Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Toshiba ?

Гласували
296. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26'' и по-малко

    17 5.74%
  • 32''

    95 32.09%
  • 37''

    23 7.77%
  • 40''

    105 35.47%
  • 42''

    36 12.16%
  • 46''

    17 5.74%
  • 47''

    1 0.34%
  • 52''

    0 0%
  • 55''; и повече

    2 0.68%
Страница 90 от 91 ПърваПърва ... 408088899091 ПоследноПоследно
Резултати от 1,336 до 1,350 от общо 1358

Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Ds
    Ds е офлайн
    Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    7
    #1336

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте, във възторг съм от предоставената информация във форума 3 дни четох и си мислех че имам достатъчно инфо за да си купя тв.
    Но след посещението ми в няколко магазина тотално се обърках и така накрая се сдобих с Toshiba 42SL738.
    Имам обаче някои проблеми.С цифрова на Близу съм.
    Гледайки Евроспорт и другите канали ,логото им е извън обхвата на екрана.Бихте ли споделили как да поправя това недоразумение

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #1337

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    този проблем го има близу и на аналоговия сигнал и обикновено най осезателно се появява при диемите. Преминаване от широк екран на свръх жив. Това не е проблем на телевизора а на кабелната. Превключваш от копчето или сменяш доставчика.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1338

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    И как пък при другите телевизори го няма този проблем тогава? При мен си сменява сам режима на каналите с автоматичен сигнал за 16:9. Също съм на Близу.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    25
    #1339

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Тошибите май имат проблеми със софтуера, аз също имам 42sl738g и цифровия тунер ми забива на няколко канала на плевенски кабелен оператор. Обаждах се на оператора, казаха, че проблема се явява само при телевизори тошиба, звънях на сервиз обслужващ марката в плевен, отговориха ми, че проблема е само при дадения каб. оператор, имало несъвместимост на софта, така че проблема го има и то, само при тошиба.

  6. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1340

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Колега от форума имаше проблем с цифровите пакети на Софийска Кабелна Компания (ССК) , първо се опитаха да му пробутат номера ,че само на Тошиба прави така , но след настояване кабеларите са си променили/ оправили настройките и вече няма проблем. Аз съм на Близу с Тошиба и 1.5 год. нямах никакъв проблем от няколко месеца обаче се появи понякога забиване на БТВ( най-често) ,НОВА и въобще в този пакет. Иначе 16:9 си го цели без проблем на всички програми с WSSignal само на Про БГ откакто стана Бтв Екшън нещо се бъгва.
    Все пак който мисли ,че това е от телевизора може да го смени в първата седмица от покупката за друг модел( 40XV733G и 40SL733G са 999лв. също) или друга марка.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #1341

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Колега от форума имаше проблем с цифровите пакети на Софийска Кабелна Компания (ССК) , първо се опитаха да му пробутат номера ,че само на Тошиба прави така....
    За съжаление ,при всички кабелни оператори, техниците се оправдават по същият начин. Независимо каква марка и модел притежавате, все се оправдават че само с вашата марка имало проблем...Може би ,защото са между чука и наковалнята..../техниците,шефовете в офиса и крайните клиенти/

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #1342

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    И как пък при другите телевизори го няма този проблем тогава? При мен си сменява сам режима на каналите с автоматичен сигнал за 16:9. Също съм на Близу.
    диемите когато предават 16/9 например филм или мач го прави разтягането , също имам и самсунг и той разтяга- при близу на тези програми. Имам и дигитална кабелна на еском там също всичко си е нормално. При сателитните телевизии също няма проблем с разммера. Та всичко си е от кабеларката и не бих седнал да ъпгрейдвам софтуера щом си работи.

  10. Ds
    Ds е офлайн
    Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    7
    #1343

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря за мненията,предполагам че и забавянето на звука от време на време също е проблем на Близу а не на телевизора.Не искам да го сменям, исках телевизор с много екстри и накрая се отказах от екстрите за сметка на картината и взех Тошибата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    59
    #1344

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Аз съм на Булсатком,при гледане на мачове,независимо от канала в режим Super Live всички линии на игрището са криви и фигурите са издължени,като се движи камерата все едно минава лупа пред екрана !На другите режими реже от картината!На какво се дължи това?От телевизора,или от Булсат?Вече ме е яд,че я взех тая тошиба!

  12. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1345

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Super Live e режим , който с минимални изкривявания и рязене разпъва 4:3 картина в 16:9 и така в най-голяма степен запазва оригинала .Такъв режим имат и другите японски марки и Филипс. При някои корейски марки и модели такава опция изобщо липсва. Няма как 4:3 да стане 16:9 без компромиси ! При Тошиба режим Кино реже повече, но без изкривявания . Ако СТБокса на Булсат подава сигнал само 4:3 телевизора няма друг вариант и това не зависи от марката и модела. Програмите ,които се излъчват оригинално 16:9 трябва да бъдат придружени с т.н. WSS (широк екран сигнал) тогава автоматично режима преминава в 16:9. Има програми на, които пише 16:9 и се излъчва такъв размер ,но не е придружен с WSS и трябва ръчно да се промени режима на Широк Екран ,такива са доста от българските .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    59
    #1346

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    nkd,благодаря ти!Знам,че на Широк екран,се вижда най-добре,но от долу има черна лента около 2см.,на Super Live,всичко е изкривено,сега забелязах,че и на другите канали фигурите са ужасни,примерно на водещите на новините едното рамо е по-широко от другото!СТБ има и двата режима 4:3 и 16:9,както и автоматична корекция и WSS,както и да го сложа няма значение.Конкретно при Тошиба ли е така или и при другите ЛСД,Плазма ТВ?Какво ще ме посъветвате,да го връщам ли ако мога?Стана на 7 дена,или да се успокоя че при всички е така?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #1347

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    "Super Live" Режима на Тошиба е един от най-добрите ,които съм гледал за разтягане на 4:3 към 16:9 .При теб проблема по-скоро е ,че сигурно досега си гледал на 4:3 CRT ТВ и още ти е странно ,но се свиква -аз вече не му обръщам внимание.Ако СТБ на Булсат ти е от нормалните модели /а не извращението ZDH100 / го свързваш с добър скарт кабел и в "инсталация" -1234/код/-"телевизор"- "формат на ТВ екрана" -"16:9" .За съжаление канали като Диема, БТВ Action,ТВ7 и НоваСпорт се излъчват в 4:3 формат и при пускане на предаване 16:9 не излъчват WSS код за автоматично преминаване на съответния формат и се налага ръчно превключване /което при Тошиба е лесно с бутон ,за разлика от Самсунг и ЛГ ,където трябва да се премине през няколко менюта /.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    59
    #1348

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Да за това,че не съм свикнал си прав,до сега бях с 21" crt,но това със Super Live е и на БТВ,Канал 1,навсякъде фигурите на хората са като "мутанти" едната част на тялото е по-широка от другата и като върви надпис от долу,отначало се разширява ,после се стеснява,все едно прекаравам лупа пред екрана!СТБ е на 16:9.

  17. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1349

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Целта на този режим/аспект е да дава горе долу вярна картина в центъра (в края леко разтяга), защото камерата следи обектите винаги в център . Това е добър вариант за гледане на телевизия -новини, сапуни риалити и прочее . За спорт и филми, особено с черни ленти отгоре и отдолу, е по-добре да се отиде на Кино.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    59
    #1350

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря,но да разбирам ли че проблема е при всички тв,не само при тошиба?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1458
    Последно: 14-03-12, 18:58
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе