Резултати от 1 до 11 от общо 11

LG 42LD750 vs Samsung 40c650

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    28
    #1

    LG 42LD750 vs Samsung 40c650

    Здравейте, четох много във форума и не мога да избера между двата телевизора. Кой бихте ме посъветвали да избера. Ще го ползвам за цифрова телевизия от местната кабеларка и за филми от компютъра. LG-то е 1280 лв. в Метро , а Samsunga e 1300 лв. в Техномаркет.

  2.  
     
  3. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #2

    Re:LG 42LD750 vs Samsung 40c650

    Поне от всичко което съм прочел дотук за тези два модела... мисля че няма за какво да се замисляш при тази цена на Samsung-a /стига да е с S-PVA матрица/!

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    281
    #3

    Re:LG 42LD750 vs Samsung 40c650

    Аз съм за този модел
    LG 42LD750
    ако искаш да научиш повече прочети в раздела на LG Lcd

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #4

    Re:LG 42LD750 vs Samsung 40c650

    Вземай LG-то с много по малко сервизни проблеми е..

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    68
    #5

    Re:LG 42LD750 vs Samsung 40c650

    От няколко дни притежавам LG 42LD750. Вързал съм го към РС-то и към Интернет. За момента впечатленията ми са само положителни! Картина, фунционалност, най-разнообразни настройки, свързаност и др. - всичко е на ниво. Все пак е от висок клас(пример: LD150 - най-нисък клас, LD950 - най-висок клас). Просто трябва да видиш Аватар 1920х1080 на него.

    Преди да го купя имах известни опасения относно качеството на картината при сигнал от Булсатком и дали няма да дойде малко голям за разстоянието(3м) от което ще го гледам. И двете ми опасения загинаха безславно. Обикновения ТВ сигнал и обикновените DivX филми, които сваляме от торентите изглеждат изненадващо добре! А що се отнася до това дали тези 42" не са леко множко за 3м дистанция отговорът е също отрицателен.

    Предупреждавам те да нямаш твърде високи очаквания от Интернет свързаността! Можеш да посещаваш само десетина предварително зададени сайта с ограничена функционалност, а си и представи как се пише от дистанционното - не е особено удобно. В Youtube максималното качество е 640х360, но картината изглежда добре.

    Що се отнася до DNLA свързаността(възпроизвеждане направо от харда на РС-то след инсталирането на съответната програма , която идва с ТВ-то) проблемите са стандартните за всички телевизори - не възпроизвежда DTS аудио и има проблем с вградените в mkv субтитри(но това е обща болка както казах). Останалото си е наред. Ако вържеш РС-то и ползваш ТВ-то като монитор тези проблеми естествено отпадат.

    Общо взето е това. За някакъв голям минус просто не мога да се сетя на този етап - само положителни впечатления.


    Относно Samsung - поради ред причини АЗ ЛИЧНО избягвам тази марка. Просто житейски опит.


    Виж пълните характеристики на LG-то:
    http://www.lg.com/bg/televizor-audio...or-42LD750.jsp

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re:LG 42LD750 vs Samsung 40c650

    Цитат Първоначално публикувано от Fares
    Що се отнася до DNLA свързаността(възпроизвеждане направо от харда на РС-то след инсталирането на съответната програма , която идва с ТВ-то) проблемите са стандартните за всички телевизори - не възпроизвежда DTS аудио и има проблем с вградените в mkv субтитри(но това е обща болка както казах).
    Samsung-а има поддръжка на DTS и като цяло доста по-функционален плеър.
    Аз лично смятам, че и като телевизор е по-добър, но разликите не са огромни.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    28
    #7

    Re:LG 42LD750 vs Samsung 40c650

    Благодаря на всички за мненията. От вчера съм собственик на самсунга, за сега съм доволен от избора си.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #8

    Re:LG 42LD750 vs Samsung 40c650

    Цитат Първоначално публикувано от plamen__st
    Благодаря на всички за мненията. От вчера съм собственик на самсунга, за сега съм доволен от избора си.
    Честито

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    28
    #9

    Re:LG 42LD750 vs Samsung 40c650

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Честито
    Благодаря !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    17
    #10

    Re:LG 42LD750 vs Samsung 40c650

    Здравейте.
    Спрял съм се на тези два модела, затова няма да отварям нова тема за същото питане.
    На телевизора ще се гледа Булсат и ще се използва вградения USB player къде с флашка
    къде с външен HD. Домашното ми ПЦ не е първа младост но се справя с филмите 720p
    но от него ще се пускат малко неща, но определно лана и WIFI e плюс. Незнам на кой от
    двата да се спра. Не съм ентусиаст който да се рови по менюта и тем подобни. Държа
    всичко да е френдли, тъй като и приятелката ми ще го ползва за гледане на филми.
    Аз гледам главно спорт и Discovery. Засега няма да се пускам на Булсат HD но по нататък
    знае ли човек. Търся по добрата сглобка, която е и с по-добро (недай си боже)
    гаранционно обслужване. С кой от телевизорите ще ни е по удобно да се работи, тъй
    като в магазина не може да добиеш представа за какво иде дума.
    Или ако имате други предложения около тази цена 1000 - 1400 лв.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #11

    Re:LG 42LD750 vs Samsung 40c650

    userworx
    Препоръчвам ти Samsung 40c650 -малко по-добър като картина.
    За съжаление идеален телевизор няма.
    Като гаранционно обслужване са на едно ниво/според мен с малък превес на LG/.
    Менютата са еднакво удобни/субективно лично мнение/. В магазина поискай дистанционните и на двта модела. После се разходи из менютата и си прецени сам ко е е по френдли.
    Като сглобка са изравнени....въпрос на късмет е. Тествай го още първата вечер за неравномерна подсветка и ако откриеш такава ,го върни и замени с друга бройка.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG 42ld750
    От ivanpet във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-14, 13:03
  2. Samsung LE-40C650 или LE-40D550
    От nikitr във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 06-07-11, 20:31
  3. Помощ относно настройки на 40C650
    От ozz във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-11, 09:04
  4. LG 42LD750 vs Philips 40PFL5605H
    От TAHCY във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 03-02-11, 14:49
  5. самсунг 40c650
    От bilian във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 05-12-10, 21:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе