Страница 1 от 94 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1409

Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    3
    #1

    Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Всичко за Panasonic Plasma телевизори.

    Ако сега правите своя избор, посетете тема за избор на телевизори:
    Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
    Мнения и Избор на 3D телевизор
    Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Линкове към старите теми
    Panasonic Plasma телевизори - обсъждане и мнения - част 1



    Здравейте, предстои ми покупка на нов телевизор като бюджетът е около 1200 лв.
    Оглеждах по магазините и оптимални варианти ми се сториха TX-P42U20 и TX-P42S20.
    Разликите между двата модела ми се струват несъществени, но все пак ако някой има наблюдения и може да изкаже мнение и препоръка ще съм благодарен.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Привет omegan
    Вземи TX-P42S20. Разликата мужду U и S е антиотражателното покритие на екрана и по добрият процесор в S серията.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    3
    #3

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Благодаря ти за отговора!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    114
    #4

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Някой забелязал ли е S серията сякаш в началото на годината като излезе беше с тъмно зеленикав панел а вчера се загледах в новата бройка която имаме и панела си изглежда черен това се забелязва най-вече при изключен тв,имате ли такива наблюдения защото и на мен ми предстой покупка на телевизор.

  6. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #5

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Е това зеленото най ме дразни в някои плазми прилича ми на съветски телевизор Рубин от 1970г. , дано са го махнали от S серията .

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #6

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Привет на всички! Имам малко въпроси към собствениците на 50V20 или 42V20. Наистина ли след определено време на работа (колко горе - долу) екрана "блесва"? В какво се изразява това блесване, защото на мен като цяло ми се струва доста тъмен панела, колкото и да му се повишават показателите на яркост, контраст? Има ли въобще някакъв начин да се компенсира, че и напълно, синьо - зеленеенето на панела, изразено особено силно при просветляване/ потъмняване и по контурите на отделни обекти в картината? Благодаря предварително за евентуалните отговори.

    P.S. Досега съм ползвал плазмени телевизори, не LCD.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Какви имаш предвид под "доста тъмен панел"? Самия панел или образа като цяло?
    Пробвай с някой тестов клип да настроиш яркост/контраст според товите условия. Идеята е черното на екрана да е черно без да се губят детайли в полутоновете близки до него.
    "Блесването" обикновено не се вижда с просто око. Хората мерят като луди да го хванат.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #8

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Доста тъмен е образа, разбира се. То означава, че няма достатъчно яркост. Ама то можеше и да се очаква - искате черно, моля - залепваме ви филтър, черно - да се удавиш, детайли - доволно, но яркостта отива по дяволите, че и с отенъци се сдобиваме заради този филтър. А ако в това се състои блесването - да стоя с колориметъра и да чакам - а-ха нещо да се промени в графиците, то тогава защо въобще се коментира, че нещо "блесвало". Аз какво - ще се наслаждавам на качествен образ или ще му ставам роб на екрана, да го чакам с уредите?

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    За да кажеш, че образа няма яркост за мен означава по-скоро, че му липсва бяло.
    Черно искаме за да виждаме наистина черните обекти като такива, а не сиви. Примерно сега гледам един концерт, на който китариста е с черна лакирана китара. Няма как да я видя такава на телевизора без да има добро черно. Същевременно обаче, виждам всички заснети детайли във фона на тъмната сцена.
    Панела и телевизора е способен да възпроизведе точно нюансите от черно до бяло изключително добре. Всичко е въпрос на точни настройки според условията на гледане и подавания сигнал.

    Опитай с промяна на настройката на гамата.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #10

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Благодаря, ще пробвам. Действително, аз го гледам на THX (въпреки, че доста ми червенее, цветността като цяло е доста, и настройката за яркост и контраст прави картината доста тъмна), но може би трябва да си поиграя с настройките (а аз точно този момент исках да избегна, нали уж за това бил този режим - да показва нещата такива, каквито е заложено да изглеждат). А отенъците от филтъра направо ме карат да си мисля за замяна с G20.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #11

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Чакай сега, този режим е направен за гледане на HD сигнал на тъмно. Общата яркост е занижена умишлено.
    Погледни в първата тема за Панасоник имаше 2-3 поста от колега във форума с калибрация на 50V20. Има настройки и за SD сигнал.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #12

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Да, и аз реших, че трябва да се гледа само на тъмно, въпреки, че никъде не го пише - акцента към е режима е - ах, колко точно предавал действителността. А въпросните настройки на hristoslav2 ги бях видял преди време, но ги бях забравил. Днес също попаднах на тях, но след като бях написал първия си пост. Ще ги опитам и ще споделя резултата.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #13

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Не са на христослав. Потърси няколко обширни поста на друг колега. За съжаение не се сещам ника му.

    Edit:

    Ето поста:
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg437043

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #14

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Може би на boboev, с десетките замервания и "хубавия" скарт? Май ще пропусна. А на тези на hristoslav2 от avguide какво им има, не са ли качествени?

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #15

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Не знам, аз не съм ги пробвал пък и съм с G20 и няма как да ми свършат работа.
    Най-добре е да опиташ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 94 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 01-10-23, 23:58
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  4. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе