Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият PDP телевизор LG ?

Гласували
45. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 37" PDP

    4 8.89%
  • 42" PDP

    23 51.11%
  • 50" PDP

    15 33.33%
  • 60" PDP

    3 6.67%
Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 193
Like Tree2Одобрявам

LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #166

    Отговор: LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Получих интересно запитванe:
    Подскажи и помоги:
    подключен к городскому кабельному телевиденью.
    Через автоматический поиск обновил все программы и после этого вот что обнаружил,
    из 73 каналов 68 каналов шипят, а 5 показывают нормально. При этом картинка четкая,
    помех нет.
    При ручной настройке все становитьса нормально, но стоит перейти на канал вперёд
    и обратно, шипение появляетса опять. Кака это побороть?
    Превод
    Телевизора е свързан към кабелна телевизия с кабел. След автоматично търсене обнови всички програми и ето какво открих - от 73 канала, 68 свистят, а 5 показват нормално. При това картината е ясна без смущения. при ръчна настройка всичко е нормално, но трябва да се премине с канал напред и върне обратно, свистене пак се появява. Как да се преборя с това ?


    Някой от собствениците, да се е сблъсквал с подобен проблем и как го е решил.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-12-12 в 17:47.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #167

    Отговор: LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Получих интересно запитванe:


    Превод
    Телевизора е свързан към кабелна телевизия с кабел. След автоматично търсене обнови всички програми и ето какво открих - от 73 канала, 68 свистят, а 5 показват нормално. При това картината е ясна без смущения. при ръчна настройка всичко е нормално, но трябва да се премине с канал напред и върне обратно, свистене пак се появява. Как да се преборя с това ?


    Някой от собствениците, да се е сблъсквал с подобен проблем и как го е решил.
    Eдинственото свистене, за което се сещам е, когато има включен тунер и звукът на телевизотър е увеличен много от неговото дистанционно, а от това на тунера е намален много, но това не обяснява това че се появява на определени канали. При преминаване между каналите в този случай се чува, защото няма друг звук, който да го заглуши поне малко.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    42
    #168

    Отговор: LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте, от няколко дни съм собственик на LG60PX950N ,който е с транспортен дефект (леко е счупено стъкленото покритие в дясно,почти незабележимо след като е показано къде е ,а какво остава за да се забележи ако не ти е показано къде е) и цената е доста прилична. Но имам няколко въпроса първо забелязах,че се е отпечатало логото на UNIVERSAL и буквите в средата на матрицата и да попитам какви са начините за отстраняването на проблема? Дали не е работил преди това този ТВ като мостра? Опитах се да влезна в сервизното меню,но не успях съвет как да влезна? Понеже родителите ми са го купували докато бях на почивка и са забелязали също изпичането на логото са викнали техник от LG и е видял проблема и казал,че не решава той нещата ,а някакъв кординатор и вероятно нямало да заменят телевизора с нов ,защото при покупката сме знаели,че е с транспортен дефект и могли да развалят сделката и да върнат парите,но мен не ми е за парите,а за телевизора,защото за тези пари е абсурд да си взема и 32ка с почти подобни параметри ... Съвет какво да говоря с тези от сервиза?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #169

    Отговор: LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от MartinNez Виж публикацията
    Здравейте, от няколко дни съм собственик на LG60PX950N ,който е с транспортен дефект (леко е счупено стъкленото покритие в дясно,почти незабележимо след като е показано къде е ,а какво остава за да се забележи ако не ти е показано къде е) и цената е доста прилична. Но имам няколко въпроса първо забелязах,че се е отпечатало логото на UNIVERSAL и буквите в средата на матрицата и да попитам какви са начините за отстраняването на проблема? Дали не е работил преди това този ТВ като мостра? Опитах се да влезна в сервизното меню,но не успях съвет как да влезна? Понеже родителите ми са го купували докато бях на почивка и са забелязали също изпичането на логото са викнали техник от LG и е видял проблема и казал,че не решава той нещата ,а някакъв кординатор и вероятно нямало да заменят телевизора с нов ,защото при покупката сме знаели,че е с транспортен дефект и могли да развалят сделката и да върнат парите,но мен не ми е за парите,а за телевизора,защото за тези пари е абсурд да си взема и 32ка с почти подобни параметри ... Съвет какво да говоря с тези от сервиза?
    Мдаа...телевизорът 100% е бил мостра. Ясно е че консултантите от магазина са го оставяли дълго време с логото на UNIVERSAL на екрана. Често го правят и затова не препоръчвам да се купува плазмен телевизор-мостра. Не вярвам от представителството да ти го подменят с друга бройк...ама знае ли човек.
    Пробвай с някой от следните два файла, да поизчистиш прогарянето - няма да стане перфектно, но поне няма да е така натрапчиво и ясно видимо.

    Plasma TV Logo Removing DVD - fix burn-in pixels
    Plasma TV Logo Removing DVD - fix burn-in pixels

    Image retention - Green edition
    anti-IR [green edition] 2012
    anti-IR_green_edition - Downloads - AVClub
    Това е един ISO файл с менюта и раздели, с автоматично повторяем режим за неопределено време.
    Ако имаш медиен плейър, който чете DVD. ISO файлове, просто копирай на диск и го отвори. В противен случай, можеш да го запишеш на DVD и да го възпроизведеш на на някой плейър.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    42
    #170

    Отговор: LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Мерси много за отговора. Тези от LG казаха,че на 80-90% няма да сменят ТВ с нов ,защото нямали налични бройки... А мен парите да ми ги върнат не ме устройва.. Ще пробвам и с 2та файла които ми даде,но понеже нямам плеър,а телевизора няма уеб браузър, става ли да свържа лаптопа към телевизора с HMDI кабел и да пусна програмките през него ,като преди това му забраня да излъчва на екрана на лаптопа и оставя само телевизора? И още нещо колко време трябва да работят тези програми за да се пооправи изпичането на логото? Няколко часа ли , дни ли или по моя преценка докато се поизчисти?
    И още нещо как да влезна в сервизното меню и да видя колко часа е работил горе -долу? Вчера пробрах със задържане на бутоните меню на ДУ и ТВ,но Тв-то са сензорни и малко по-кофти става,но пак не ме пусна.. Съвет?
    Този пост е редактиран от MartinNez; 19-02-13 в 17:17.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #171

    Отговор: LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от MartinNez Виж публикацията
    Ще пробвам и с 2та файла които ми даде,но понеже нямам плеър,а телевизора няма уеб браузър, става ли да свържа лаптопа към телевизора с HMDI кабел и да пусна програмките през него ,като преди това му забраня да излъчва на екрана на лаптопа и оставя само телевизора? И още нещо колко време трябва да работят тези програми за да се пооправи изпичането на логото? Няколко часа ли , дни ли или по моя преценка докато се поизчисти?
    1. Друг вариант е да го върнеш и да си избереш друг модел на аналогична цена или по-скъп с доплащане.
    2. Да и така става. По 1 час на ден докато избледнее отпечатъка.
    3. За сервизното меню ще ти трябва сервизно дистанционно/или да си направиш сам такова/.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    42
    #172

    Отговор: LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    1. Друг вариант е да го върнеш и да си избереш друг модел на аналогична цена или по-скъп с доплащане.
    2. Да и така става. По 1 час на ден докато избледнее отпечатъка.
    3. За сервизното меню ще ти трябва сервизно дистанционно/или да си направиш сам такова/.
    Мерси,значи няма начин да разбера колко часа е работил телевизора преди това или дали се нуждае от Ъп на Firm-а,ако нямам сервизно дистанционно или не си направя сам( а не виждам как ще успея да си го направя сам..)

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #173

    Отговор: LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    За ъпдейт на фирмуера не ти е нужно сервизно дистанционно. Jук във форума има няколко човека, които са си направили такова - попитай в темата за LG LCD
    Хмм гледам че твоят е с буква N накрая...малко по-надолу на сайта има фирмуер.
    LG 60PX950N Service: Anleitungen & Garantie | LG Deutschland

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #174

    Отговор: LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    LG 2013 plasma TV line-up (PH6708, PH6608, PN6504 en PN4503 series) | Homecinema Magazine


    LG PH6708 series [60",50"]

    Full HD resolution
    Pentouch PDP plasma
    MCI 600 refresh rate
    50Hz technique
    2 channel speakers
    Smart TV
    Built-in WiFi
    WiDi / Mira Cast Support
    M13 dualcore processor
    Magic Remote control
    Smart Share Plus
    NFC support
    MHL support
    Skype camera ready
    Cinema 3D display (active)
    Models;

    60 inch, 60PH6708 (1,299 euros)
    50 inch, 50PH6708 (899 euro)


    LG PH6608 series [60",50"]

    Full HD resolution
    Pentouch PDP plasma
    MCI 600 refresh rate
    50Hz technique
    2 channel speakers
    Smart TV
    Wifi ready
    WiDi / Mira Cast Support
    M13 dualcore processor
    Magic Remote Ready
    Smart Share Plus
    NFC support
    MHL support
    Skype camera ready
    Cinema 3D display (active)
    Models;

    60 inch, 60PH6608 (1,199 euros)
    50 inch, 50PH6608 (849 euros)



    LG PN6504 series [60",50"]


    Full HD resolution
    PDP plasma
    MCI 600 refresh rate
    50Hz technique
    2 channel speakers
    Models;

    60 inch, 60PN6504 (999)
    50 inch, 50PN6504 (699 euro)


    LG PN4503 series [50",42"]

    HD-Ready resolution
    PDP plasma
    MCI 600 refresh rate
    50Hz technique
    2 channel speakers
    Models;

    50 inch, 50PN4503 (599 euros)
    42 inch, 42PN4503 (449 euros)

  12. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    1
    #175

    Отговор: LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте ,
    Искам да се обърна към разбиращите съфорумници с молба да помогнат...
    Наскоро станах собственик на тази плазма -LG 50PA5500 Технически спецификации | LG Electronics България.Ще я ползвам предимно за гледане на филми и като монитор.
    Във форума не можах да намеря нищо конкретно за модела , така , че не знам колко удачна е покупката ми.Ще бъда благодарен ако имате подръка някакви ревюта , туикове , настройки и най вече как да я разработя , за да не се получат прогаряния .Благодаря предварително!

    - - - - - - - - - -

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #176

    Отговор: LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #177

    Отговор: LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #178

    Отговор: LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    модели 2014

    FullHD плазма
    60PB660V
    50PB660V
    60PB560V
    50PB560V

    HD-Ready плазма
    LG 50PB560U

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    3
    #179

    Отговор: LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте, преди няколко часа станах собственик на следният телевизор LG 42PN450B. Имам следният въпрос. Как да се виждат и четат субтитрите от плеъра на телевизора. След малко четене по форума проблема се реши. Стартирате филма – филма тръгва със заредени субтитри/името на файла на филма и името на файла със субтитритрябва да е еднакъв !!!!
    Този пост е редактиран от stefanov73; 12-04-14 в 23:43.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Живее в
    Skopje, Macedonia
    Мнения
    10
    #180

    Отговор: LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ipbozukov Виж публикацията
    Здравейте ,
    Искам да се обърна към разбиращите съфорумници с молба да помогнат...
    Наскоро станах собственик на тази плазма -LG 50PA5500 Технически спецификации | LG Electronics България.Ще я ползвам предимно за гледане на филми и като монитор.
    Във форума не можах да намеря нищо конкретно за модела , така , че не знам колко удачна е покупката ми.Ще бъда благодарен ако имате подръка някакви ревюта , туикове , настройки и най вече как да я разработя , за да не се получат прогаряния .Благодаря предварително!

    - - - - - - - - - -
    Јас се извинувам што постирам на малку постара тема, но верувам дека некому можеби оваа информација ке биде од голема корист:

    Имено станува збор за 50 инчен плазма панел од ЛГ, односно 50PA5500 моделот.

    Технички спецификации:

    Производител: LG
    Модел: 50PA5500
    Панел: Plasma
    Резолуција: Full HD 1920 x 1080
    Дијагонала на екран: 49,9" (126,74 cm)
    Димензии без постоље: 116,84 х 70,36 х 5,3 cm
    Димензии со постоље: 116,84 x 75,7 x 29,7 cm
    Тјунери: DVB-T/C/S2/HD
    HDMI порти: 2
    USB порти: 1
    Scart: 1
    D-Sub: 1
    Component: 1
    Оптички аудио излез: 1
    Aудио влез: 1
    RF: 1
    Service RS232: 1
    PCMCI : 1
    Звучници: 2 х 10 W
    Контраст: 3 000 000 : 1
    Освежување на слика: 600 Hz
    Тежина со постоље: 28.8 кг
    Други карактеристики: TruSlim framedesign, Smart Energy Saving Plus, Intelligent Sensor, читање на видео и аудио формати: Divx HD, AVI, MOV, VOB, MKV, MP3, AC3, AAC, DTS.

    Повеќе спецификации може да најдете на следниов линк:
    LG 50PA5500: 50 inch Class Full HD 1080p Plasma TV (49.9 inch diagonally) | LG USA

    И конечно она најинтересното во целата приказна:



    Што доаѓа во кутијата:

    - Телевизор
    - Постоље и штрафчиња
    - Далечинско со батерии
    - Упатство
    - Напоен кабел
    - ЦД
    - World Wide Garanty



    Телевизорот не изобилува со голем број на приклучоци за екстерни уреди, односно како што беше кажано поседува два HDMI влезови, ке беше добро да има барем 3, за секоја евентуалија, скарт, кој е по мене вишок, компонентен влез кој ке си најде примена за приклучување на класично ДВД плеерче на кое ке се вртат концерти, мада се ке оди на медиа плеерче во глобала. Бидејќи сум малку олд скул, и бидејќи секогаш сум земал најдобро од оваква техника што се нуди, со све на неа, сум увидел дека го искористувам само 10% од она што уредот може да го понуди, па така да се што го има како опција верувам дека е и повеќе од доволно...
    Смарт ТВ го рипам во моментов од старт, прво заради тоа што по мое мислење е максимално непрактично и непотребно, а понатаму корисниците на смарт ТВ-а нека кажат колку е практично пребарување на јутуб или куцање на фејсбук со далечинска команда без тастатура, а тастатурата чини околу 100 евра за Самсунг смарт ТВ
    USB-то кое е 2.0 е сосема доволно за да се гледаат скоро сите видео формати без никаков проблем. Фул ХД видеото изгледа многу многу подобро одколку што тоа беше случај со претходните модели на плазми од оваа класа. Обично медиа плеерите поседувааат одлични процесори за обработка на видеа и во тој поглед се ненадмашни...
    Добра варијанта е и CI приклучокот за картица кој планирам да го користам за кабелска телевизија. Blizoo го нуди како опција...





    Многу од членовите на форумов верувам, ке настапат со критика кон изборот на плазма во односн на ЛЦД. За секое нивно прашање имам одговор, односно образложение зошто плазма а на ЛЦД. И мојот одговор е дека се додека се произведува плазмата, ке ми биде пред ЛЦД-то...Нормално се додека не го заменам со ОЛЕД
    Боите природни, топли и ненападни, црното е црно, нема беклајт блидинг , нема лош агол на гледање, опсег на гледање 180/180...
    Контрастот речиси перфектен, за униформноста немам зборови.
    Таканаречениот BurnIn ефект е минато, но морам да го споменам. Многу луѓе се уште веруваат дека плазмите патат од тоа, но уште пред неколку години тоа е веќе решена болка.
    Единствената маана која може да се наведе во однос на ЛЦД-то е тоа што плазмата не е толку светла, односно не може да извади толку бела светла боја како што тоа го прави ЛЦД-то. Но кој ке гледа бел екран?
    Телевизорот има заштитно стакло на предниот панел, кој мене ми беше многу битен фактор при купувањето, бидејќи со мало дете по дома не можеш да бидеш 100% сигурен дека нема да биде лансирана некоја ракета точно во телевизорот
    Еве и некоја слика сликната на брзина колку да се има во предвид за што станува збор:






    Се надевам дека ви доловив дел од карактеристиките на телевизоров. Доколку имате некакви прашања, стојам на располагање.

    Едит:
    Телевизорот се користи активно неколку месеци. Периодот на разработување е одминат. Не сум имал потреба од никаква дополнителна калибрација или пак advanced settings, најчесто се гледаат HD канли, сликата е перфектна сега за сега во споредба со се од LCD.
    Не се приметени никакви BURN IN ефекти.



    Во продолжение можеби ке поставам и макро фотографија од структурата на панелот.
    luka и hristoslav2 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  2. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  3. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 14:35
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе