Конф. За тези пари.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #14

    Отговор: Какво мислите за тази конфигурация?

    Извинявайте за въпроса, но с дъното или с процесора трябва да съобразя колко MHz да ми е рам паметта.

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #15

    Отговор: Какво мислите за тази конфигурация?

    Цитат Първоначално публикувано от Мирослав Методиев Виж публикацията
    Здравейте, искам съвет и мнение за тази конфигурация
    Количка: GB F2A85XN-WIFI /A85X, 4GB DDR3 1600 A-DATA, CHIEFTEC A-80 350W ATX2.3 80+ CTG-350-80P-BULK, продукти и цени.
    Идеята е да се върже към сматрт 3д и ресивър 7.1 и да служи само за нет и филми без игри.
    Мерси предварително.Може и др. Конф. За тези пари.
    HDD е малък и кофти модел (според мен). Захранване 350W на компютър от 2014 ?! (в последно време ми търсят 1300W). В дънната платка има някаква WiFi функция, която едва ли те интересува, но със сигурност добавя някои $ към цената и...

    Извинявайте за въпроса, но с дъното или с процесора трябва да съобразя колко MHz да ми е рам паметта.
    Честотата на паметта се съобразява със дънната платка. Ако тя не я поддържа колкото и да сложиш вся тая...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво мислите за тази система?
    От LEGAL във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 12-01-13, 17:18
  2. Какво ще кажете за тази конфигурация
    От PeterPan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-06, 22:28
  3. какво мислите за тази пералня. търся съвет.
    От jmut във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 02-11-06, 14:39
  4. Какво мислите за тази конфигурация?
    От Arthur Dent във форум Общ - хардуер
    Отговори: 22
    Последно: 19-07-06, 15:06
  5. Какво мислите за тази видеокарта ?
    От batfilcho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 17-10-05, 14:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе