Резултати от 1 до 11 от общо 11

Хоризонтално черти на екрана - LG 42LD750

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #1

    Хоризонтално черти на екрана - LG 42LD750

    Здравейте,
    Притежател съм на такъв лсд телевизор от около две седмици, след като около една година не можех да си харесам тв. Затова ми стана много неприятно, когато днес сутринта го включих и видях размазана картина, отгоре до долу на хоризонтални тънки линии. Пробвах с фабр. Настройки, но нямаше ефект. Имате ли идея какво е това, преди да съм звъннял в сервиза. Не ми се иска да ме замотаят и да остана за месец без телевизор.
    Мерси предварително!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Хоризонтално черти на екрана - LG 42LD750

    Почти съм сигурен , че е дефектна матрица (Ако няма същественна разлика между компютърната матрица и тази на телевизора).

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #3

    Re:Хоризонтално черти на екрана - LG 42LD750

    Опаковай го в кашона и го връщай в магазина. Аз имах същата случка преди 2г и ми го смениха.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:Хоризонтално черти на екрана - LG 42LD750

    При всички източници на сигнал ли ги има?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #5

    Re:Хоризонтално черти на екрана - LG 42LD750

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    При всички източници на сигнал ли ги има?
    ДА!

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Re:Хоризонтално черти на екрана - LG 42LD750

    Значи е дефектна матрица както каза колегата по горе,пълна окомплектовка в кашона и в магазина от където е купен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #7

    Re:Хоризонтално черти на екрана - LG 42LD750

    Благодаря на всички!
    Обадих се на сервиза. Чакам да се свържат кога ще идва техник. После ще пиша какво е станало. Лек ден на всички!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #8

    Re:Хоризонтално черти на екрана - LG 42LD750

    Здравейте отново,
    Относно бързината на приемане на поръчка от страна на националния номер на сервиза на LG - никакви забележки. Казаха хората до 48 часа ще се свържат с мене от КиК. Относно свързването с мене - отново никакви забележки, беше в рамките на 48 часа. Оттук насетне обаче ... Дойдоха да вземат телевизора. Единственият документ с който го направиха беше хвърчаща преснета бележка, обозначените полета бяха с английски наименования, непреведени, имаше само модела на телевизора, без сериен номер, без номер на гаранция. Единственото друго освен модела беше телефонен номер на сервиза. Добре че аз си бях подготвил приемо-предавателен протокол, на български, с дата на вземане, окомплектовка и т.н. Сега, казаха ми че е диагностиран телевизора и е поръчана РАЗВАЛЕНАТА ЧАСТ. Затова прикачам снимка на проблема който има телевизора в действие, за да кажете според вас част ли е или матрица. Мерси предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3
    #9

    Re:Хоризонтално черти на екрана - LG 42LD750

    Грешка е че си се обърнал към сервиза а не към магазина
    Аз има подобен проблем с 32LD420 закупен от метро
    на 9-тия ден даде дефект, занесох го в метро със кашон, кабели и ....
    смениха го без никакви проблеми

    Ти имаш договор с магазина, сервиза не е твое задължение

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #10

    Re:Хоризонтално черти на екрана - LG 42LD750

    Цитат Първоначално публикувано от jahova
    Грешка е че си се обърнал към сервиза а не към магазина
    Аз има подобен проблем с 32LD420 закупен от метро
    на 9-тия ден даде дефект, занесох го в метро със кашон, кабели и ....
    смениха го без никакви проблеми

    Ти имаш договор с магазина, сервиза не е твое задължение
    В случая няма грешка Точно понеже отношенията ми са със магазина не съм го разнасял аз, а хората дойдоха да си го вземат. Освен това на всеки тук е ясно че закона гласи, че стоката не може да престои в сервиз повече от 30 календарни дни. Когато вземем твоят случай, явно дефекта е непоправим и решението е - смяна на продукта. В моят обаче дефекта е поправим. Процедира се по следния начин: частта се поръчва; в зависимост от това дали се намира в сервизно депо в Европа или извън Европа, периода на извършване на ремонта е различен, като не може да надхвърля 30 дена. При мене ремонта се извърши в рамките на 30 дена. Друг е сега въпроса, че ми бяха казали дънна платка, а според описа на сменената част (само партиден номер има) излиза че е FFC Cable, който сам по себе си не е нищо особено, а и поради ниската си цена (около 10 $ към клиент) е странно, че толкова голям сервиз няма налична поне една бройка. Та окончателното ми мнение е следното:

    1. Националният номер за връзка със LG сервиз - перфектни, всичко бързо и в срок
    2. Сервизът изпълнител К и К дойде да вземе стоката навреме
    3. Документът с който взеха стоката - под всякаква критика - една проста бележка, на която присъстваше само модела на тв, без сериен номер, без номер гаранция, без дата на приемането, без приемо-предавателен протокол за окомплектовката и състоянието на стоката.
    4. Пълна неяснота за това кой, кога, какво ще направи като ремонт.
    5. 30 дена за един кабел...
    6. Върнаха ми телевизора с известно количество драскотини по стойката и корпуса, което не е кой знае какво, но все пак говорим за телевозр, който е бил при мене 2 седмици и още не съм му се нарадвал, пазил съм го, а сега вече е с драскотини.
    7. В протокола пишеше че е издаден на 18-ти, а на практика е издаден днес, на 21-ви, което е на практика 31-ви ден

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    56
    #11

    Отговор: Хоризонтално черти на екрана - LG 42LD750

    От днес имам същият проблем с телевизор Philips 32PFL7406H/12.
    Разликата е, че е над 6 годишен и чак сега даде проблем.
    Ако е дънна платка ще се откажа да го правя, но ако е някакъв FFC Cable ще се пробвам.
    Някой може ли да даде насоки за ремонта?
    Мога ли да го поръчам и да го сменя сам?

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG 32LN5400 вертикални черти
    От Martin Kumanov във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 31-03-14, 21:33
  2. LG 42ld750
    От ivanpet във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-14, 13:03
  3. Бледи снимки и на черти
    От niksun78 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 28-07-13, 08:54
  4. LG 42LD750 vs Samsung 40c650
    От plamen__st във форум LG телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 23-03-11, 10:25
  5. Принтера ми печата на черти....
    От deveca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 23-09-04, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе